Çfarë, çfarë përfitimet e arrave për të trupit, shëndetit


Arra - një ushqim të shijshme dhe ushqyese. Përveç kësaj, ata janë të dobishme për shkak të naftës të lartë dhe përmbajtje proteine. Ky produkt është unik në atë që substanca e saj të vlefshme janë në gjendje të vazhdojnë për një kohë të gjatë, kështu që besohet se dimrit shumë më e shëndetshme për të ngrënë një grusht arra se sa mollë. Përbërja proteinë e arra dhënë atyre vlerë të lartë ushqyese, dhe ata janë të zhytur shumë lehtë nga trupi. Por kjo nuk do t'i bëjë ata vakt i lehtë - proteinë kombinim kompleks i yndyrës është e vështirë të stomakut në qoftë se ju hani në sasi të mëdha. Në natën ju mund të hani një sasi të kufizuar të arra, kështu për shembull, një grusht i vogël (kedrit), jo më shumë se pesëdhjetë medium (lajthi, kikirikë, arrat inde ose bajame), dhe një gjysmë duzinë e madhe (arrë).

Por në aspektin e konsumit të marule, herbs të ndryshme ose normë fruta mund të dyfishohet. Arra prevalencës varet nga zona. Fistikë dhe arra shpesh preferojnë evropianët, bajame dhe kikirikë - amerikanët. Në vendet lindore të preferonte arrat inde, kikirikë dhe bajame, dhe në afat dhe pisha arra dhe lajthi shumicën. Në radhë të parë prevalenca dhe popullariteti është arre. Ai është burimi i vërtetë i vitaminës C. përqindje në këtë produkt atë edhe më shumë se në limon, currants zi dhe piper.


Nëse ju hani pesë arra - ju personalisht të kënaqur kërkesat e tyre të përditshme për vitaminë C. Sigurisht, ajo është e mirë për të përtyp tërësisht ose bluaj. Nëse ju përzierje dhe arra terren me rrush të thatë dhe të marrë përzierje për disa lugë në ditë - ju bëjë një kontribut të madh në parandalimin e arteriosklerozës. Gjithashtu mjet i ngjashëm do të ndihmojë të aktivizuar sistemin imunitar, ndihmojnë gjëndër tiroide për të përmirësuar potencë dhe për të rritur hemoglobinë. Fëstëk më pak e zakonshme në mesin e popullatës sonë. Kjo arrë ka një aromë delikate, ato janë përdorur shpesh për të dekoroj desserts dhe snacks shampanjë dhe verë ëmbëlsirë.

Kjo arrë përmban shumë vajra esenciale, kështu që në qoftë se overeating mund edhe helmim. Fëstëk mblidhen natën për të mbrojtur veten e tyre nga avujt e paqëndrueshme nga gjethet e tyre. Kur konsumi racional pozitivisht ndikojnë në disponimin dhe trupin të përgjithshëm. Mos hani më shumë se një duzinë të fistikë në ditë. Peanuts - kjo nuk është një arrë, shumica e bishtajore. Por përbërja e tij, domethënë një përmbajtje të lartë të proteinave dhe yndyra, më afër arra. Peanuts janë shumë kalori, por besohet se është e pamundur që të shërohet, duke marrë atë si ushqim. Konsumi i vazhdueshëm i këtij produkti shpejt ndikon në pamjen - ajo mund të përmirësojë ngjyrën, e bëjnë atë më të tendosur, të qetë nga rrudhat.

Veprimet e tilla kikirikë sasi të mëdha të vitaminave dhe komponimet minerale. Nuk janë receta për maskat e lëkurës duke përdorur gjalpë badiava. Kini kujdes, ky produkt është alergjen shumë i fortë. Arrat pishe nuk janë të përbërë nga celuloza dhe përveç ata janë absorbuar lehtësi nga trupi. Që nga ky produkt i bërë me qumësht alergji, të cilat mund të japin fëmijëve edhe më të vogla. Lajthi konsiderohet një produkt i proteinave shumë i lartë dhe vitaminë E. Kjo është e dobishme në punë të rënda fizike dhe ndihmon të ndërtuar në masë të muskujve. Përfitimet e arra është se ato tregojnë anemi dhe lodhje.

Ajo është në gjendje për të rritur nivelin e hemoglobinës në gjak dhe ndihmon me gurë në veshka. Lajthi është një nxitës - kjo mund të ndikojë në epsh dhe potencë, dhe për të përmirësuar performancën e prostatës. Shqeme është konsideruar gjithashtu një afrrodiziakom njohur. Ajo i përket specialiteteve dhe ka shumë prona të dobishme. Kjo është antibacterial, antiseptik, antimicrobial dhe tonik. Shëndeti i shqeme përmirësuar edhe kur ato janë përdorur për të trajtimin e sëmundjeve inflamatore dhe infektive.
Kjo arrë është në gjendje për të reduktuar kolesterolit "të keq". Ajo përfshin shumë vitamina B dhe vitaminë A.

Ai gjithashtu e pasur me fosfor, zink, hekur dhe kalcium. Kjo shqeme karakterizuar nga dietë të ulët-yndyrë. Ajo është përdorur për të aktivizuar sistemin imunitar dhe ndihmon në shërimin pas operacionit dhe sëmundjes. Pecans janë konsideruar shumë i yndyrshëm. Ato përmbajnë vitaminë E, acid tannic dhe proteina. Nëse ata e përdorin një kolesterol pak më të ulët dhe madje zgjidh pllakë në enët e gjakut. Disa studiues argumentojnë se përfitimet për trupin e konsumit të tyre mund të parandalojnë kancerin. Kokosit është gjithashtu shumë i dobishëm. Mishi dhe qumështi i tij përmban proteina, vajra, minerale dhe vitamina.

Ky produkt ka laksativ dhe diuretik. Gjithashtu qumësht kokosit në mënyrë efektive mund të shuani etjen tuaj dhe të japë një ndjenjë të ngopjes. Almond është dy llojesh - ëmbël dhe e hidhur. Bajame e hidhur karakterizohet me shije të mprehtë dhe ka një erë të veçantë bajame. Këto ai i detyrohet një numër të madh të vajrave thelbësore. Mos përdorni atë më shumë se 2 copë në ditë, ose ju mund të merrni helmim të rëndë. Bajame e ëmbël ka një aromë të butë dhe e bën më të hidhur. Përmbajtja e naftës në të shumë më pak, kështu që ai mund të konsumohet pa kufizime. Me vazhdoi përdorimi bajame përmirëson kujtesën dhe mendimit proceseve, ajo gjithashtu përmirëson vizion, një efekt pozitiv në traktin gastrointestinal dhe veshkat.

Tani ju jeni shumë të vetëdijshëm për faktin se çfarë përfitimet e arra per trupin dhe shëndetin si ata mund të përmirësohet. Prania e arra në dietën e përditshme, duke qenë në gjendje të japin trupit me proteina lehtësisht të tretshëm dhe shumë vitamina dhe minerale. Catherine


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!