Bukë sa furrë shtëpi në furrë dhe hlibopichtsi


Shumë burra rehati në shtëpi të shoqëruara me erë të shijshme e pjekjes në shtëpi. Për fat të keq, së bashku me blerjen e grua moderne qytetërim më pak kohë në shtëpi dhe familje. Në ballë të suksesit të karrierës dhe stabilitetit. Por ndonjëherë, diku në periferi të ndërgjegjes del dëshirën instinktive për të bërë diçka me duart e tyre. Mos luftoni dëshirën për të kënaqur të dashurit e tyre dhe veten e tyre, sepse secili nga ne kujton shijen e sapo pjekur, ende të ngrohtë, bukë të bërë vetë. Nëse vendimi piqem veten ju keni marrë tashmë, duhet të vendosë mbi hapin e ardhshëm. Ka disa opsione: Ju mund të mbështetet në veten tuaj, dhe piqem bukë në furrë, por ju mund të besimit procesin e makinave - Hlebopechka.

Tani ne do të hedhim një vështrim nga afër se si buka furrë shtëpi në furrë dhe hlibopichtsi. Pjekje në Hlebopechi Si pasojë, pjekje në Hlebopechka ka disa avantazhe të rëndësishme. Ju do të jetë në gjendje për të kursyer kohë dhe përpjekje, sepse kur ju instaloni parametrat e nevojshme buke në gjendje të gatuaj brumë veten. Gjithashtu, nuk kanë nevojë për të monitoruar vazhdimisht procesin, duke i shtyrë të kontrolluar të gjitha elektronike. Çfarë duhet të merren në konsideratë kur kanë të bëjnë me krijues bukë? Të paktën se kjo nuk është një organizëm i gjallë, por vetëm, kryejnë programin e caktuar. Prandaj është e nevojshme për të monitoruar freskinë e përbërësve, pastërtinë e makinave, vetëm ndiqni udhëzimet për të.


Avantazhi i pamohueshëm i hlebopechek moderne është se përveç bukës standarde ata mund të gatuaj lloje të ndryshme të rrotullon, bukë, bukë krunde me lloje të ndryshme të miellit. Ku mund ta filloni bukë pjekje hlibopichtsi? Së pari të lexoni udhëzimet. Ajo duhet dhënë disa opsione për recetave të thjeshta. Zgjidhni një prej tyre. Me kujdes lexoni atë disa herë, kontrolloni nëse ju keni të gjithë përbërësit e nevojshme. Hlebopechka duhet të jetë nivel dhe sipërfaqe të pastër larg nga dritarja dhe pjatë. Ajo gjithashtu duhet të shmangin draftet. Ndjekur udhëzimet dhe diagramet në të, Bakeries, i hapur dhe për të hequr gjellë pjekje.

Produkte Bakeries e nevojshme për të hedhur në një mënyrë të veçantë, disa modele duhet të fillojë nga të lëngshme, pastaj shkoni në përbërësit e thatë, të tjerët - në të kundërtën. Mos harrojmë për këtë! Gjithashtu sipas të vendosur të udhëzimeve të nevojshme për këtë recetë program përzierjen. Kur trazim është e lejuar për të hapur kapakun për të shtuar erëza, fruta të ëmbëlsuar, rrush, pjekje por jo e rekomanduar, për të shmangur uljen testin. Mos harroni për të sinjalizuar pas përfundimit të pjekjes, bukë ende të nxehtë - të përdorin doreza mos djegur veten. Pas përdorimit të duhet të pastrohen buke.

Ju gjithmonë duhet të fillojë me recetat më të thjeshta, dhe përfundimisht përvojën tuaj ngrënie do të rritet me dëshirën për të eksperimentuar. A nuk heqë dorë nga ajo - të gjitha në duart tuaja. Sigurisht, bukë e pjekur plotësisht në mënyrë të pavarur, të ndryshme nga bukë me krijues bukë. Së pari, ajo shpëtoi energjinë tuaj, ngrohjes e duarve tuaja, dhe së dyti, fakti që ju mund të bëni vetë, ju bëjë krenar. Si të gatuaj bukën në furrë? Konsideroni një nga recetave shumë për të bërë bukë. Së pari ju duhet të gatuaj brumë. Për këtë ju do të duhet: ujë (rreth 1 filxhan) miell klasën e parë (3 gota) sheqer (2 lugë), pak kripë, pak lugë vaj luledielli, gjysmë një qese me maja të thatë.

Miell duhet të analizova përmes një sitë - kjo do të bëjë porosity të ardhmen tuaj të bukës. Vysypavshy gjysmë miell në një enë ku keni ndërmend brumë vymishuvaty, shtoni të gjithë përbërësit e thatë dhe pour në vaj. Përzierjen, shtoni ujë. Ju merrni nga qëlloj në të cilat gradualisht duhet të derdh, përzierjen mbetje miell. Opsionale, ju mund të shtoni herbs të ndryshme, hudhër, qepë të skuqura - ajo do të japë të mirat tuaja pjekur aromë unike dhe shije. Vymishuvaty nevojë për brumë derisa të ndalet shkop. Pasi që ju duhet për të vënë rritjen brumë në një vend të ngrohtë, pas brushing atë me vaj perimesh.

Rreth një orë e gjysmë përsëri gatuaj brumë dhe le të rritet përsëri. Mbi fletë pjekje, greased me vaj, vënë të ardhmen e bukës. Ju mund të bëni disa shkurtime, ju mund të përdorni forma të ndryshme për pjekje. Brush lartë e brumë përsëri
vaj. Furrë Nxehtësia deri 50 gradë, e vënë pan mbrapa dhe një enë me ujë. Pas 40 minutave, furrë duhet të fillojë për të ngrohur deri në 200 gradë. Dhe pas 30-40 minutash ushqimi juaj është gati. Pas pranimit të saj nga furrë, sasi e vogël me ujë dhe të mbuluar me një peshqir, le të qetësohem. Çfarëdo rrugën tuaj për pjekje në shtëpi, dhe çfarëdo metodë e gatimit - fat i mirë për ju! Pas të gjitha, sllavët e lashtë besonin se buka është shpirti.

Kur shtëpia juaj është aroma rrjedhje të ngrohtë, bukë sapo gatuar, ju do të ndjeni që ju keni bërë me duart tuaja një mrekulli pak. Brandy,