Çfarë vaj shëron gastrit


Gastrit - një inflamacion i mukozës gastrike. Ajo mund të jetë akute (shfaqet papritmas) ose kronike (në rritje ngadalë). Shkaku i gastritit në vend të parë - dietë të varfër, dhe ajo e ekspozuar ata që shpesh pini alkool, duhan apo përjetuar një mungesë të vazhdueshme të vitaminave. Në mënyrë të veçantë, trupi merr vitaminë komplekse B dhe acid Askorbik (në veçanti, shikoni për produktet që përmbajnë vitaminë B9 - bimë e gjelbër lë, lakër, patate, karrota, panxhar dhe perime të tjera, fruta dhe lëngje frutash, bukë). Shumë e keqe për stomaku është shpesh ushqime shumë të nxehta apo pikante, hani salcat, ketchup apo erëza të nxehtë.

Gjithashtu gastrit ka asnjë regjim ushqim, dhe kur do, të hahet "në arrati" vsuhom'yatku, stresi i shpeshtë dëmtojnë stomakun dhe përfundimisht të çojë në gastrit kronik. Rekomanduar vaj per trajtimin e gastritit: thelbësor - Calamus, basil, barbarozë, gentian, angjelika, Wort, livando, limoni, dëllinjë, kumak, tansy, dragua, kamomil, yarrow, HOPS, i urtë Shën Gjonit; Perime - Kokosit, vaj luledielli. Shembuj të përdorimit. Vaj buckthorn Deti në trajtimin e gastrit marrë 1 tbsp. l. në mëngjes në një stomak bosh. Ju duhet të pini disa shishe farmaceutike për të arritur efektin. * Shto një vaj kumak masazh, yarrow dhe limoni.


Masazh duhet të jenë lëvizjet e butë stroking, duke shkaktuar pjesë masazh vaj mbi barkun e saj. Ju mund ta trajtoni vaj ulliri gastrit. Kur dhimbje në stomak për sistemin nervor në mëngjes, pi 1 tbsp. l. uzo në një gotë me ujë, dhe pas 10 minuta - 1 tbsp. l. vaj ulliri. Ajo është gjithashtu e mundur trajtimi i naftës gastrit Hypericum. Për ta bërë këtë, ju keni nevojë për 25 gram Wort barishte Shën Gjonit. Kohët e fundit bimët lulëzuar lule bluaj, shtoni ato në 0,5 litra vaj ulliri janë tërësisht të përzier dhe pastaj derdhur në një kavanoz qelqi të qartë. Tjetër 3-5 ditë të gjithë të vënë të eksitohet duke i mbajtur në afsh, nxitje herë pas here.

Atëherë banka është e mbyllur dhe e vënë në diell, në pritje për të naftës ishte i kuq i ndritshëm. Kjo zakonisht vjen 40 ditë. Vaj është i ndarë nga uji dhe mbahen të mbyllur fort. Gati për të marrë gjalpë në 1 h. L. dy herë në ditë për të zbutur në stomak. A do të jetë i dobishëm dush me shtimin e urtë, dëllinjë dhe kamomil. Vaj livando për të trajtuar gastrit Inside kapelës në 4 herë në ditë 1 h. L. mjaltë. Mint pije vaj 1 h. L. dy herë në ditë për 25 minuta para ngrënies dhe në hastroduadenitah gjumit dhe gastrit. Trajtimi i vaj liri, gastrit është arritur me efektin e saj enveloping.

Për ta bërë këtë, të marrë atë në një stomak bosh 1 tbsp. l. një herë në ditë. Alexander,