Çfarë buzët korrigjim


Mjekësia moderne estetike lejon shumën korrekte për të dhënë Buzët e formën e dëshiruar, të ndryshojë kontur e gojës.
Kontur, formë trupin dhe vëllimi i buzëve mund të bëhet në çdo moshë. Kjo procedurë është për vajzat e reja dhe gratë më të vjetra. Nga rruga, për gra të rritura, kjo procedurë është më e përshtatshme. Çfarë është korrigjim cik? Korrigjimi i buzëve - një plastike, microinjection, përmes të cilit procedura kryhet nga përafrimin e rrudhave të moshës dhe linjat e bukura rreth buzët dhe në qoshet e gojës. Një sasi e vogël e xhel injektuar nën lëkurë të mjaftueshme për t'u kthyer buzët e rinisë dhe atraktivitetin.

Korrigjimi do t'i bëjë ata elastik dhe joshëse. Metodat kryesore për procedurat korrektuese konsiderohen duke përdorur buzët biogel, kirurgji plastike dhe injeksione yndyrë. Zgjedhja e metodës varet ruajtjen e rezultatit dhe qëllimin e ndjekur. Indikacionet për procedurën Korrigjim Contour është e rekomanduar për asimetri cik, moshës lidhur me ndryshimet (rrudhave vertikale mësipërme cik e sipërme) dhe dëshirën e pacientit për të ndryshuar formën dhe volumin e tyre. Metodat e buzëve korrigjim Me biogel Në buzët gjilpërë e hollë është futur xhel të veçantë, e ndjekur nga një masazh të plotë të shpërndarjes së tij uniforme në inde.


Gjurmë mikroskopike të injeksioneve praktikisht të padukshme. Manipulimi është kryer nën anestezi lokale. Pas procedurës ënjtje të vogël që zhduket përsëritje të ndjekur disa ditë. Xhel për korrigjimin e zgjedhur në mënyrë individuale për secilin pacient. Kjo varet nga thellësia e rrudhave dhe folds, struktura lip lëkurës dhe kohëzgjatjen e xhel. Në mënyrë tipike, cik korrigjim me xhel e mban formën dhe volumin e disa muaj. Droga hypoallergenic dhe të pajtueshme me indet e trupit të njeriut. Avantazhi i kësaj procedure është se rezultatet mund të shihet menjëherë. Ënjtje më kalon shpejt dhe askush nuk do të vini re se buzët e tua shëndoshet - rezultat i manipulimit kozmetike.

Kohëzgjatja e efektit të procedurës varet nga mosha, llojin e lëkurës, mënyrën e jetesës, aktiviteti i shprehjeve të fytyrës. Kirurgji Operacioni u krye në prani të sagging cik ulët, me lyth, plagët në lëkurë për të korrigjuar qoshet e gojës dhe një ndryshim themelor në kontur të buzëve. Për të korrigjuar kontur dhe formë, kirurg heq një rrip të hollë të lëkurës mbi buzën e sipërme, në përputhje me dëshiruar rrugë të re. Pastaj buzë prerë sewn. Manipulimi bëhet edhe nën anestezi lokale. Pastaj të vendosë një fashë sterile, e cila hiqet një javë pas operacionit. Korrigjim kirurgjik rrallë ka komplikime dhe të meta.

Scars e qepje mbivendosur shërohet shpejt pa dukshme. Së pari ju mund të rregullojë vendosjen e kuq buzësh ose laps të butë kozmetike. Fat Injections Kjo procedurë ndryshon relievit dhe vëllimi i buzëve është quajtur lipofillinh. Ky manipulim nuk është e lehtë dhe kërkon anestezi të përgjithshme. Në procesin e manipulimit në pacientët që marrin vetë indin e saj yndyrë nga zona të caktuara të trupit. Pastaj hequr dhjamin injektuar në buzët e saj gjilpërë e hollë. Mangësitë operacion ka por një - ind dhjamor hiqen shpesh mbijeton dobët në anestezi lokale për shkak se ajo është kryer nën anestezi të përgjithshme. Për më tepër, jo të gjitha qelizat e vënë yndyrë të lëshojë rrënjë sepse kirurgët të futur sasi më të madhe të indeve yndyrë, ndërsa numër i caktuar i qelizave të marrë të mbajë.

Prandaj, është shumë e vështirë për të përcaktuar formën e ardhshëm të buzëve. Këta faktorë e bëjnë metodë e tillë një korrigjim më pak popullor se të tjerët. Pas procedurën për sjelljen xhel ose yndyrë qelizat e spitalit, unë nuk kam nevojë. Pacienti është dërguar në shtëpi pak orë pas procedurës. Në respektim të rreptë të rekomandimeve mjekësore (masazh, fasha të ftohta, mungesa e ushtrimit dhe ekspozimi ndaj diellit) të gjithë siklet zhduken brenda 1-2 javëve. Komplikimet pas korrigjim Probabiliteti i komplikimeve të procedurave dhe minimale është 1 në 100. Të gjitha ndërlikimet që lidhen me futjen e biogel.

kjo mund të provokojë inflamacion apo reaksion alergjik. Ka raste nënshkrimin xhel pas injektimit. Nëse pas korrigjim ishte siklet, siklet në buzë, ju duhet të kontaktoni mjekun tuaj i cili kryer procedurën. Ai do të emërojë përgatitjet e veçanta për trajtim. Ju mund të kenë nevojë për të hyrë delete xhel. Pra, para se korrigjimi duhet të marrë në konsideratë contraindications ekzistuese. Prania e contraindications Ju nuk mund të kryejë korrigjim biogel,
në rast të mbindjeshmërisë të hialouranovoy acid, sëmundjet e sistemit imunitar, shtatzëninë. Procedurat janë kundërindikuar në praninë e inflamacionit dhe acarimit e sëmundjeve kronike.

Çfarë nuk duhet të bëni pas procedurës? Pas korrigjimit nuk duhet të jetë për një javë për të marrë pjesë dush, sauna, pishinë. Ju nuk mund të vizitoni një dhomë me diell, sunbathing në diell. Brenda 2 javësh i ndaluar masazh të fytyrës. Ju nuk mund të bëjë një biogel korrigjim menjëherë pas lulëzim. ju duhet të prisni 2-3 javë. Unë duhet të them se procedura për korrigjimin e buzëve me xhel është më efektive pas një kurs të Mezoterapia. Dhe, mos harroni se për kërkesat moderne për bukurinë femërore si kurrë vlerësuar naturalness. Prandaj, është më mirë të mos për të rritur buzët në mënyrë dramatike në përmasa përqindja person.

Mos kërko buzët unnaturally voluminoze. Është e vrazhdë dhe neestesstvenno. Prandaj, për të rivendosur të rinjtë dhe atraktivitetin, dërgoni formën dhe volumin e buzët numrin më të bukur në vend i vogël i biogel. Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!