Cilat vitamina kundër flokëve më mirë, më e mirë


Trichology Ekspertët theksojnë se alopecia i pjesshëm ose total (humbja e flokëve), humbje e flokëve është shpesh rezultat i mungesës së vitaminave të caktuara dhe minerale. Trajtuar "nga flokët" problemet vetëm metodat kozmetike nuk është e mundur. Trupi ka për të ndihmuar veten "brenda". Ne do të flasim për atë që vitamina për humbjen e flokëve kundër më të mirë dhe më efektive dhe të dobishme. Rezultatet më të mira që ju të merrni në qoftë se ju merrni plota vitaminë dhe minerale përgatitjet. Ato duhet të përfshijnë, së pari, grupin e vitaminave që janë jetike për shëndetin e thonjve, lëkurës dhe të flokëve.

Cilat vitamina kundër flokëve më mirë? Para së gjithash - Vitaminat B: riboflavin B2, B5 Panthenol, B6 pyridoxine, biotin B8, acid folik B9. Gjithashtu, vitamina të rëndësishme të flokëve D3, D2 dhe E, tocopherol (vitaminë E), vitaminë F dhe C (acidi Askorbik). Vitamina duhet të jetë e kombinuar me një dietë të ekuilibruar, si disa ushqime përmbajnë substanca që parandalojnë humbjen e flokëve dhe flokët i hedh lëng. Cilat droga janë komplekse oral? « Pantovihar "- Kapsula Yellow përmbajnë shëndetin maja mjekësore, thiamine mononitrat, keratin, pantothenate kalcium, cystine dhe acid paraminobenzoynuyu.


Efektive me humbjen e flokëve difuze nuk është arsye hormonale. « Aurit "- Vitamina dhe minerale do të thotë për forcimin e flokëve dhe thonjtë dhe për të rikthyer shëndetin e kokës.
Merrni kurse brenda. « VITRUM Bukuri "- Mineral-vitamina tableta komplekse kundër humbjes së flokëve. Përmban vitamina gjashtëmbëdhjetë. « Merz "Pills - ilaç për forcimin e flokëve, thonjve dhe shërimin e lëkurës. Si pjesë e carotene beta, Retinol acetate, thiamine, "askorbinki", riboflavin, fumarate hekuri, pantothenate kalcium, biotin dhe substancave të tjera. « Revalid "- B vitamina kombinuar me maja dhe çelës" nga flokët "micronutrients.

« Perfektyl "- Një grup i bukuri të vërtetë, përbërja optimale për efektet në lëkurës, e flokëve dhe thonjtë. Në të ardhmen e afërt vjen i përmirësuar në versionin e drogës "Perfect Plus". Ka mjete tjera efektive " Inneov '" Komplyvyt '" Kristal Rock me vitaminë D3 "Nga" Evalar "Etj Mbi të gjitha, shikoni për pjesën e komplekseve kundër humbjen e flokëve vitamina themelore të detyrueshme dhe nuk do të marrë më shumë se një të drogës në një kohë. Në mes të kurseve të marrë pushimet të paktën dy muaj. Merrni komplekset cilat përfshijnë vitaminat më të mira për humbjen e flokëve kundër më mirë natën, sepse vitamina B, si tepricë e permbajtur, me pronat qetësues të lehta dhe është përdorur në trajtimin e pagjumësi.

Cilat ushqime përmbajnë vitamina kundër humbjes së flokëve? Ushqimi juaj duhet të përfshijë pule dhe vezë trembem, produkte të drithërave, djathë, luledielli dhe kungull fara, fasule, arra, thekon tërshërë, krunde gruri, spinaq, mollë, panxhar, kungull i njomë, varietetet e peshkut detar yndyrë. Një përdorim i rregullt produkte kosi-qumësht dhe pije javore -noe 3,5% ose qumësht 6%. Rregulli është që të pini 2-3 gota në javë me lëng të freskët karrota me një pikë krem ​​ose vaj ulliri dhe ngrënë javë të paktën 200 gram agrume. Dashuria hikërror dhe të ligët viçi - burim natyror të hekurit, pa të cilat flokët i hedh lëng dhe pushim.

Për të mbrojtur flokët nga efektet e dëmshme të ngjyra kimike në ngjyrosje, para se të procedurës, pini 50 gram raki të mirë. Dhe, së fundi, rekomandojnë një pushim më të gjatë, për të mbrojtur flokët nga rrezet e diellit direkte. Nëse numri i qimeve të humbura në ditë të kalojë njëqind - kontaktoni trichologist tuaj mjek dhe të kalojë një ekzaminim mjekësor. OlgaW,