Çfarë është nëse të mirat e seksit për kujdesin shëndetësor të seksit që është


Zakonisht marrëdhëniet seksuale janë parë si një mjet për të marrë kënaqësi. Kjo është sigurisht e vërtetë, por ajo kthehet lovemaking, përveç kënaqësisë posedojnë shumë prona medicinale, duke i dhënë trupit një efekt të shëndetshëm.
Dhe seks, në disa raste, mund të zëvendësojë drogë të shtrenjtë dhe të padëmshme të përdorura në mjekësinë tradicionale. Çfarë është nëse të mirat e seksit për shëndetin? Terapi seksi - që është, le të flasim detaje. Shumë studiues argumentojnë se niveli i shërimit është i lidhur ngushtë me intensive jetën intime të njeriut. Për shembull, përfitimet e seksit që marrëdhëniet e rregullta seksuale të kontribuojë në rehabilitimin më të shpejtë të pacientëve me angina pectoris.

Dhe shkaqet kryesore të kësaj sëmundjeje janë çrregullimet e sistemit nervor, obeziteti, mungesa e aktivitetit fizik. Mënyra më e mirë për të trajtuar deri kohët e fundit ishte konsideruar si një rritje e aktivitetit fizik. Por në seks, ngarkesës në mënyrë të barabartë i madh. Pra, nuk është kjo më mirë për të zëvendësuar trajnim rraskapitës në palestër për një kohë të mirë. Sipas raporteve të fundit, një kontakt seksual me cilësi të lartë është e krahasueshme me ushtrimin gjysmë ore në palestër. Për më tepër, në testosterone hormon e seksit në mënyrë aktive përgjegjës për forcimin e muskujve të zemrës. Prandaj, marrëdhënie të rregullt intensiv seksual është parandalimi efektiv i sulmit në zemër.


Në një ndikim pozitiv në shërimin e kontaktit intim e të gjithë organizmit të njohur në kohët e lashta. Aktualisht, mjekët e njohur edhe seksoterapyy gjithanshëm, mjet efektiv të trajtimin dhe parandalimin e një numri të madh të sëmundjeve. Dhe një numër i tyre janë jo vetëm Sëmundjet fizike, por edhe sëmundjet mendore dhe emocionale. Nëse ju përpilojë të gjitha të dhënat në dispozicion mbi efektet e dobishme të seksit në shëndet, ju mund të krijoni një listë të sëmundjeve në të cilat ndikimi i saj më të dobishme. Unë dua të listës vetëm disa: Siç kemi përmendur, terapi seksi është masë kurative dhe parandaluese kundër sëmundjeve të zemrës.

Fakti është se gjatë seksit rrit qarkullimin. Si rezultat, trajnimi i enëve të gjakut, muret e tyre janë elastike, parandalimin e tyre spazma. Por më e rëndësishmja, kanë një ndjenjë të proporcion! Për të parandaluar sulmet e zemrës, goditje, presion të lartë të gjakut, migrenë dhe çrregullime të tjera të qarkullimit cerebral, të mjaftueshme 20-minuta seksi tre herë në javë. Shumë gra pranojnë të bëjnë seks, duke justifikuar veten se dhimbje koke. Në këtë rast, ju e dini - ju vetëm duhet seks! Fakti është se gjatë seksit, në shkelje të, një numër i madh i gjakut ejected endorphins dhe kortikosteroidet.

Ata janë zëvendësim i shkëlqyer për mjekësi dhimbje dhe në përfitimet e drejtpërdrejta shëndetësore. Në fund të fundit, gjatë një sulmi me migrenë seks cilësor shkon pa lënë gjurmë. Aktiviteti mbështetjen muskujt e rregullta seksuale trup dinjitoz, për të përmirësuar tretjen, normalizimin e traktit digjestiv. Përveç seksit - dietë më të efektshëm në botë. Esenca e saj është shumë e thjeshtë dhe është rregull: më shumë ushqim që ju hani, seksi më të forta duhet të jetë. Duke ndjekur këtë rregull të thjeshtë, që ju jo vetëm të fituar paund shtesë, por të shpëtoj prej tyre. Seksi i rregullt do të bëjë që ju të harrojmë për prostatitis dhe sëmundjeve të tjera të sistemit urogjenital.

Kjo është ajo që kontakti seksual rrit qarkullimin, duke përshpejtuar të gjitha proceset metabolike, të trajnojë muskujt cilat shkaktojnë gjak të ngecë në vend. Për seksit femër e trupit është gjithashtu shumë i dobishëm. Terapia e rregullt seksi parandalon sëmundje të ndryshme të sistemit endokrin, normalizes, aligns ciklin menstrual, e cila ndikon drejtpërdrejt prodhimin e hormoneve. Ju duhet të dini se trupi i gruas është i dobishëm jo vetëm seksi dhe orgazmë, por favori i mëparshëm seksual. Për shkak se seksi është një aktivitet i plotë fizik, ajo është një e shkëlqyer sëmundjet masë parandaluese të sistemit musculoskeletal.

Gjëja kryesore është se ndryshe nga ushtrimi rraskapitëse, marrëdhëniet seksuale që ju të merrni kënaqësi dhe kënaqësi. Seksi stimulon sistemin imunitar, forcon sistemin imunitar. Kjo është e rëndësishme sepse trupi fillon të luftojë më efektivisht viruseve. Prandaj, seksi i rregullt është parandalimi i ftohjet, grip dhe sëmundjeve të tjera virale. Mos le dashuria jonë plaken shpejt! Gjatë marrëdhënieve seksuale është metabolizmi i plotë hormonal, që e bën atë një shkëlqyer anti-plakje dhe efekt kozmetike. Ndër të tjera, efekt pozitiv seksi mbi gjendjen e mendjes dhe sistemit nervor.

Ashtu si çdo ushtrim tjetër, rrit seks
rrjedhjen e gjakut në të gjithë trupin, duke hequr në mënyrë efektive tendosje në subkorteksin trurit. Ai siguron një paqe personi e mendjes. Kur trupi kënaqësi seksuale prodhon hormone të lumturisë që i japin harmoninë e brendshme dhe unitet me botën. Një person bëhet kinder, shpirti i tij është e mbushur me energji dhe optimizëm. Ky shtet i "fluturimit të paqes" hap shumë mundësi për zbatimin e jona, edhe planet më ambicioze. Por gjëja më e rëndësishme është se në botë nuk ka mjete të tjera të tilla unike, të këndshme dhe të dëshirueshme duke i dhënë njerëzve shëndetin sesa seksoterapyya!

Pra, ju nuk duhet të injorojë ato! Svetlana,