Cilat vitamina janë të përfshira në qumësht


Njerëzit konsumojnë qumështi dhe produktet më shumë se 12 000 vjet. Ky produkt për një kohë të gjatë është një burim i madh i proteinave, yndyra, minerale dhe elementët gjurmë. Në shumë familje mbahen kafshët jo vetëm për mish, por për prodhimin e qumështit. Se ajo e bëri të mundur për jetë normale, të ruajtur shëndetin nëpër pronat e dobishme e pije. Njeriu është një nga disa gjitarët që kanë aftësinë për të tretet këtë produkt jo vetëm në fëmijëri por edhe në moshën e rritur. Dhe ndoshta kjo është kjo aftësi e ka bërë sistemin tonë imunitar rezistente ndaj sëmundjeve infektive në kohën kur ata ishin droga shpikur për herë të parë.

Pra, çfarë është përfitimi i këtij produkti, i cili përmban vitamina në qumësht? Ky version i faqes ne do të ju them tani. Përbërja biokimike të qumështit Produkt natyral përmban sasi të larta të proteinave, karbohidrateve, yndyrave, mineraleve. Në strukturën e saj përmban vitamina dhe të tjera të dobishme për komponentet kimike të njeriut, duke përfshirë edhe shumë acide yndyrore të ndryshme. Qumështi përmban laktozë. Kjo karbonit është i përbërë nga glukozë dhe galaktozë, të cilat janë të përfshirë në sintezën e yndyrave, proteinave dhe vitamina. Lactose nxit metabolizmin intracellular, nxit funksionimin normal të kardiovaskular, sistemin nervor, mëlçisë, veshkat me trurin.


Qumësht shumë minerale të nevojshme për zhvillimin normal dhe të trupit të njeriut. Per shembull, ajo përmban kalium, sodium, kalcium. Eshtë fosfor, sulfur, hekur. Gjithashtu qumështi përmban - bakër, kobalt, kromit, kanë mjaft zink, magnez, litium, jod, fluorit, argjendi. Ka vitamina në qumështin - yndyrë-tretshme A, D, E, K, ujë tretshme vitamina C, PP, B1, B2, B3, B6, B12. Ai përmban enzime natyrore dhe hormonet, dhe organet imunitar. Qumësht Si të dobishme? Ky produkt është i dallueshëm për vlerën e saj ushqyese. Me përdorim të përditshëm të 1 litër. qumësht merr rritur kërkesat e përditshme të yndyrë, kalcium, fosfor, riboflavin.

Gjithashtu i kënaqur që kërkesat proteina me 50%, vitaminë A acid Askorbik 33% dhe thiamine 25%. Nëpërmjet hulumtimit u bë fakt i njohur se qumështi duhet të konsumohen të rinj. Limonadat Në vend të dëmshme, pije të gazuara si "Coca-Cola", ajo është më e dobishme për të pirë qumësht çdo ditë. Pastaj në një moshë të vonë ata mund të shmangur shfaqjen e osteoporozës dhe rritje brishtësinë e kockave. Ajo është në adoleshencë të grumbulluar kalcium të mjaftueshme në kockë. Rastësisht, tretje e qumështit është 98%. Të rriturit gjithashtu mund të tretet lactose (sheqeri qumësht) në dy të rinj dhe të moshuar, me kusht që një trakt të shëndetshme ndihmon tretjen e ushqimit kur enzimat të mjaftueshme për të tretet.

Gjithashtu probleme tretjen lactose mund të shfaqet pas një ndërprerjeje të gjatë, përdorimin e produktit. Disa njerëz, duke përfshirë edhe fëmijë, mund të duhet të mungesës së tolerancës për këtë produkt. Kjo është zakonisht karakteristikat gjenetike të njeriut. Por pastaj ju mund të hanë djathë, kos përmban sasi të vogla të lactose. Në helmimit të ndryshme të ushqimit të ndihmuar këtë pije. Edhe qumësht të ngrohtë me mjaltë marrë para se të shtrat - një zgjidhje e shkëlqyer për pagjumësi. Gjëja kryesore është që të dini kur do të ndalet dhe të mos pini shumë në një kohë, në mënyrë që mos të shqetësojnë tretje. Për të zasvoyuvavsya më të mirë të produktit mund të shtoni një erëz pak - kanellë, shafran, pluhur xhenxhefil.

Në qumështin e lopës, të hahet më të zakonshme dhe normale, njerëz të pini qumësht dhie, pelë, deve.
Nga këto, më të dobishme - dhi. Dhi janë shumë të pastër, ata kurrë nuk do të vuajnë nga sëmundjet infektive. Për më tepër, qumështi i tyre është më mirë absorbohet nga trupi, përmban shumë ushqyesve, duke përfshirë kobalt, thiamine. Ajo përmban sasi të mëdha të kaliumit. Një përbërje ngjan gjirit të nënës. Ajo nuk përdoret vetëm si ushqim, por është përdorur për të trajtuar sëmundje të caktuara. Është e rekomanduar për të pirë ulcerat, gastrit, për normalizimin e traktit gastrointestinal.

Çdo qumësht mund të përdoret si një produkt të pavarur, dhe ju mund të kombinojnë atë me kokrra, perime, fruta, kërpudha. Por me produktet e mishit të përdorur nuk është e dëshirueshme. Mirë e saj për të shtuar në çaj dhe kafe. Por nuk e pi atë me çaj jeshil. Fakti se çaji jeshil përmban shumë antioksidantë, dhe qumësht mund të bllokojë veprimin e tyre. Vetëm të jenë të kujdesshëm! Të dobishme, vitamina përmbajnë vetëm e natyrshme. Nëse ju vendosni të blini qumësht lopë tregut rural, të jetë i sigurt për të valoj atë për të mbrojtur veten nga infeksioni të mundshëm.

Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!