Cilat vitamina duhet të pini për të forcuar rrënjët e flokëve


Kur zgjedh mjete për të forcuar flokët shpesh një pyetje - ose përdorim të arriturat e shkencës moderne dhe farmaci drogës blerë apo mjetin për shumë gjenerata të mjeteve të provuara dhe të përdorin dhurata e natyrës. Si kështu bëni zgjedhjen e duhur dhe nuk e teproj me rezultatin? Ne të gjithë e dimë se lëkurën e njeriut - jo vetëm një pjesë të rëndësishme të organizmit të mbrojtjes kompleks, por shkalla e gjendjes së përgjithshme të trupit. Flokët vuajtje drejtpërdrejt tregojnë për mungesën e vitaminave dhe mineraleve në trup, ose tregojnë praninë e sëmundjeve të caktuara. Dhe në njërën anë, kompanitë farmaceutike spekulojnë fakte për pasurimin e tyre, dhe mbështetësit e mjekësisë tradicionale, megjithatë, të shprehin pikëpamjet e tyre, e cila nuk ka një studim të vetëm.

Tjetra do të ketë disa gjëra që janë një grup i provuar faktet shkencore dhe trajtimet më të suksesshme për dhuratat e natyrës. A jeni njohur me situatën, kur simptomat e para të sëmundjes në kurs janë të gjitha ilaçet në dispozicion në shtëpi? Kjo është krejtësisht qasje e gabuar, sepse duke përdorur të gjithë në një rresht, ju nuk do të vetëm përkeqësojnë situatën, por vetëm mund të shtyjë veten në humbjen e flokëve të hershme. Në mënyrë për të mbajtur gjendje të mirë e flokëve, i kushtoj vëmendje të vitaminave mëposhtme kryesore -Vitamin A. Rikthen epitelin. -Vitaminy Grupi B. Ato ndihmojnë flokëve është i gjatë dhe i butë. -Vitamin E.


Ofron të ushqyerit për të follicles flokët, rrënjët e flokëve. -Vitamin F. Mbron humbjen e flokëve dhe zbokth. Një nga burimet më të mira natyrore të pasura me vitamina A dhe grupi B - vezë e verdhë veze. Lakër, marule dhe zarzavate të tjera - një burim i madh i vitaminës E. Ato ndihmojnë flokët janë substancat për rritjen e duhur. Dhe fasulet janë të njohur për të përmbajë jo vetëm një shumë të proteinave bimore, por edhe shumë vitaminë F. Tani e ilaçeve raste të falsifikuara droga farmaceutike shpesh janë të trembë njerëzit për atë madje thotë se shtojcave arrij kimist popullaritet të zakonshëm mjekim.

Pra, të sjellë këto përfitime për flokët vitamina tonik si "alfabet" ose "Duovit." Avantazhi i tyre kryesor është se ata janë të ndarë sipas moshës dhe gjinisë, që merr parasysh karakteristikat fiziologjike të organizmit. Disa përkrahës të mjekësisë tradicionale është duke pretenduar se vitamina janë në gjendje për të fituar vetëm me ushqim, por kjo nuk është kështu. Trupat tanë janë mjaft të ndjeshme ndaj çdo gjëje që kalon përmes sistemit tonë të tretjes. Eksperimente shkencore shkencëtarë nga e gjithë bota tregojnë se vitamina zhytur në çdo formë. Në të gjithë këtë, përbërësit e ndryshëm të komplekseve moderne vitaminë kurrë të hyjë në konflikt me njëri-tjetrin, duke e lejuar të rritet në mënyrë të konsiderueshme normën e përthithjes.

Çfarë duhet të pini për të përmirësuar gjendjen e flokëve? Pra ndihma juaj kompleks çek "Bios". Ka shumë të zinkut dhe të silikonit për rritjen dhe të shkëlqejë në flokë. Merrni atë për 2 muaj. Ju mund të provoni vitamina "Nutrikap." Ata kthehen shndrit, përshpejtimin e rritjes dhe për të parandaluar humbjen e flokëve. Pini një sërë 5-6 muaj. Kompleksi "Merz Beauty" pozicionuar si një mjet për të rivendosur flokët e dëmtuar. Struktura e saj është zink, cysteine ​​dhe metioninë. Vitaminat "Pantovihar" për pritjen tuaj me humbjen e flokëve përhapur. Ato përmbajnë keratin, aminoacidet dhe cisteina. Merrni ilaç muaj.

Kompleksi "Biotin" Hair Repair përmban vitaminë H dhe gjithashtu forcon flokët. Për shkëlqim të shëndetshme, lartësia dhe trashësia e rekomanduar kapsula "Fitoval." Ata kanë nevojë për të marrë 3 muaj. Ladys komplekse Formula përmban silic, mucopolysaccharides, aminoacidet, vitaminat B për sallon e flokëve. Gjithashtu vini re BAA "Fitofaner" përbërja e të cilit është mjaft i pasur. Ai përmban: orizanol, maja që bën birrë, vitaminë E, acide yndyrore polyunsaturated, beta-carotene, acid linoleik, acid Askorbik dhe vitamina B e pijnë 4 muaj. Provoni sredsvtvo "dendësinë e flokëve Inna" të taninet nga Vishy.

Ky medikament i bën flokët të shëndetshëm.
Merrni atë për 6 muaj. Tani ju e dini se çfarë vitamina duhet të pini për të forcuar rrënjët e flokëve dhe çfarë ju duhet. Filloni me ato droga që janë në farmaci tuaj lokale, jo shumë të shtrenjtë dhe ju janë drejtuar natyrën e veprimit. Rreptësisht ndiqni udhëzimet. A1u2m,