Çfarë është rëndësia e supave në të ushqyerit të njeriut


Nutritionists gjithmonë të këmbëngulë për nevojën për të përfshirë supave në dietën e përditshme. Në mënyrë për të hequr qafe paund shtesë ose të ndryshojnë menunë e zakonshme - ju mund të përdorni shumë receta gatimi supave. Hollim vijim opsione veçanërisht e vlefshme - në qoftë se ju të rritur sasinë e ushqimeve me lëng - kjo nuk do të shtojë kalori në të, por do të lënë të ngopur për një kohë. Por kjo duhet të preferojnë enët e bëra nga supë perimesh. Kuzhinë sllav mund të jetë e pamundur pa supave. Plate gjellë do të kënaqë urinë tuaj dhe të bëjë një ndikim pozitiv mbi shëndetin.

Çfarë është rëndësia e supave në të ushqyerit të njeriut? Gjithnjë e më shumë mjekët vijnë në pamje të qartë se supave janë thjesht të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit tonë. Ato janë të rëndësishme për të ushqyerit, ngrohjes trupit dhe të sigurojë energji, të ndihmojë të aktivizuar qarkullimin e gjakut dhe metabolizmit. Supave të ketë një ndikim të madh në shërimin e bilancit-ujë kripë që është e nevojshme për të kontrolluar presionin e gjakut. Supë përmban shumë minerale dhe vitamina. Prania e vazhdueshme e supave në dietë është një parandalim i shkëlqyer i gastrit dhe cholecystitis. Për më tepër, top mund të hahet si drekë dhe darkë, veçanërisht në qoftë se ju e përcaktuar për të hequr qafe paund shtesë.


Sipas diete të tij evropian më i vajzave hollë dhe gratë e konsideronin veten të jetë një tifoz i supave. Shpjegimi për këtë është fakti që, për shembull, pjatë e zakonshme e borscht absorbohet nga trupi shumë më të gjatë dhe në këtë mënyrë konsumon më shumë kalori se sa ajo përmban. Supave perime vetë janë shumë të enët ulët kalori. Një pjatë e këtij supë përmban rreth 40kkal, dhe në qoftë se ajo gatuaj në supë mishi - 100kkal. Por më shumë supë perimesh është më e mirë sepse ajo ka një shumë të pasura me vitamina, minerale dhe fibra dietike që kontribuojnë në formimin e enzimeve për kalorive më të mira djegur.

Në supave shpesh shtoni qepë dhe bimëve, e cila ndihmon për të ndarë yndyrna me qëllim të keq dhe të padëshiruar. Një nga përbërësit është edhe perimet jeshile, të cilat karakterizohen kryesisht nga zero kalori. Për të ndryshuar ato duhet disa herë më shumë energji se ata përmbajnë. Nëse shtoni seasonings - ndarja e gjëndrave të tretjes do të jenë edhe më të forta. Lidhur me rolin e broths në të ushqyerit të njeriut, të nutritionists mendimet në grindje e tyre të shpenzimeve. Shumë besojnë se së bashku me proteinat dhe aminoacidet ata bien dhe kimikateve të dëmshme. Shpesh këto konsumi lengjet e mishit të çon në dermatit atopic.

Nëse jeni të pasigurt si lëndë e parë - kullimin e ujit pas pesë minutave të valë dhe derdh mbi të mishit të pastër me ujë të valë. Kjo metodë mund të ndihmojë të mbrojtur veten nga substancave të dëmshme. Përfitimet supave vlen vetëm për ata që ju kanë përgatitur rrugën time. Supave artificiale, zapareni me çanta përmbajnë shumë elemente kimike dhe kripë tepërt. Konsumi i supë të perimeve në dietë ndihmon në ruajtjen e mikroqelizor dëshiruar në traktin gastrointestinal. Ata mund të përmirësojë sistemin e tretjes.
Një gjë e dobishme special dridhë i zhveshur supave të ndryshme. Ato përmbajnë elemente dhe fibra dietetike e nevojshme për operim të qëndrueshëm të të gjithë trupit.

Kjo celulozë dhe pektin, dhe B vitamina Pektin lehtësojnë shpëtimin efikas të kripërave të metaleve të rënda dhe toksina dhe yndyra nuk vënë off kolesterol "i keq". Mos gatuaj supave gjatë. Pra, ata vetëm të humbasin vlerën ushqimore dhe shijen. Në mënyrë për të parandaluar kolapsin e vitaminës C - gatuaj perimet në ujë të vluar në një kapak të mbyllur fort. Karrota Recommended skuqura sepse carotene shpërndajë në yndyrë e bën atë më të përshtatshme për asimilim. Mos hani supë për disa ngjarjeve - të përpiqen për të gatuaj atë në një kohë. Re-ngrohje zvogëlon sasinë e elementeve të dobishme në zero.

Mos gatuaj perime për më gjatë se është e nevojshme për përgatitjen e tyre. Në mënyrë tipike, këtë herë 10-25 minuta. Një përjashtim është panxhar. Për të përfunduar përgatitjen e tij mund të marrë një orë. I ngrohtë i veçantë zënë supave pureed. Ata janë zhytur me shpejtësi dhe kanë një efekt të butë në traktin e tretjes. Kjo është arsyeja pse ata janë të rekomanduara për shërim nga sëmundjet, si dhe terapi ushqyese gjatë acarimin e Sëmundjet e ndryshme. Rrjedhimisht, vlera e supë ushqyese është e madhe, ata janë një pjesë e rëndësishme e mbështetjes së duhur për trupin në ekuilibër. Kjo është arsyeja pse ajo është e nevojshme dhe të përfshijë ato në dietën e përditshme. Catherine