Çfarë çaj mund të jetë i dehur nga gratë shtatzëna


Zgjedhur siç duhet pije me salcë grua shtatzënë do të japë një ndjenjë të këndshme e ngushëllim, gëzim dhe pasurojnë trupin me vitamina.
Një popullor mjekët sovjetikë rekomandim - për të kufizuar sasinë e lëngjeve të konsumuar nga 1-1,5 litra në ditë - nuk është vetëm i vjetëruar, por edhe i rrezikshëm për shëndetin e grave shtatzëna. Modern Aeskulapiusit nuk kufizojnë gratë shtatzëna në të lëngshme, megjithatë, ata rekomandojnë një minimum prej orarit të ujit dy-litër. Por çfarë mund të, ose më mirë, ju duhet të pini shtatzënë? Dhe mund të pini çaj gjatë shtatzënisë? Black apo ... çfarë? Le të përballen me atë. Çfarë për të pirë çaj për gratë shtatzëna?

Para se raftet e teas shpesh të merrni humbur: çfarë markë për të zgjedhur? Menjëherë këshillojnë - gratë shtatzëna qese çaj më mirë të mos për të! Placer çaji - këtë opsion. Zgjedhur atë për shijen tuaj. Dhe le të flasim për detajet dobia. Tea Salcë Zi , me një fetë limoni ... një kënaqësi! Por për moms të ardhmen! Pse, dhe që nga ky brewed fllad shumë kafeinë shijshëm. Edhe pse tabu përfundimtar i çajit të zi nuk është - por ajo i lejuar për të pirë shumë i dobësuar rëndë. Në këtë "rol" pije humbet shijen e saj, kryesisht për shkak se ajo nuk e pi ... Por në qoftë se ju mbeten besnik çaj të zi, të blerë një pjesë të vogël të peshës së tij.


Konsideroni se çaji i zi një grua shtatzënë mund të pi vetëm holluar dhe më rrallë. Çaj jeshil me lule jasemini dhe feta limoni zakonisht shërben një zëvendësues i dobishëm nuk është i zi shumë i dobishëm. Megjithatë, çaji jeshil dhe kafeinë, jo më pak. Por për shkak të përbërjes së saj, ajo është e zhytur në gjak gradualisht, kështu që është e përshtatshme edhe si një zëvendësim të përkohshëm të kafesë. Ende pirë çaj jeshil shtatzënë duhet të kufizuara - jo më shumë se dy gota të çajit brewed fllad në ditë. Duke folur e duke ndihmuar toksikoz vijim mjete: minutë përtyp disa lë çaj të thata - dhe çdo gjë shkon.

White - çaj gustator , e cila është një embrion i tharë shkurret lë çaj. Titulli çaj justifikuar nga transparencën e tij praktike, madje edhe nëse "bud" mbush në ujë të vluar për gjysmë ore. Highlight çaj të bardhë - në dobi të tij të jashtëzakonshme, por kjo nuk është e pa lavdinë kafeinë. Sepse çaj të bardhë gjatë shtatzënisë një grua mund të përballojë, por edhe jo më shumë se 2-3 gota në ditë! TEAS Fruta ndarë në çaj të zakonshëm me aditivëve frutash dhe pije frutash të pastër. Më të popullarizuara përzierjet e frutave - Mollë të thata, currants, u rrit, butë, limon. Ky çaj për gratë shtatzëna është shumë më mirë se zakonisht, megjithatë, në qoftë se ajo është brewed drejtpërdrejt nga përbërësit e thara në vend të çanta.

Por mos harroni: çaj i zi me aditivëve fruta mbetet e njëjtë çaj, kështu që ju duhet të merren në konsideratë forcën e saj. Carolina,