Çfarë sunblock në dhomë me diell më të mirë


Siç e dini, mjekët ndalojnë të gjatë në diell, por i bukur dhe i shëndetshëm tan në ditët e sotme ende në modë. Ju mund të merrni jo vetëm të qenë në diell, por edhe duke vizituar një dhomë me diell. Nën diell, ne përdorim një shumëllojshmëri të sunscreen, kundër, apo për pas diellit. Për rrezitje në diell përdoret gjithashtu kozmetike e veta të veçanta. Prandaj, duke shkuar nën rrezitje dielli artificial, ju e dini se sunblock në dhomë me diell më mirë. A nuk e dini? Shpjegoni! Vini re se në dhomë me diell përdorimit ndaluar sunscreen rregullt, sepse aty është më shumë efekt të kundërt në lëkurë.

Në anën tjetër, nuk e përdorin për rrezitje nën diell janë krem ​​që ju përdorni një krevat tanin. Pas krem ​​për rrezitje bronzers janë dhe komponente të tjera të ngjashme që kontribuojnë në cirk e shpejtë, përveç rritjen e qarkullimit të gjakut. Kur përdorni këtë krem ​​nga dhomë me diell ajo mund të shkaktojë vetëm djegien nga dielli. Edhe kozmetike për rrezitje në diell janë UV - filtra. Këto krem ​​kanë hidratues dhe pronat ushqyes. Ato përmbajnë vitamina dhe ushqyesve të tjera që zvogëlojnë rrezikun e efekteve të dëmshme të rrezitje lëkurën. Prodhuesit moderne të kozmetikës ofrojnë një përzgjedhje të madhe të kompozime të ndryshme, kështu që para se të vizituar duhet të mendoni me kujdes të zgjidhni që krem ​​të tan në dhomë me diell.


Është e rëndësishme kur blejnë këtë krem ​​për të paguar vëmendjen për llojin e lëkurës tuaj. Edhe intuitive qartë se për të thatë, normale ose me vaj lëkurë të kërkojë krem ​​të ndryshme. Për shembull, të lëkurës dritë duhet të zgjidhni një krem ​​me mbrojtjen më të madhe nga efektet e dëmshme të rrezitje, të tilla si krem ​​pa bronzer. Gjithashtu, njerëzit me lëkurë të drejtë mos e përdorni krem ​​me efekt të tronditen veshët. Ky efekt rrit melaninës hormoneve. Nga kjo procesin e gjetjes së një cirk ndjeu një lëkurë të vogël shpimi gjilpërash, ngrohjes të rënda. Ky krem ​​mund të përdoret regulars rrezitje dhe atyre lëkura e të cilëve nuk është i ekspozuar ndaj alergjive.

Por kjo nuk është e rekomanduar për të aplikuar atë në fytyrën tuaj! Krem me bronzer edhe më mirë të përshtatshme për njerëzit me lëkurë të errët. Por vetëm për të thënë se sunblock në dhomë me diell me bronzer më mirë shumë e vështirë. Ju duhet të kontrolloni për veten tuaj. Këto krem ​​përmbajnë ekstrakte të këna apo ngjyra të tjera natyrore. Kjo përshpejton fërkimit krem ​​në lëkurë të errët bukur cirk. Pas përdorimit të saj, bronzer poshtë nga lëkura pas disa ditësh, por e natyrshme e bukur tan mbi mbetjet e saj. Ju gjithashtu mund të blini krem ​​me efekt të skuqem trup. Ajo rrit rrjedhjen e gjakut dhe mbushje të oksigjenit të lëkurës. Menjëherë pas aplikimit, ajo i jep ngjyrën, i cili më vonë kthehet në një cirk.

Ky krem ​​është e rekomanduar për të përdorur për njerëzit që rregullisht përdorin shërbimet për rrezitje. Megjithatë, për zonat e lëkurës të ndjeshme (fytyrë, buzët, zona e qafës) përshtaten kompozime shumë të ndryshme. Dhe ka shumë për të zgjedhur, kërkimi është krem ​​më i përshtatshëm për të tan në dhomë me diell. Dhe të gjithë për shkak të wetting agjentët që përbëjnë krem ​​për zonat e ndjeshme të lëkurës nuk bllokoj poret. Ata gjithashtu të reduktojë në minimum të rrezikut të alergjisë. Mbrojtura Lip Cream mund gjithashtu të përdoret për të mbrojtur moles dhe zonën e syve. Ai përfshin vitaminë C, e cila nxit elasticitetin e lëkurës; vitaminë E, e cila parandalon lëshim saj.

Vitaminat B, C reduktuar lëkurë të thatë, të nxitur thithjen e ushqyesve, të lehtësojë acarim të zonave të përflakur. Për të përmirësuar pak krem ​​plazhi përmbajnë vaj kërpi, e cila kontribuon në UV perceptimit - rrezatim dhe biozin përmban pemë çaji vaj me pronat antibacterial dhe vaj ulliri me pronat ushqyes dhe qetësues. Duke përdorur një krem ​​që përmban xhel aloe mund të merrni hije të mirë të diellit. Në të njëjtën kohë moisturizes aloe, soothes, ushqen lëkurën me oksigjen. Për të kuptuar se sunblock në dhomë me diell më efektive, ju duhet të provoni disa prej tyre vetë dhe pastaj të vendosur.

mënyrë ju keni një kohë pak për të identifikuar me çfarë krem ​​më e mirë për të tan në shtrat për rrezitje për ju, sepse ne të kthehet për të krem ​​për rrezitje pas. Detyra kryesore e tyre - për të krijuar efektin e diellit, duke rezultuar në një dhomë me diell, dhe përveç kësaj ata kanë një qetësues, efekt rinovimin. Përdorimi i tyre i