Për të pushojnë, të ecin në pushime maj 2012 në kalendarin ruse


Maj festat po afrohen. Maj - një muaj i mrekullueshëm, muajin e kaluar të pranverës. Një bilbilat pak këndojnë dhe pemë pozeleniyut dhe lulëzim. Dielli do të jetë e nxehtë, dhe pastaj të kthehet në transportin lumor do të papritur kalimtarët. Mund festat e lidhur me Barbecue në natyrë, me pjesën tjetër mbi barin e njomë. A ju tashmë e vendosur se si do të kalojnë pushimet maj? Vetëm mos të thonë se ju jeni duke shkuar për të blerë birrë dhe rri gjithë ditën duke parë televizor, ose ju mund të keni rënë dakord tashmë me të dashurën time të shkojë pazar dhe të rinovuar veshjet tuaja? Ju do të riparuar makinën? Ose të bëjë pastrimin e përgjithshëm të banesës?

Ndoshta ju do të lexoni "luftës dhe paqes" ose të bëjë manikyr vjetor në gishtat? Vënë këtë në një ditë tjetër. Ne ju ofrojmë për të kaluar fundjavën me përfitim në aspektin e të dashurit tuaj. Kryeministri polak Vladimir Putin nënshkroi një dekret në mars, sipas të cilit në 2012 në festat e majit rusët do të pushojë deri 4 ditë rresht - nga 06-9 maj përfshirëse. Ky prodhim nga e shtune, maj 5, ushtruar, 7 maj (e hënë), dhe 12 maj, e shtunë, më 8 maj, e martë. Kështu që koha do të jetë e mjaftueshme ... E pra ju keni vendosur se si ju do të relaksoheni? Nëse jo, unë do të diskutojnë se si të relaksoheni, të ecin në pushime maj 2012 në Rusi, ne, kalendarin për të gjitha zonjat (shih foto më sipër është klikueshme).


Ne do të shkojmë në natyrë! Së pari, ju duhet të zgjidhni një vend ku ju do të preferoni për të shkuar në qoftë se ju jeni do të shkojnë me fëmijët, ajo është e mirë për të zgjedhur një hapësirë ​​të sheshtë mund të jetë një pastrimin në pyje, por mundësisht larg nga uji, edhe nëse dita është e nxehtë, ajo është me pamje nga pellg. Fakti që shumë fëmijë të dashurisë për të notuar, dhe ajo është e njohur i rritur i bën ata të i kushtoj vëmendje. Pra, në qoftë se ju dëshironi të relaksoheni, të kujdeset për të gjitha detajet që më parë. Nëse jeni të udhëtonte me shokët, ajo i përshtatet çdo vend. Shumica dërrmuese e njerëzve preferojnë të pushojnë me miqtë në liqen apo lumë.

Ne nuk janë përjashtim dhe pjesa tjetër gjatë pushimeve majit si. Nëse jeni të udhëtonte me gruan e tij apo të dashurën, vendi nuk ka rëndësi, gjëja kryesore që ajo ishte e bukur. Zgjedhja vendin e duhur kryesisht ndikon në ndjenjën e perceptimit, më shumë se ju pëlqen, më shumë emocion ju mendoni, dhe në këtë mënyrë të ndjehen më mirë dhe më të rinj. Përveç kësaj, vend i zgjedhur për qytetin, të ju falënderoj ajrin tim të freskët.
Piknik nga zjarr kampi apo të ngrënë në bastisjes? Sigurisht ju mund të sjellë një të gatshme ushqime, salads, mish, patate të skuqura, pije, sanduiçe, etj .. Ju vetëm mund të përpiqet të urdhërojë një pica, në qoftë se ju harroni atë në shtëpi, por mundësia që ata do të gjeni ju jashtëzakonisht i vogël.

Por pse e mohojnë vetes kënaqësi dhe aftësitë e blerjes turistike. Të përgatitur ushqim në vend. Së pari, për shkak se ushqimi është i freskët, dhe së dyti aq kënaqësi për të gatuar të gjithë kompaninë. Pjatë Universal drejtuar për nga jashtë është barbecue, kuzhinier kjo nuk është se e vështirë, por kërkon veprime të organizuara dhe të koordinuara. Dikush mbledhur dru zjarri apo druri, disa mish në skewers stringing dikë të angazhuar në një zjarr, etj Si rezultat, të gjithë të ndjehen vetëm kompaniey.Tak është marrë në rrugë për të ngrënë qull, i gatuar në një zjarr në një tenxhere të madhe. Përsëri, në qoftë se ju jeni të udhëtojnë me fëmijët, të jenë të përgatitur paraprakisht për të siguruar që ata nuk bëhen mo ka asnjë rrëmujë apo barbecue, ose thjesht hani një spoonfuls disa ... Pra, është më mirë për të marrë frytin apo ushqime të tjera që fëmijët të mund të hani.

Në këtë ushqim është popullor për të sjellë ndonjë gjë tjetër, vetëm të përgatisë një të ashtu-quajtur fushë. Që nga produktet janë ushtar i ri dhe shije dyqan të mirë. Aktivitetet Në mënyrë që të mos humbasë në natyrë, është e nevojshme për të sjellë topin, volejbollit apo futbollit kartat, ju mund të fjalëkryqet apo ndonjë alternativë tjetër. Futbolli është më shumë i zakonshëm si skajet lojë, disa parqe të trajnuar turistike, ka edhe të gatshëm për të zinin për futboll. Përveç kësaj, avantazh i vendeve të tilla është se ka zakonisht edhe disa pushim dhe kështu ju do të pa dyshim që të përzënë topin në të gjithë fushën.

Dhe nëse dëshirojnë të luajnë është shumë, ju mund edhe të mbajë një mini-kampionat.
Volejboll më të zakonshme si sport plazh. Ajo është projektuar për të komunikuar, sepse distanca në mes lojtarëve nuk është shumë i madh dhe në mes feeds mund të flasin, shaka, etj Gjëja kryesore ndjehen njerëz të rinj. Në vend të kësaj, ndoshta ju më mirë kurrë nuk shoh një person i cili ka luajtur si një ekip. Dhe në qoftë se ju të gjeni interesa të përbashkëta, ju mund të shkëmbejnë kontakte dhe për të vazhduar miqësinë. Harta dhe fjalëkryqet gjithashtu duhet të merrni me vete për pjesën tjetër. Ata do të jenë të dobishme në mes kontraktimet e futbollit, edhe pse jo zakonisht në përdorim.

Ajo duhet era deri sa një lojë e kartave fillon të sjellë ju siklet çdo herë që të kandidojë shkoi në hartë. Në përgjithësi, të mira çfarëdo aktivitete në natyrë që përfshijnë një aktivitet fizik. Ju vetëm të luajë dhe jo të vini re se si shërojnë. Duke luajtur lojra në natyrë që ju të sjellë në tonin e muskujve, forcimin e sistemit imunitar, të rinovuar trupin si një e tërë. Kjo është shumë e dobishme për sistemin e frymëmarrjes dhe kardiovaskulare. Pjesa tjetër cilësor do të marrë pagesën nga ju forcën dhe energji për të ardhur punën e përditshme. Këshilla të dobishme Nëse vendosin për të bërë zgjedhjen e duhur dhe të shkojnë në natyrë të kujtuar detaje të vogla që gjithmonë fluturojnë nga kokën time.

Mos harroni të sjellë një kapelë. Nëse koha është e nxehtë, hat - mbrojtja më e mirë nga dielli përvëlues. Mos harroni të ndeshjeve dhe letër. Përdorur zakonisht për letër zjarr kampi edukate, por si statistikat tregojnë, ajo është harruar në shumicën e rasteve. Nëse ju merrni letër, pastaj harroni ndeshje apo një çakmak. Në një çikë ju mund të kërkoni atë që fqinjët të harrojmë të tjerët. Vishen në mënyrë të rehatshme. Në natyrë nuk ka paparacët që do t'ju fotografuar në një tuta apo pantallona të shkurtra, por e kalojnë gjithë ditën duke lëvizur në xhinse të ngushta - kjo është torturë për këmbët. Beware insektet.

Maj - këtë sezon ticks dhe mushkonja, kështu që të kujdeset për të marrë të gjitha masat parandaluese. Një nga metodat e vjetra të provuara të mbrojtjes kundër mushkonjave është kolonja treshe dhe ekstrakt karafil. Edhe pse sot ka shumë mjete të posaçme, sprays dhe ointments. ne dëshirojmë të redaktuar faqe pushim të mirë! Ruani veten. Picciotto,