Çfarë është më e mirë për të përdorur drogë për parandalimin e gripit dhe ftohjet


Të gjithë janë të vetëdijshëm se viruset e transmetuara nga pikat ajrore të bien në trupin tonë kryesisht përmes mukozën e hundës. Vetëm kur inhaling ajër me virusin më ai vendos mbi të. Prandaj, për të parandaluar gripin ose ndonjë të ftohtë tjetër, duhet të ngrenë qelizat imune të mukozën e hundës. Më lejoni t'ju jap një mjekim popullor përdorur për parandalimin e infeksioneve respiratore akute dhe gripit, ne rekomandojmë duke përdorur «b Infahel" dhe lyej pasazhe të hundës e tyre disa herë në ditë. Drogës " Hryppferon "Varrosur në hundë një herë në ditë - dy në mëngjes. Gjithkush e di " Krem Oxolinic "A është përdorur për të lyej hundës tri herë në ditë për një muaj.

« Interferon "Drip dy herë në ditë për një periudhë prej 5 pika forcimin sëmundje. Përgatitjet " Inharon "Dhe" Alfaron "Varrosur nga një deri në 2 pika në secilën vrimë hunde pas pastrimit për gjysmë ore para një vakt një herë në ditë për 10 ditë. Lactating zemrat dhe gratë shtatzëna, të sapolindur dhe fëmijët deri në 7 vjet për parandalimin e gripit dhe ftohjet varrosur vetëm "Alfaron." Fëmijët nën një vit - një rënie prej 5 herë në ditë për fëmijët 1-3 vjeç - 2 pika 4 herë në 5 ditë. Pastaj një pushim për 14 ditë dhe përsërisin parandalimin e kursit. Arbidol ndihmon në marrjen e sëmurë kur të ekspozuar ndaj gripit.


Për këtë qëllim ajo merr 2 javë deri në 0,2 gram në ditë për parandalimin - 1 herë në ditë për 0,1 gram çdo 3 ditë për 21 ditë. Kagocel Pranimi përshkruara për fëmijët mbi 6 vjet dhe të rriturit. Për të parandaluar gripin duke marrë ciklet e tij javore: 2 tableta 2 ditë një herë në ditë, atëherë thyejnë për 5 ditë. Ciklet të përsëritur për muaj. Nuk ka droga më pak të besueshme për parandalimin e gripit: Tilorone, Lavomax, Amixin. Për të parandaluar të rriturit të gripit mund të marrë 1 dozë javore të 125 mg, fëmijët - 1 për 60 mg çdo javë për 1,5 muaj. Më shumë barna për të parandaluar gripin dhe ftohjet: Remantadin, Tamiflu, Viferon, Ribomunil, Oscillococcinum.

Parandalimi i gripit dhe SARS metodat popullore Ndër ilaçet tradicionale mund të rekomandohet çdo ditë hani lakër turshi, pini çaj me boronicë, limon, grejpfrut është, kivi, portokall, mandarina.
Për të parandaluar hani përditshme 2 karafil hudhër, qepë lobules. Dy herë në ditë, shpëlarje hundën me sapun apo ta mbulojë atë në infuzion të mjaltit dhe qepë. Për ta bërë atë 3. l. melchennoho përkulet derdh 50 ml ujë të nxehtë, shtoni 1/2 h. l. mjaltë. Gjysmë ore më vonë drogës është gati! Gjithashtu, më shumë zgjidhje pije fyt e sode, furatsillina, mangan, kamomil. Përdorni mbytje profilaktik.

Boil 1,5 gota me ujë, shtoni 3 lugë patate saj zhvishem apo derdh tretësirë ​​alkool 40 pika të eukalipt dhe thith 15-20 minuta. Pini çaj zierje e egra u rrit, çaj mjedër me mjaltë, çaj bli. Dhe sigurisht, parandalimin e ftohjet dhe gripit të mjeteve juridike popullore dhe ilaçe do të jetë më efektive nëse kohë të vaksinohen! Alexander,