Molla në dimër - receta boshllëqet


Njerëzit të gjithë qenë dhe do të jetë një problem i vërtetë i ruajtjen e ushqimit. Që nga klima është mjaft e larmishme, dhe fruta dhe perime nuk janë ruajtur për një kohë të gjatë, aktivitetet ekonomike dhe prokurimi i tyre duhet të kryhet me përgjegjësi të madhe. Prandaj, një zonjë e mirë gjithmonë një gamë të gjerë të ushqimeve të konservuara. Këto turshi, dehja, lëngje, ushqim të konservuar dhe goodies të tjera. Atëherë princat e bodrumet janë konsideruar me fat sepse temperatura të ulëta, errësira dhe një zonë të madhe të ofrojnë kushte ideale për të cilësisë dhe afatgjatë sigurinë e produkteve pa kosto e energjisë elektrike. Mënyra më e zakonshme për të ruajtur mollë konsiderohen zasolka, pickling, mochinnya, tharje.

Të gjitha këto metoda janë në përputhje të plotë me rregullat të ju lejojnë për të ruajtur ushqyesve dhe mbrojtjen e tyre nga ekspozimi ndaj mikrobeve. Tjetra, unë do të diskutojnë se si të mbajnë mollë për recetat e dimrit copë e tyre përshkruajnë në detaje. Recetë e parë është për ata që e duan pies, dhe dëshiron të mbajë ato mollë për dimër. Komposto Proporcionet për 3-kuart: 2 litra ujë, 2,5 mollë pjekur nuk janë të fuqishme, 500 g sheqer, 1 lugë çaji acid citric. Çfarë duhet të bëni? Mollë të lajë, të prera në 4 copa, hiqni thelbin. Pritini feta të mëdha. Uji vlim me sheqer dhe acid tretet 2-3 minuta, duke rënë mollë në shurup.


Llokoçis në kavanoza sterilizuar përkthyer shurup feta lugë nënshtruar valë të mesme. Pastaj plotësoni atë deri në krye të mollëve, mblidhem bankën, shfletoj atë dhe të mbyllë një peshqir, duke e lënë të ftohet. Adjika me mollë Kohët e fundit vëzhgojnë trendet receta, fruta të ëmbël kur përdoret për paraqitjen me pjata të kripura të mishit, pulave, etj Tani këtë recetë në arsenalin tuaj. Nëse ju provoni të paktën një herë këtë adjika, ajo ndoshta do të doja të ju dhe do të mbahet mend për një kohë të gjatë. Për përgatitjen ju duhet të përgatisin 2 kg domate, 1 kg piper i kuq zile, 500 gram mollë thartë, 500 g karrota, 200 gram hudhër, 50-100 g piper, 1 filxhan vaj luledielli, piper dhe kripë për shije.

Lahen dhe zhvishem gjitha frutat dhe perimet nga lëkura, hiqni thelbin dhe fara të panevojshme.
Bluaj në një mulli mishit ose blender, shtoni vaj, kripë dhe piper i zi. Boil 2,5 orë, nxitje herë pas here. Pastaj të mbyllë najloni mbulon ose roll up. Ju duhet të merrni një gjysmë litër 6 shishe. Një recetë interesante ushqim italian - mollë në shurup të verës . Kjo është një korrje tradicional të dimrit në rajonin Friol Venecias. Autori është një recetë Emily Valley. 1 kg e molla, 500 g sheqer, një litër verë të bardhë Sauvignon ose Verdutstso, 1 limon, karafil. Çfarë ju nevojitet? Wash, zhvishem mollë kilogram zhvishem, prerë në 4 -8 copa, hiqni fara, e vënë në një tas, shtoni ujë dhe përzierje me lëng shtrydhur me limon.

Pastaj pan me verë vënë në zjarr, shtoni sheqer dhe llokoçis, duke sjellë një çiban. Cook rreth ngrohjes ulët, duke mos lejuar mollë të kthehet në qull me miell misri. Pas mollë nga pan me një lugë slotted për nxjerrjen apo materiale të tjera në dorë, të verës dhe të vazhdojë të gatuaj sheqer rreth ngrohjes ulët, derisa shurup trashet. Fikeni zjarrin, shtoni mollë në shurup dhe largohu atyre natën, të mbuluar. Apple prishet në kavanoza sterilizuar. On karafil të lartë të shitur, pour shurup, rrotullon dhe përfundon një batanije. Me numrin e deklaruar e përbërësve të vijnë dy jar 250 gram. Bllokim të shpejtë dhe të jetojnë me mollë Tipar është një recetë që shijet e mollëve është i lashtë, kjo nuk është një bllokim të lëngshme.

Ne kemi nevojë - 3 £ e mollë dhe 2 gota sheqer. Çfarë lloj i mollë e ëmbël, nevoja për të vënë më pak sheqer. Çfarë duhet të bëni? Lahen, lëvozhgë, hiqni thelbin, të prerë në copa, sasi e vogël me sheqer dhe përzierje në mënyrë të barabartë. Dërgo në për 30 orë në një vend të ftohtë, por jo në frigorifer. Llokoçis disa herë në mënyrë të barabartë lëng është shpërndarë. Organizoni në një pan, çiban dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët 7-10 minuta. Nëse mollë janë gatuar shumë e vështirë - të ziera pak më të gjatë. Roll up dhe ruajtur në kavanoza, por jo më shumë se 2 vjet. Mollë të thata Tharje mollë nuk kërkon shumë përpjekje.

Duhet moti me diell, sipërfaqe e lëmuar dhe garzë. Molla duhet të jetë prerë në si shumë lobules më të vogla, u zgjerua core tërheq lart mbi prerë letër dhe të mbuluar me garzë. Nga këto mollë mund të jetë i gatuar komposto, shtoni fruta të thata në çaj të tyre, sende të duck, pulë ose gjeldeti. Çfarëdo receta copa mollë në dimër ju zgjidhni, vitamina dhe tryezë e shijshme do të jetë kusht për ju. Nuk janë mollë të tjera receta të korrjes, më ekzotike, ndoshta, është përgatitja e musht. Bobryshev Taras,