Çfarë është spastrim tejzanor, contraindications, sa shpesh bëjmë atë


Sot ajo është shumë në modë të jenë të bukur dhe të shëndetshme. Gjatë vizitës në sallon nuk është vetëm për të sjellë trupin në rregull, por edhe për të ndarë lajmin me miqtë, të pushojnë trupin tuaj dhe shpirtin. Si fjalë e urtë thotë: "Takohen në rroba, dhe shoqëruar në mendje." Kush nuk do të duan të jenë të bukur dhe tërheqëse?! Sot teknologjia mjekësore kanë rritur deri tani se disa gjëra janë edhe të vështirë të besohet. Një prej zbulimeve të rëndësishme në shkencë dhe mjekësi është spastrim tejzanor. Çfarë është ajo nëse contraindications spastrimit tejzanor, sa shpesh bëjnë atë? Le të thyejnë gjërat e parë. Personat këpucësh mendje pastrimin e lëkurës e ndotesve të ndryshme, ajo i jep lëkurën tonë për të marrë frymë lehtë.

Gjithashtu, vini re se pastrimi i lëkurës pothuajse nuk ka kufizime për kategori të moshës, duke e bërë atë një mjet i shkathët. Subjekti Shoe ju lejon të hiqni jo vetëm ndotjen, por edhe qelizat e vdekura epidermik. Siç e dimë të lëkurës njerëzore ndryshuar plotësisht 14 ditë - mund ta imagjinoni numrin e qelizave të vdekur në sipërfaqe të lëkurës. Brushing gjithashtu stimulon qarkullimin e gjakut dhe i jep lëkurës një ngjyrë rozë, dhe ju të fillojnë të duken më tërheqëse. Tejzanor pastrim nuk është metoda e vetme e pastrimit të lëkurës. Në mjekësi, ka shumë procedura për të përmirësuar lëkurën. Mekanike, kimike, ultratinguj, vakum, dhe kështu me radhë e kështu me radhë.


Por ne nuk do të devijojnë nga tema dhe do të vazhdojnë të marrin në konsideratë se çfarë spastrimit tejzanor. Kështu, pastrimi tejzanor na jep jo vetëm të pastruar lëkurën e të gjitha llojet e ndotjes, por edhe shumë më tepër. Dhe kush kujdeset për është kjo? Sigurisht - ultratingull. Ultratinguj prek qelizat që jetojnë në indet dhe pjesë të pajetë të saj. Në bazë të ultrazërit, ka një numër të operacioneve kozmetike - domethënë lëkurë (thellë të pastruar lëkurën e papastërtive), heqjen (masazh indeve në nivel qelizor, duke sjellë ushqyesve në lëkurë), dhe të tjerët. Baza e pastrimit tejzanor është fenomene të tilla fizike si cavitation.

Kujtojnë kurs në fizikë, cavitation - kur ndryshon rrjedhën e vazhdueshëm të çdo lëngu. Për shembull, kur të valë ujë - kalon nga të lëngshme në shtet avull, kjo është cavitation. Në shumicën e rasteve kur kjo ndodh, ne të përpiqemi për të shmangur atë, sepse cavitation është shumë e vështirë për të kontrolluar. Por në rastin e tejzanor cavitation personi pastrimit nuk na dëmtojnë, por përkundrazi - ajo ndihmon. Kur pastrimi me ultratinguj personi përdor një lëng të veçantë lëkurë. Kjo është e nevojshme për të njëjtën gjë cavitation ndodhur. Në fytyrë e këtij lëngu është aplikuar për të zhvishem, atëherë ajo është e prekur nga ultrazërit, duke filluar të lëngshme të valë, e cila përfshin thyer lidhjet ndërqelizor thekon të epidermë të vdekur, dhe në të njëjtën kohë ka çështje mikrostrui dhe pastruar lëkurën.

Pas të gjitha, ata depërtojnë në poret dhe të larë nga të gjitha përmbajtjet e që është e gjitha ndotje. Pra, është pastrimi dhe fenomen me ultratinguj, cavitation duke përdorur si bazë. Megjithatë, siç u përmend më lart, spastrim ultratinguj jep jo vetëm lart, por disa Futjet më të bukur. Në të vërtetë, disa ultratinguj thyen lidhjet në strukturat e indeve fibrozë, vula, që është shkaku kryesor i inflamacionit, të tilla si puçrra fytyre. Si rezultat - vula të fillojnë për të shpërndarë. Por kjo nuk është vetëm një shtesë e mirë. Gjithashtu, kur një ultratingull personi pastrimi leckë të nxehtë në 1-2 gradë, ndërsa duke filluar proceset Redox dhe përmirësimin krovoobmen, është përshpejtuar prodhimin e një numri të substancave (kolagjenit, elastin, seratonina, acid Hyaluronic).

Ky proces gjithashtu përmirëson gjakut. Përparësitë e kësaj metode të pastrimin e lëkurës është edhe fakti se nuk ka rrezik të lidhur me lëkurë traumatike. Ky lloj i pastrimit është i domosdoshëm për të thatë dhe të hollë të lëkurës, rosacea. Dhe nëse contraindications tejzanor spastrimit? Pra, si çdo kostot mjekësore, kjo metodë është gjithashtu contra-indikacionet dhe rekomandimet për përdorim. Indikacionet për këtë është prezenca e comedones pastrimit nëse keni lëkurë me vaj dhe kodrinore, postacne në qoftë se ju keni çehre e shurdhër, e reduktuar tonin e lëkurës, në qoftë se lëkura juaj është e thatë dhe i hollë. Contraindication Kundërindikimet për përdorimin e selisë tejzanor pastrim

Personat IRA përfshijnë aritmi (veçanërisht nëse ajo karakter pristupnoy); qarkullim të dobët (nëse 2B më e lartë); çrregullime të gjakut; thrombophlebitis, stimulues kardiak, implantet tjera elektronike; kanceri i lëkurës; plagë, plagë, abrasions, suppurating; inflamacion akut, shtatzënia; kllapa postoperative metalike, fije ari; Temperatura e lartë (mbi 38 ° C). Pyetja - dhe spastrim tejzanor duhet të bëhet sa më shpesh, beauticians përgjigjet se shteti normal e lëkurës tuaj do të jetë e mjaftueshme vetëm sallonet e bukurisë vizitë 1 herë në 1-2 muaj.

Është e rekomanduar për të pastruar person në profesionistëve vysokvalifikovanyh për vetë mbrojtjen e garantuar. Gjithashtu, para se të merret vendimi për këtë procedurë, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Nicholas,