Kujdesit të lëkurës Daily pas 30 vjetësh


Ka shumë mënyra për të arritur rininë e përjetshme. Duke zgjedhur programin e duhur, ju duhet të shikoni në veten në pasqyrë dhe të shohim fytyrën tuaj. Çdo grua duhet të dini në lidhje me çdo gjë llojin e lëkurës tuaj, si për të kujdesit. Lëkura e grave pas tridhjetë viteve sugjeron se stilin e jetës që ne të çojë. Për më tepër, koha që i imponon në shenjë të saj. Dhe si për bukurinë dhe freskinë e rëndësishme të dini se si të kujdeseni për lëkurën e pas 30 viteve. Kujdesi në mëngjes Daily fytyrë kujdesit të lëkurës pas 30 vjetësh duhet të përfshijë të pastër atë. Pas fjetur një natë e lëkura juaj nuk është krejtësisht e qartë, sepse në natën ajo merr frymë, jep lagështi, yndyra, shkop për pillows fibër fytyrë.

Për të qartë në mëngjes, duke përdorur krem ​​dhe kremra. Pastrimin e lëkurës me vaj, përdorni një locion dhe toner që përmban një sasi të madhe të alkoolit. Duke përdorur toner në fytyrën tuaj, ju ndiheni të freskët dhe të ftohtë. Pastrimin lëkurë të thatë, përdorni një toner që përmban alkool dhe mente, si këto substanca poret, të hequr dhjamin e tepërt, dhe më të përshtatshme për të lëkurës me vaj të prirur për puçrra fytyre. Laj Grooming lëkurë me vaj, ajo është e rekomanduar për të larë me ujë të ftohtë ose kamomil ekstrakt. Të pranishëm në lëkurën e thatë pas 30 pastroni copë fytyrën e akull apo tualet ujë.


Ice në përgatitjen e moulds, derdhje infuzion bimor apo ujë mineral. Përgatitja e infuzion bimor: 1 lugë gjelle thata herbs copëtuar derdhi një gotë me ujë të valë. Ne këmbëngulin 30-45 minuta. Pronat e bimëve: • Daisy - redukton inflamacion, • një letër të thupër, Calendula, hithrat, malit hirit - dinjitoz dhe dezinfektoj; • nenexhik, borzilok - shton freski për një kohë të gjatë; • Lavender - soothes acarim; • fletë mjedër, çel bli - parandalon rrudhat; • urtë zbut lëkurën. Vmyvayemosya e drejtë! Larë me ujë të ftohtë, ju ngushtoj enët e gjakut, shkaktojnë thatësi dhe të humbasë elasticitetin e lëkurës.

Larë me ujë të nxehtë - zgjerimin e enëve të gjakut, të larë off yndyrë të tepërt, relakson muskujt e fytyrës, e reddens lëkurës dhe bëhet i butë. Është më mirë për të larë me ujë të ftohtë ngushtë me temperaturën e dhomës. Alternuara disa herë të larë me ujë të ngrohtë dhe pije me të ftohtë. Laget këtë mënyrë, ju do të ndihmojë shtrëngim dhe përhapje e anijeve që janë ushtrime për fytyrë. Lahet me ujë, kalcium të kombinuar me soaps acid yndyror, formojnë kripëra pazgjidhshëm, dhe të ndërhyjë me lëkurë të qartë. Por shiut larë përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. Shiut të dal nga bora, apo të zier dhe të mbrojë ujë të zakonshëm.

Uji që është e ngrirë, të pasuruar pika e lëng e karrota, portokalli dhe grejpfrut.
Mjet efektiv Për rinovimin - fshij lëkurën me qumësht, dhe ndërsa nuk del me të larë. Për zbutjen e rrudhave në fytyrë dhe për të përmirësuar ngjyra leckë të lagur prej liri në infusions bimor ngrohur dhe aplikuar në fytyrë disa herë. Maskë rrit qarkullimin dhe i jep ushqim. Fërkim Aloe lëkurës lëng 15 deri 20 seanca, të reduktuar puffiness dhe neglizhencën. Zahotovlyayuchy lë, prerë trashë aloe gjethe dhe vënien e tyre në 10-12 ditë në frigorifer, shtrydh lëng dhe fshij fytyrën në një ditë.

Mbroni lëkurën tuaj Ujë larë tualet apo akull për të mbrojtur lëkurën nga kushtet atmosferike të aplikojnë hidratuyuchyy bold ose krem, edhe nëse shëtitje nuk pritet. Është veçanërisht e rëndësishme që të përfshijë të pasur krem ​​dimrit kujdesit të lëkurës pas 30 vjetësh. Si të aplikoni krem ​​në fytyrën tuaj? Laget, fytyra e lagur me majë të gishtave tuaj për të aplikuar një linja krem ​​masazh. Pas 15 minutash, hiqni inde të tepërt dhe të make-up. Rregullat e kujdesit të lëkurës pas 30 të nevojshme për të parandaluar plakjen e saj. Parandalimi i plakjes së lëkurës Mjaltë dhe qumësht maskë përdoret për të parandaluar venitje dhe plakjen e lëkurës.

Mix qumësht dhe mjaltë në pjesë të barabarta, aplikoni në fytyrë për 15 minuta. Del me të larë me ujë të ngrohtë. Maska e verdhë veze veze dhe miell për parandalimin e lëkurës plakjes miell 1 lugë gjelle qumësht ose çaj i holluar fortë, deri në një masë të trashë. Duke rezultuar në masë të fshij një vezë e verdhë veze. Aplikoni në fytyrë dhe qafë për 20 minuta, del me të larë me ujë të ngrohtë, jo vytyrayuchys, aplikoni një krem ​​ushqyes për 30 minuta. Dhe mbani mend, kujdesit të lëkurës pas 30 në shtëpi duhet të jetë çdo ditë! Anna