Për të kënaqur ndjenjën e vazhdueshme të urisë gjatë dieting


Program Various diete është shumë e zakonshme. Pavarësisht nga mosha dhe kohë të vitit ne të gjithë duan të duken të mira ndërsa shpenzimet e një minimum prej përpjekje. Kufizimi i ushqimit mund të shpëtoj paund shtesë në një periudhë të shkurtër kohe.
Por pak e dinë se si të zgjedhin një dietë dhe rrinë në të. Mbani në mend se nuk ka dietë duhet të përfshijë agjërimit të vazhdueshëm. Po, natyrisht ju do të bjerë peshë në qoftë se asgjë nuk do të hanë. Por është e mundshme që ju aplikoni dëme të konsiderueshme për shëndetin e tyre dhe së shpejti do të kthehet përsëri peshën e humbur. Për të peshës nuk u kthye dhe kufizimet në ushqim parë gjatë dietë normale, pjesa më e madhe e programit dhe zgjedhjen e produkteve duhet të krijojë një ndjenjë të ngopjes dhe të mos shkelin proceset metabolike në trup.

Çdokush që ka ul ndonjëherë në një dietë, mos harroni se sa kohë ju doni të hani dhe shpesh mendohet për atë që "të qëndrojnë dikujt stomak." Pra, le të flasim tani ne faqe rreth asaj se si për të kënaqur ndjenjën e vazhdueshme e urisë gjatë dietë. Kjo pyetje nuk është e thjeshtë. Pasi të hahet zakonet janë formuar në ne nga fëmijëria. Dikush nuk ka si mjaltë, disa shalqi, dhe disa makarona. Pra, humbje peshe ideale, sigurisht, po harton programin e vet dietetike. Me këtë qasje ju mund të zgjidhni ushqime të përshtatshme për ju dhe një dietë që do të përshtaten ritmin tuaj të jetës. Ndihmon në përgatitjen e skemës së tij të pushtetit një dietist kualifikuar.


Çfarë produkte do të ndiheni të plotë për një kohë të gjatë? Së pari, është e ushqime të lartë në karbohidratet komplekse. Trupi shpenzon shumë kohë në përpunimin e tyre dhe ndjenja e ngopjes mund të ruhen për një kohë të gjatë. Për shembull - një drithëra të tilla si bollgur ose hikërror, oriz ngjyrë kafe dhe bukë me kokrra gruri. Këto ushqime janë më të mira për të ngrënë për mëngjes. Ata do të jenë të kënaqur deri drekës pa u hutuar nga uria konstante. Gjithashtu mos harroni për fruta dhe perime. Ata janë të absorbuar me lehtësi nga trupi pa saturating gjatë. Por ata mund edhe të përdoret për snacking dhe si një garniturë.

Nga fruta dhe perime janë një burim i madh i fije të nevojshme për tretje e duhur. Ata gjithashtu japin furnizimin e trupit të vitaminave dhe mineraleve. Me dietë të përshtatshme duhet të marrin në konsideratë përdorimin e prodhimeve të qumështit. Para së gjithash - një kos. Ne nuk duhet të zgjidhni një produkt me përmbajtje të reduktuar yndyrë - ajo nuk jep ndonjë përfitim, ose një ndjenjë e plotësi. Kefir me një nivel standard të përmbajtje yndyrë e 2,5% nuk ​​do të shtojë një shumë të kalorive, por bëhet burim kalcium dhe fosfor të kontribuojë për të shpëtoj trupin. Kos shpesh nuk kanë ato prona të dobishme, të cilat ata i atribuohen reklamuesit. Nëse ju ende i doni të blej atë - pastaj zgjidhni nga një minimum raft jetës, dhe pa shtimin e frutave.

Mos harroni se ka mënyra për të përgatitur kos në shtëpi. Për ta bërë këtë ju duhet maja të veçantë, e cila mund të blihet në një farmaci ose dyqan ushqimesh dyqan, qumështit të freskët apo kos dhe një termos. Kos shtëpi të përmirësuar gjendjen e sistemit tuaj të tretjes shpejt të ndikojë në pamjen. Përveç kësaj, ai është në gjendje të kënaqë urinë tuaj. Në përpilimin dietat mos harroni peshkun. Ajo duhet të përfshijnë në dietën tuaj. Në këtë rast është më mirë për të ngrënë atë zier apo pjekur formë. Peshk detare do të jetë një burim i shkëlqyer i acideve yndyrore polyunsaturated të nevojshme për funksionin normal të trurit.

Gjithashtu ai përmban dhe mangësi jodit në trup të cilat mund të çojë në sëmundje tiroide. Një pjesë e peshkut me perime zbukuroni një darkë të frikshëm. Një tjetër e mirë njom pule tuaj, domethënë gjoksin pa lëkurë. Po aq e konsideruar gjeldeti diete mish dhe lepujt. Ata japin trupit sasinë e nevojshme të proteinave dhe janë një pjesë e pothuajse të gjitha programet humbje peshe. Mish, peshk janë më të mirë të ziera ose të pjekura. Mos harroni yndyrna. Për shembull, vaj gatimi të duhet të jetë i pranishëm në dietën tuaj. Por më e dobishme është konsideruar vaj ulliri. Ajo është zhytur lehtë dhe nuk irritojë sistemin e tretjes.

Ajo mund të shtohet në salads perime dhe përdoret për gatim enët e ndryshme. Për snacks janë arra të mira apo fruta të thata të llojeve të ndryshme. Ata mund gjithmonë të mbajnë me vete, nëse kill nevojshme papritmas surging urinë. Të tilla si uria pa ushqim për një periudhë të shkurtër kohe - të përdorin ujë të zakonshëm. Disa gota të krijuar një ndjenjë të rreme të shurdhim dhe plotësi në stomak. Nutritionists rekomandojmë përdorimin e një recetë para çdo vakt në mënyrë që të mbrojë veten nga overeating. Mos harroni, ushqimin e duhur në dietë - nuk është agjërimi