Kalori jeshile mollë, cilësitë e të shëndetshme


Apple - një nga llojet më të zakonshme dhe të njohura të frutave në botë. Ka një numër shumë të madh të varieteteve mollë që mund të rriten dhe të jepni fryt në një shumëllojshmëri të klimat. Mollë jeshile - një shumëllojshmëri frutash Grani Smith ose Semerenko. Varietetet e gjelbër mollë hypoallergenic, dmth nuk përmbajnë pektin ngjyrë. Gjithashtu, ato përmbajnë më pak sheqer, për të cilën ata e vlerësojmë dhe njerëzit kanë tendencë për të humbur peshë ose të përmbahen në dietë. Por përmbajtja e acidit Askorbik mollë e gjelbër injorojnë homologët e tyre të kuqe. Për t'ju ndihmuar të dini më shumë rreth të gjelbër mollë - kalori, pronave të dobishme, përbërjen kimike, e cila sëmundje ata trajtojnë, ne redaktuar website kushton artikullin e tij.

Çfarë është mollë jeshile të dobishme? E pra, të paktën që mollë e gjelbër mund te kuroje edhe gastrit kronik më i vjetëruar. Për këtë dhe vetëm duhet që të pastër atë nga lëkura dhe hekura. Pastaj qull me miell misri duhet menjëherë të hani me stomak bosh dhe nuk marrin në ushqim është 05:00. Dhe kështu për të kuruar. Rastësisht, banorët në Mbretërinë e Bashkuar ende besoj se nëse ju hani një ditë 1-2 mollë, ata mund të lënë mjekët nga puna. Kjo është vetëm çdo ditë diçka i tyre nuk punon ... E pra kjo deklaratë nuk është e vështirë për të verifikuar, për aq kohë sa ju nuk e kapërcyer sëmundje të tjera ngjitëse e njerëzimit - dembelizmi.


Pas përtacisë çon në mënyrë jetese i ulur dhe trashje. Pasi në, kemi ardhur për të humbur peshë çështje, unë do të them se mollë e gjelbër ka të njëjtën përmbajtje kalori si çdo tjetër. Hulumtuesit gjetën se ngjyra nuk ndikon dukshëm në figura. Pra, një mollë e gjelbër peshë mesatare 154 gram gati 80 kalorive mjaft e një bit. Vlera rezultuar energji e një fryt kaq të vogël se nuk ka praktikisht asnjë yndyrë -. 0,3 m Përveç kësaj, mollë jeshile nuk përmban proteina, por karbohidratet në të - 22 gram për 154 gram. Një tjetër produkt në masë të përfaqësuara ujë, minerale, sidomos natrium. Prandaj, në të njëjtën peshë e tharë Mollë 5 herë më shumë kalori.

Në kundërshtim me besimin popullor, një mollë e gjelbër nuk është një shumë e vitaminës C, përveç kësaj, në fund të shumës së tij të depozitave është ulur me më shumë se gjysma. Pronat e dobishme e mollëve të gjelbra kryesisht për shkak të fibër - fibër që promovon sekretim të substancave të dëmshme (carcinogens, toksina, yndyrë shtesë dhe karbohidratet). Kjo është parandalimi i shumë sëmundjeve, të tilla si: • diabet tip 2; • sëmundje kardiovaskulare; • tumor. Për rreth besimit në fuqinë e mollëve britanike theksohet se mjekët rekomandojnë një ditë për të ngrënë 300 gram fruta të ndryshme, pa iu referuar mollë, mollë e gjelbër, por në këtë kuptim mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyer.

Sigurisht, varietetet e gjelbër (Antonovka, Semyrenko, Granny Smith) ka karakteristikat e veta. Ndryshe nga homologët e tyre në mollë të kuqe të gjelbër është konsideruar produkt hypoallergenic që është shumë e rëndësishme për njerëzit që vuajnë nga intolerancë në fruta të tjera të tilla si agrume. Për pacientët me diabet gjithashtu mund të zgjidhen mollë të tilla në lidhje me një të ulët-bystrousvoyaemyh sheqerna. Gjithashtu hahet reduktuara përfaqësues kalori të florës promovon humbje peshe, e cila është veçanërisht e rëndësishme tani, para verës, për ata shikuar figurën e tyre dhe ka për qëllim që të jetë në formë.

Por është e rëndësishme për të kuptuar që në vetvete është kalori të vogël mollë e gjelbër mund të rritet shumë në qoftë se ju përdorni ato për gatim: • pjekje, të tilla si byrek me mollë ose strudel; • Jam, jam, marmelatë; • komposto me sheqer; • KISSEL; • Apple musht; Prandaj mund të themi se më pak yndyrë dhe sheqer që ju të shtoni në mollë të gjelbra gjatë gatimit, gjellë është që të jenë të dobishme për ju dhe për figurën tuaj. Diskutim i veçantë kërkon përdorimin e lëng molle, duke përfshirë me mollë jeshile. Fakti është se kur squeezing lëng shkatërroi fibër shumë që të përcaktojë bazën e pronave të dobishme të këtij fruti.

Nëse vendosin për të pirë një gotë me lëng, ne preferojnë të freskët, ajo ka vitamina më të dobishme dhe minerale, dhe sheqer nuk ka shtuar, e cila është kështu që haset në lëngjet e paketuara. Më e dobishme, sigurisht, është një mollë të freskëta jeshile. Në lidhje me minerale-o