Çfarë ilaqet kundër depresionit pa recetë në dispozicion mbi counter


Shumë njerëz kanë frikë të përshkrimit të ilaqet kundër depresionit dhe efektet e tyre anësore. Megjithatë, mjet efektiv për disponimin depresiv me shkelje të moderuar sfond emocional dhe depresionit të vogla mund të blihen pa recetë. Nëse ju nuk e dini se çfarë kundër depresionit pa recetë mund të blihen në farmaci, por tani unë do t'ju them. Antidepressant janë të ndarë në stimulimin dhe sedative (për ndikimin në psikikë). Merrni ato në bazë të simptomave. Përzgjedhja e gabuar e gjendjen e pacientit përkeqësohet. Letargji, depresioni dhe apati trajtohen stimuluar veprimin e ilaqet kundër depresionit . Pa recetë jipen: • maprotiline (Maprotiline), analoge: ludiomil, Ladiomil, Flexyx.

Grupi ilaqet kundër depresionit tetracyclic me pronat tritsiklikov. Ajo ka një spektër të balancuar të aktivitetit përmirëson disponimin, zvogëlon vonuar psikomotor, apati, ankth. Përdoret për depresion endogjen dhe somatike. Kundërindikimet shtetet konvulsive, epilepsi, funksion jonormal mëlçisë, veshkave shtatzënisë. • Prozac (Prozac), analoge: fluoxetine, mbërthyer, Profluzak, Fluval. SSRI. Një antidepressant popullor dhe efektive. Gama e veprimeve: zbut çrregullim depresive, anorexia nervosa, ankthi dhe paniku, çrregullim premenstrual shtetet; eliminon mbingarkesë emocionale dhe mendimet e ngulët.


Efekti i: bilanc, stabilitet emocional, mjaftueshmërinë. • paxil (paxil), ekuivalentet: Reksetyn, Adepress, Aktaparoksetin, dipart'ment, paroxetine hydrochloride hemihidrad, Sirestill. SSRI-antidepressant. Për efikasitetin e ngjashme me ilaqet kundër depresionit tricyclic, duke siguruar të prekshme dhe protivotrevozhnoe efekt antidepresiv, përmirëson cilësinë e gjumit. Duket përtej ndryshimeve psikomotorike nuk ndikojnë në aktivitetin e zemrës. Korrigjon funksion të sjelljes mbron kundër përsëritjes. Indikacionet: çdo depresioni, duke përfshirë endogjen të rënda dhe reaktive, fobi sociale, stresi post-traumatik. • Zyban (Zyban), analoge: Vellbutrin, Nousmok.

Përbërësit Aktivë - bupropion hidroklorid. Heq simptomat e depresionit neuroleptik lejon që të merren me pasojat emocionale të tërheqjes nikotinozavisimosti. • Despres (Deprim) nga Wort Shën Gjonit - antidepressant sigurt, përmirëson disponimin dhe të performancës. Gjithashtu, farmaci mund të blej infusions të gatshme dhe tinctures dhe bimëve dhe kuzhinier përgatitjet e tyre. Merrni ekstraktet e mëposhtme - 150 g infuzion - 30 pika para ngrënies. Pritja natën nuk është i rekomanduar. Infusions (15 g për 250 ml) carangth me gjemba, magnolia, dre rrënjë, Helichrysum, Rhodiola Rhodiola të ndihmojë të rritur tonin, të shpëtoj një humor të keq dhe depresioni.

• levzei Ekstrakt (carthamoides rapontikum) në alkool (1/1) ndihmon me lodhje dhe është një nxitës dhe rrit mjet efikasitetit. • tretësirë ​​xhensen (1/5) rrit rezistencën ndaj stresit, trajtimin e depresionit, semundjeve te sistemit nervor. • Devil (tretësirë ​​1/5) - stimulator me depresion, përmirëson gjumin dhe të performancës. Nëse ankthi pandërgjegjshme, ankthi, nervozizëm marrin mjerë veprim qetësues antidepressant . Provoni mbi counter: • Ri-Passit. Përbërësit: Shën Gjonit Wort, sanëz, murriz, balsam limon, lulesahati, HOPS, elderberry, gvayfenezin. Ajo ka një efekt të theksuar qetësues, heq ankth dhe dhimbje koke tensioni, premenstrual, sindromi klimakticheskiy, dermatit.

• Persen (Persen). Efektive me përbërës bimor (sanëz, ca balsam, oe limon, karamele mente), qetësues, antidepressant. • gjurmë magnolia kineze (03/01) është përdorur në trajtimin e shteteve histerike, depresioni reaktiv, efektet e traumës. Ilaqet kundër depresionit pa recetë dhe ajo ekstrakte nga kopër, HOPS, sanëz, ca balsam, oe limon, trumzë, Motherwort. Ata janë të padëmshme dhe janë qetësuesit natyrore. Të njëjtat efekte kanë tarifat: • Honeysuckle blu, tërfili i kuq, Leonurus, borzilok. Si për të përgatitur ekstraktet e këtyre bimëve mund të gjenden në faqen e internetit, nëse ju provoni të kërkoni me emrin e uzinës. • Farat e kopër, kamomil, rigon, fara qimnon imët të ndarë të ndihmuar me depresion sezonal.

• Tarifa e Soothing: karamele mente, shikojnë trigjethësh, sanëz, HOPS. Ndikimi hidhur qetësues: • Hawthorn - redukton excitability e sistemit nervor, përdoret për pagjumësisë. • Dyahyl drogës - një qetësues.
• Calendula - dhimbje koke, pagjumësi, heq tensionin psychoemotional. Efekti i përshtatshëm është arritur gjatë përdorimit të drogës për disa javë.
Të jetë i sigurt për të kombinuar plotësim me terapi të punës dhe aktivitetit fizik për trajtimin më efektiv. Helen Shane,