Çfarë goiter dhe si për të trajtuar mjetet e njerëzve


Nga një nga vizitorët në faqen marrë një letër në të cilën ai e pyet se si mjetet juridike popullore për të trajtuar shkakton strumë. Por, para se ta trajtimit, së pari të kuptojnë se çfarë këtë sëmundje. Goiter - një rritje e vazhdueshme e gjëndrës tiroide. Sëmundje të provokuar mungesë të tepërt ose të jodit në trup. Kështu ka një ndryshim në ndarjen e thyroxine hormoneve tiroide në gjak në përbërjen e të cilit është jod. Goiter shkaktohet nga mungesa e jodit, i quajtur goiter endemike dhe shkaktoi tepërt e saj - përhapur. Sëmundja karakterizohet nga irritim, çrregullimi emocional, enjtje i tiroides, çrregullimeve metabolike.

Me një të madhe se jodit vërejtur hutim, mur-sy, rritje rrahje zemre dhe dridhje gishtat. Për të parandaluar shkakton strumë dhe trajtimin e saj, është e rëndësishme që të ndiqni një dietë që përmban jod të mjaftueshme në dietë. Me një mungesë të jodit në trup para se të hahet kripë e kripë e jodizuar. Dhe ju do të njohuri se si për të trajtuar goiter mjete natyrore. Pa ndonjë kufizim të ngrënë alga deti, peshk deti, qepë, karrota, pineapples, oriz, hudhër, yolks vezë, domate, luleshtrydhe pyll, mollë të pjekur, luleshtrydhe. Jap në këtë kohë të sheqerit, produktet e bardhë miell, mish yndyror dhe skuqur ushqime, erëza, preservatives, alkoolit dhe kafe.


Në trajtimin e mjeteve juridike popullore goiter nuk lejojnë trazira në zorrë dhe, nëse është e nevojshme, pini një pastrues. Kur shtrumë me dridhje të lidheni 4. l. Herbs Leonurus, të rinj shoots Calluna dhe Pulmonaria officinalis. Pastaj 3. l. koleksion derdh një litër ujë të valë. Pini infuzion të ngrohtë e 50 ml 5-6 herë në ditë. Nëse impuls është i ngadalshëm, bari Leonurus Merrni vetëm shumën e 1 qind. l. * Healers gjithashtu rekomandojmë veshur me një gjerdan të qelibar të verdhë natyrore dhe të fshijë gjëndër tiroide dhe qafën freskët leh lisi. * Me rritjen e funksionit të tiroides zërë rrënjë sanëz.

Për këtë qëllim, 10 g rrënjë copëtuar derdh 250 ml ujë të valë. Merrni 1 tbsp. l. 6 g. Per ditë. * Eliminimi mungesën e jodit në ndihmë trup chokeberry. 1 kg e manave të freskëta fshij me 1 kg sheqer. Merrni 1 h. L. tri herë në ditë. Unë mendoj se kjo kulture dhe si për të trajtuar mjetet e njerëzve u bë e qartë. Shkoni te mjeku për të sqaruar comorbidities. Cheers! Alexander,