Molla ngjyhet në bankat - një recetë e thjeshtë


Kuzhinë të vjetër rus ka përmbajtur gjatë manaferrat receta mochinnya dhe fruta. Procesi Mochinnya ngjashme me pickling dhe kriposje, ajo është për të kthyer në alkool dhe sheqerna laktik acid frutash të përfshira në fruta. Gjatë mochinnya vjen procesi më natyror të ruajtjes së produkteve natyrore që ruajnë pronat e tyre të dobishme dhe shije për një kohë të gjatë. Nëse doni të mësoni në mënyrë të mbajtur fruta të blerë në treg, unë me kënaqësi do të ju tregojnë se si të përgatisin mollë ngjyhet në banka, një pjesë e thjeshtë e recetë molle. Përgatitja fruta për të thith Molla duhet të jetë i paprekur, me asnjë gjurmë të kalb dhe mekanike dëme nemyatymi.

Për mochinnya mirë për të zgjedhur varietetet e mollëve me lëng, mish të fortë, shije të thartë. Ajo dimrit apo fund-vjeshtë varieteteve sigurisht të veçantë të pemëve frutore: Antonivtsi, Pepin shafran, anise. Rezultate të mira mund të merret me mollë kineze apo parajsë. Fruta duhet të qëndroj në kuti prej druri në një vend të thatë, të errët për dy javë para njomje. Kjo do të konvertohet koll në sheqer që gjendet në mollë dhe erë fruta ngjyhet do të jetë më mirë. Cranberries përdorur në recetë për të zgjedhur pjekur, të fortë, të kuqe të ndritshme (manaferrat të errët të kuqe ruhet dobët, dhe rozë dhe i zbehtë - nuk marrin shijen e dëshiruar).


Berries duhet të marrë me kujdes, të hequr gjethet dhe mbeturinat e pyjeve. Për shuma të vogla mochinnya Kastrati boronicë, mollë të vogla mund të zgjidhni qelqe. Molla bankat ngjyhet mund të përgatiten në një apartament të qytetit, të mbajtur të freskët në ballkon apo në frigorifer. Fruta të mëdha dhe shumë e manave duhet të zhytem në ujë të vluar djegur bankat larë. Gjatë mochinnya shfaqen në sipërfaqen e gjurmëve të lëngshme e myk që është i sigurt për shëndetin e njeriut, por ajo duhet të jetë rregullisht dhe me kujdes hiqni. Si të gatuaj një mollë klasike ngjyhet në banka? Ajo është e mirë në qoftë se proces drejtpërdrejt mochinnya ju duhet të mbajë mollë në një vaskë druri apo bochechky në një vend të ftohtë, të tilla si një ballkon apo lozhë dhe pastaj për të ruajtur në frigorifer përkthyer mollë në kavanoza qelqi.

Mollë Më të fermentuara të vijnë në qoftë se ju të hapë në mes shtresave të mollë, kashtë thekre, e cila do të lehtësojë presionin e shtresës së sipërme të frutave në fund, shtoni mollë shije dhe ngjyrë të artë. Nëse ju nuk jeni në posedim të fuçi, dhe ku ata ndërmarrin në apartament, mollë është kavanoza qelqi mjaft i lagësht, 3 - 10 litra. Ky proces është vetëm bankat që ndryshim, kashtë thekre që duhet prerje të vogël përveç goxha steamed ujë të vluar për butësi. Nëse kashtë nuk është, atëherë ju mund të zëvendësojë qershi letër apo rrush pa fara e zezë. Pas kavanoza fermentimit dhe pour shëllirë buza kapak kallaj roll.

Mbani kavanoza me mollë ngjyhet duhet të jetë vendi më i ftohtë, si dhe turshi në kavanoza. Molla ngjyhet bankat mund të ruhen në frigorifer për disa muaj. Përgatitja e malt Wort Për ta bërë këtë, ju së pari duhet të valoj malt: në një litër ujë për të shpërndarë qindra gram maltit, kuzhinier pesëmbëdhjetë minuta. Pastaj merr një gjysmë gotë me malt supë për 10 litra ujë të valë dhe dyqind e pesëdhjetë gram sheqer, pesëdhjetë gram kripë për Wort gatim. Tjetra, përzierje të përziera tërësisht me kripë tretur plotësisht dhe sheqer, të mbrojnë dhe të filtruar përmes një sitë gjobë ose napë.

Nëse ju nuk mund të merrni malt, kuzhinier pure miell thekre në një nga dy mënyra. 1 mënyrë: derdh një filxhan miell thekri dhjetë litra ujë të valë, Vendos pesëdhjetë gram kripë, llokoçis, pasi mbrojtur tendosje. 2 mënyra: holluar miell filxhan në një sasi të vogël të ujit të ftohtë, shtoni disa litra ujë, të lënë për disa orë përzierje.
Strain, shtoni ujë të ftohur zier për 10 litra. Shtoni dy lugë të mëdha të kripës pa mustardë të lartë dhe dy lugë të mëdha të thatë për litër e derdhje të lëngshme. Nëse ju nuk doni të shqetësojë me pure gatimi, përdorni një shëllirë ëmbël ujë për gatim që të shpërndarë në dhjetë litra ujë pak më shumë se një gjysmë kile mjaltë ose katër gram sheqer, pesëdhjetë gram kripë, vlim, nxitje të vazhdueshme me një lugë druri për të ftohur temperaturën e dhomës.

Kur një zgjidhje e veçantë është gati, ju mund të filloni të plotësojë jar (bochechky) frutat. Vendi mollë up kërcellin. Secila shtresë e kashtë thekre Route djegur - rreth dy deri tre shtresa centimetër. Nëse kashte nuk do të merrni, ju mund të përdorni gjethet e një shkurre e rrush pa fara e zezë, e gjelbër dhe selino dragua. Siguruar që pesha totale e shtresave të shtuara nuk kalon 1% nga pesha e molla. Hidh Wort ose ujë i ëmbël jar plot xhami (fuçi) mollë. Cover mollë rrethin prej druri dhe të vënë nën zhytur zgjedha për pesë ditë. Pastaj të vënë bankën në një vend të ftohtë, me temperatura që shkojnë nga zero deri në pesë gradë për dy muaj.

Mollë gati të përkthehet në kavanoza të ruajtur në frigorifer. Well recetë të vërtetë të thjeshtë, në fund të fundit, e drejtë? Hani mollë për shëndetin dhe mos harroni njerëz duke thënë: "Një mollë për drekë dhe pa sëmundje, jo!" Dhe - "Një mollë për darkë - dhe nuk kanë nevojë për mjek! "Catherine rural,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!