Çfarë është ethe reumatike dhe si ta trajtojmë atë


Ethet reumatike - një sëmundje kronike që ndodh me dëmtimit të indit lidhor e sistemit kardiovaskular dhe nyjeve. Shfaqja e reumatizmi lidhur me një predispozicion për organizmin e sëmundjes me infeksioneve me streptokoke (faringjit, fruth i keq, fyt i lënduar) dhe prania e toksinave në gjak. Sëmundje ekzistues manifestohet në hipotermi. Ethja reumatike shkakton ngurtësi të muskujve, nyjave dhe dhimbje në to. Kjo joints prekur bymehet dhe skuq. Humbjen sëmundje zemre i valvulës reumatike mund të rezultojë. Vendos një banke të lartë gjysmë-litër, nuk ramming lule jargavan. T'i mbushur me vodka për 21 ditë dhe të vënë bankën në një vend të errët.

Para se të marrë fonde tendosje infuzion. Merrni atë tri herë në ditë para ushqimit, nakapyvaya në një gotë me 30 pika. Treat reumatizmi për tre muaj. * Për të përgatitur një tretësirë ​​e jargavan më të shpejtë, 2 tbsp. l. lulet e tij derdh një gotë të pastruar 70% alkool në javë. Mbani tretësirë ​​në afsh, lëkundje çdo ditë. Pini 30 pika për dhjetë minuta para ushqimit tri herë në ditë. E njëjta tretësirë ​​mund të fshij nyje. * Për të përgatitur infuzion oral e gjethet e thara thupër. Për ta bërë këtë, të marrë 1 tbsp. l. lë në filxhan me ujë të valë. Pas 06:00 infuzion i pastër, kullimin atë nëpërmjet një napë. Pini një gjysmë gotë dy herë fonde ditë. * Përgatitja e një zierje e buds thupër.


Për ta bërë këtë, vlim 5 g buds në një filxhan të qetë me ujë të valë për të ngrohur për 15 minuta. Një filtër orë supë. Marrë 1/4 kupë lëngun për një orë pas ngrënit 4 herë në ditë. 20 gram lule moshuar zaparte për litër ujë të valë. Pas ftohjes pirë 3 gota në ditë. Në artrit reumatoid duhet të marrë një dush. Për përgatitjen e tij 70 gram gjethe dhe rrënjët e rrikë bluaj në një pluhur dele në garzë dhe zhyt në 40 ° C banjë me ujë. Pengesat ujë dhe për të marrë një dush për 10 minuta gjatë natës. Për trajtimin dhe parandalimin e reumatike marrë 14 banjot tilla në ditë. Larje shërohen në 3-4 muaj. * Në krijoj kronike reumatizma 2 gota ujë të vluar 60 gram raspberries.

Pas kalimit ato në ujë të vluar për 20 minuta, pini të gjithë infuzion dhe shkoni për të fjetur. * Brew 400 ml ujë të valë 1 tbsp. l. të thata lë grimcuar e rrush pa fara e zezë. Pas 06:00 tsedite. Pini 4 herë në ditë për 100 ml. Infuzion ndihmon për të eleminuar substanca purine tepërta dhe urinës. Që mjekësi tradicionale për shekuj fituar shumë receta të trajtuar reumatizmi, atëherë unë do të vazhdoj këtë temë më vonë.