Çfarë lloje të manikyr dhe çfarë janë makineri tyre zbatimKa gjëra të cilat edhe grua e varfër duhet të jetë i fortë! Për shembull - lëkurë të shëndetshme, të bukur, thonjtë të fortë .... Shfaqja e grave moderne të krijuar e flokëve të bukur, kozmetikë dhe, natyrisht, duart manicured. Butë, lëkurë të butë, bojë e bukur apo një pikturë e bukur mund të theksoj elegancën dhe them shumë për këtë. Për fat të keq, jo të gjitha gratë mund të mburremi e fortë nga natyra, i përsosur në thonjtë formë. Ne duhet të vini re se çdo vajzë - ajo është gjithashtu zonjë. Një larje, gatim, dishwashing, ngjyra me cilësi të ulët, të ftohtë, dielli, era - një problem i madh për marigolds vogla.

Kujdes të pahijshme e pjatë gozhdë ndikon ngjyra e detyrojnë brishtësinë e tyre. Çdo njeri është i njohur të burrs shumëvjeçare problem, shtresë e brishtë e gozhdë, e cila është jashtëzakonisht e vështirë që të rritet ... Hands si fytyrë dhe qafë kërkojnë kujdes të rregullt dhe me cilësi. Teknologjitë e reja të ndihmuar ata të kujdesen për çdo grua që të bëhet një zonjë e vërtetë. Le të shikojmë se çfarë llojet e manikyr dhe të cilat pajisje janë performanca e tyre? Llojet manikyr vepra teknikë Klasik Për shtëpi mini sallon ju do të duhet piskatore ose gërshërë me skajet rrumbullakosura, ngjit me pemë portokalli dhe file gozhdë.


Së pari hiqni llak vjetër (më mirë për të marrë të lëngshme pa aceton, por vitaminë E), pastaj të shohim me kujdes në pjatë: ata duhet të jenë të të njëjtën ngjyrë si lëkura, pa të errëta nuk duhet shtresuar ose shkërmoqet. Nëse vëreni diçka si, menjëherë konsultohuni me një dermatolog, ndoshta këtë kërpudhat gozhdë. Duke u siguruar që ju jeni të gjithë mirë, trim thonjtë në të njëjtën gjatësi. Pastaj të përdorin fotografi gozhdë, lëvizjet e qetë nga buzë në mes, për t'u dhënë atyre formën e dëshiruar. Correct ndodh nëse avantazh kontur i lirë do të përputhen me formën e shtrat gozhdë. Mos bëni ndonjë të papritur fotografi lëvizjet e thonjve, ajo mund të shkaktojë lëndim në pjatë dhe do të bëjë duhmë.

Pas këtyre procedurave, lyej lëkurën përreth cuticle naftës shtrat gozhdë, dhe pastaj të vënë gishtat në vodichku të ngrohtë me kripë deti. Pas 15 minutash lëvizjet e lehta lopatë zoti lëvizin cuticle. Pritini thikë zhvishem nga një cep në tjetrin, pa marrë mjet. Është e rëndësishme të mos shkurtojë shumë, si gjak pidsohnula dhe lëkurë të trashë nuk zbukuro ju. Ajo mbetet hapi i fundit. Merrni një bar lustrim ose "të vogël" Emery. Shko në pjatë gozhdë, duke i dhënë asaj një formë të përsosur, buzë trim. Hiq burrs thikë mbetura. Aplikoni një shtresë të trashë furçë moisturizer, masazh tërësisht, duke i kushtuar vëmendje të veçantë për zonën cuticle.

Evropian (shirit) Kjo është e sigurt, që nga të gjitha operacionet janë kryer pa gërshërë, dhe kështu rreziku i lëndimit është reduktuar në zero. Ju nuk rrethpritni shumë, nuk e bëjnë infeksionin. Procedura për trajtimin e pjatë gozhdë është e ndryshme nga manikyr klasik që cuticle hequr shkop portokalli ... Në qoftë se lëkura juaj është shumë e hollë dhe e tenderit, kjo metodë është e përkryer për ju. Nxehtë Është e rekomanduar për të gjithë ata që kanë thonjtë e brishtë, burrs, cuticle plagosur, mund ose nuk mund të kombinohen me manikyr klasike apo evropian. Kabinë Master ka një aparat të veçantë që operon në dy mënyra.

Së pari është e ngrohjen e ujit në 40 gradë. Pas steaming dorës mbajtur masazh me krem ​​ushqyes hidratues (mos harroni të përdorni vajra aromë). Lëkura mbi ta bëhet e butë dhe i butë, ju shkoni lart humor, buzëqeshje të shfaqen në fytyrën e tij. Hardware Kjo është mënyra më e avancuar, të shpejtë, i butë i jep thonjtë tuaj duken të shëndetshme natyrore. Kjo është veçanërisht e rekomanduar për ata me të dobësuar thonjtë dëmtuara. Bërë atë me një shumë të makinës-lëmuar bashkëngjitni skedarë veçanta lustrim. Kjo është pothuajse e njëjtë manikyr evropian, por pa gërshërë, dhe për këtë arsye nuk ka dëme. Frëngjisht Në mënyrë ideale thonjtë duhet të jenë rozë matte nëpër pjatë dhe buzë falas - pikturuar bardhë.

Në botën e sotme është e vështirë për të zbatuar, sepse ju duhet të keni shëndet të mirë, dhe stresi të shpeshta, moti ndryshueshme, mjedisit të ndotur, ndikim beriberi negativ në të. Për të arritur efekt tingull do t'ju ndihmojë të gozhdë manikyr francez. Ajo shkon mirë me çdo veshje dhe make-up. Ajo është e bazuar - përzgjedhja e bardhë tip pikturuar pjatë ose laps.
PS Ajo është shumë popullor dhe nuk është e çuditshme! Çdokush që ka përjetuar ndonjëherë atë për veten tuaj, mos mbetet indiferent. Në SPA-procedurat e përdorur drogë me ceramides tretur. Ata rinovimin e lëkurës, zbutur, ushqyer atë, duke u kthyer atë elasticitet dhe qëndrueshmëri.

Së bashku me këtë është lulëzim i butë i qelizat e vdekura epidermik otchischennye. Përdorimi i flavors bën procedurë veçanërisht e këndshme. Furçë zbutës masazh me ushqyes tension krem ​​lehtësimin, lodhje, të këndshme dhe humor të mirë. Prandaj, menjëherë pas aplikimit të parë ju të shihni thonjtë të shëndetshme dhe duart bukura me manikyr elegant. Pra, ajo duhet të jetë, sepse ato ofrojnë forcën dhe besimin! Çfarë mund të them, duart e bukura - kjo është një nga gratë e armatosura! Siç e dini, njerëz të i kushtoj vëmendje vetëm për të qeshur dhe të sigurt gratë. Një PS-procedurë, ai është ndihma jonë dhe një sekret të vogël i suksesit ... Catherine,