Çfarë fasule kafe të mirë, më të mirë


Kafe u shfaq kohët e fundit në territorin e sllave, por ka arritur që nga të fitojë një vend në zemrat e shumë njerëzve. Pothuajse të gjithë nuk përfaqëson mëngjes tuaj pa pije salcë. Besohet se kafe është një ushqim, por me të vërtetë nuk ka marrë asnjë vlerë ushqyese. Kjo është më shumë drogë që kanë përbërë një shumë të substancave biologjikisht aktive. Sipas mjekëve në lidhje me përfitimet dhe dëmin e kësaj pije larg. Definitely kafe i rrezikshëm për njerëzit me hipertension, sëmundje të zemrës koronare pacientët me ulçerë, cholecystitis, gastrit, cirozë të mëlçisë dhe infarkt miokardi. Por përfitimet e kafe për njerëzit e shëndetshëm mjaft i rëndësishëm.

Ka dëshmi të efektit të saj preventive në ngadalësimin e zhvillimit të kancerit, cerozë, diabeti dhe formimin e gurëve të tëmthit. Sa për ndikimin negativ të kafesë në sistemin kardiovaskular, shumë mjekë besojnë se kjo është e mundur vetëm në kombinim me shprehitë e këqija dhe mungesa e aktivitetit fizik dhe të ushqyerit e duhur. Në kafe përmbajtje të lartë të serotonin. Kjo "hormon lumturi", konsumi i rregullt i cili merr shpëtoj e depresionit dhe mendimeve për vetëvrasje. Gjithashtu, kjo pije mund të rrisë aktivitetin e trurit me 10%, e cila nuk është e mjaftueshme. Por këto cilësi nuk janë unike për çdo kafe.


Tashmë të gjithë e dimë se kafe i çastit - nuk është ajo në të vërtetë. Kjo është lloj i një zëvendësues, pije kafe. Pronat e këtij produkti ajo nuk posedon. Opsioni më i mirë, ekspertët besojnë grurë svizhoobsmazhenyh dhe terren fllad. Por ata shesin ndryshme. Pra, çfarë fasule kafe të mirë, më të mirë dhe është e rëndësishme të dini. Le të flasim për këtë në detaje. Si te zgjidhni një kafe? Për fat të keq, fasule kafe mund të blihen në çdo fshat. Prandaj, kur të blerë, i kushtoj vëmendje për të paketimit - ajo duhet të jetë data kur kokrra janë të pjekur. Për të blerë fasule kafe më të mira në dyqane të specializuara.

Shpesh ka një shitës kompetent dhe konsulent i cili mund të ju japin këshilla të hollësishme dhe të ju tregojnë për të mirat e një shumëllojshmëri. Përveç këtyre dyqaneve shpesh vlerësojmë reputacionin e tyre, kështu që ata kanë një shans për të kandiduar për një vepër e falsifikuar të vogël. Nëse kjo ju ndoshta do të ofrohet një zëvendësim. Por në qoftë se ju nuk keni për të vizituar një dyqan - mos e humbni shpresën. Blej një kanaçe të mirë kafe dhe gjetkë tregtare. Fokusimi në kuptimin e tyre të nuhaturit. Really produkt i mirë ka një aromë shumë të pasur. Paketa duhet të jetë vetëm drithërat. Që nga viti, mbeturinat dhe kafe thërrime të flasim në lidhje me produktet me cilësi të ulët.

Blerja kafe varet shumë nga preferencat tuaja. Ajo ndryshon në shije në varësi të rajonit ku ai ishte rritur, dhe shkallë prozharka. Ju mund të përgatiten për pazar, lexuar në lidhje me vendin ku ishte rritur. Në më - është Amerika Latine, Indonezia dhe Afrika. Në të produktit përfundimtar ndikon kushtet e klimës dhe tokës dhe detyrën. Si prozharka, atëherë ekzistojnë tri nivele - të fortë, të moderuar ose të dobëta. Një shkallë e fortë e pjekje kafe shton shije të veçantë të hidhur. Ajo është quajtur gjithashtu obzharkoy italian apo francez. Roasters shumë të forta të përdorura për drithërat, të cilat e bëjnë ekspres.

Ajo përfshin zi, kokërr pothuajse djegur. Mesatare prozharka shkallë ndryshon shije pak të ëmbël. Ajo quhet Vjenë. Një dritë, skandinav apo shkallë shkon mirë me qumësht ose krem. Më e zakonshme është konsideruar kafe të mirë-pjekur, por ajo nuk duhet të jetë shumë e errët. Është varieteteve shumë e zakonshme me shije të ndryshme.
Erëza më shpesh shtuara - kanellë, arrëmyshk, kardamom, vanilje - thonë se kafe natyrore. Dhe shije artificiale - çokollatë, fruta, arra pishe - shpesh shtohet surrogates. Connoisseurs Kafe vazhdimisht besoj se kafe e mirë nuk ka nevojë për aditivët, por më shpesh ajo është një çështje e shijes.

Mbani kafe është në një enë të mbyllur fort, gotë më të mirë. Ajo duhet mbrojtur atë nga rrezet e diellit direkte, lagështi dhe ngrohjes. Çfarëdo preferencat tuaja shije, çfarë është fasule kafe më të mira që ju mund të përcaktojë me kalimin e kohës përmes gjykimit dhe gabim. Pra, gjeni një shumëllojshmëri të kafe. Është më mirë për të blerë atë vetëm fasule se një çekiç. Pas kokërr kafe ruan aromë e saj dhe periudhën e cilësisë më të gjatë kohore. Një bluaj ajo që ju gjithmonë keni kohë në shtëpi. Catherine