Çfarë adenoids dhe trajtoni ata si mjete popullore


Adenoids - një sëmundje në të cilat shumimi i faringut bajame. Kështu ka vështirësi në frymëmarrje hundë. Fillimisht, pacienti fillon të gërhij gjatë gjumit, pastaj snorting dhe ditë. Ajo mund të vërehet qelb dhe mukozë nga hunda, kollë në mëngjes. Atëherë pacienti fillon dështon hundë i lëngshëm, dhimbje koke, fle bëhet i shqetësuar, zë - të shurdhër, ka një dobësim të dëgjimit dëmtim të kujtesës dhe vëmendje. Sëmundja zakonisht ndodh në fëmijët 4 deri në 8 vjet, por mund të ndodhë si një moshë më të re dhe më vonë. Rritja e faringut bajame provokojnë kronike dhe traktin e sipërm respirator akut, dhe sëmundje infektive.

Në mesin e këtyre infeksioneve - gripit, difteria, ethe flakë të kuqe, fruthit, etj
Për më tepër, këto adenoids mbuluar me bar të bëhet një vatër e viruseve dhe kërpudhave. Pranuar të japë tri nivele të adenoids përhapjes. Në këtë rast, mjekët dytë dhe të tretë shkallë të rekomandojë për të hequr adenoids nëse unë nuk mund të rivendosur frymëmarrjes hundës. Shumë njerëz duan të dinë se si për të kuruar adenoids pa mjekësi, mjetet juridike popullore. Well ndajnë njohuritë e tyre. Trajtimi i mjeteve juridike adenoids popullore, recetave. Përhapjes Slow rritje bajamet faringut ndihmoj çdo ditë 3 herë në larje ditë hundë dhe fyt i kripur ujë. * Mix 2 pjesët e lëng panxhar me 1 pjesë mjaltë.


Bury përzierje në çdo vrimë hunde 6 pika 4 herë në ditë kur të ftohtë për shkak të adenoids në nasopharynx. * Hidh 100 ml alkool 15 g të thata anise pluhur barishte. Infuzion të qëndrojë në errësirë ​​në 10 ditë, mos harroni të shkundur përmbajtje të përditshme. Kur polyps në tretësirë ​​hundë është holluar me ujë të ftohtë zier (1: 3) dhe të varrosur 3 herë në ditë 15 bie në një shërim të plotë. Gjithashtu, mjekësi tradicionale në trajtimin e adenoids ofron futur në secilën vrimë hunde 1 pikë celandine lëng në intervale prej 5 minuta - 3 herë dy herë në ditë. Kursi i trajtimit 14 ditë. * Mix 1 pjesë Hypericum perforatum pluhur dhe 4 të gjalpë pakripur.

Vendos bask në një banjë me ujë të valë. Pas shkrirjes gjalpë për 1 h. L. përzierje dhe shtoni 5 pika të celandine lëng. Të gjitha përzierje dhe varrose Mix 2 pika në secilën vrimë hunde 4 herë në ditë për 10 ditë. Trajtim mund të përsëritet pas 2 javësh. Kur polyps në nasopharynx ndihmë mumje. Në 5. l. ujë të vluar, të shpërndarë 1 gram mumje. Varrosur në hundë mix dy herë në ditë. Së bashku me instalacioni nazale, pini mumje infuzion. Për të përgatitur një gotë me ujë të shpërndajë 0,2 g mumje dhe pini gllënjka të vogla gjatë gjithë ditës. Një tjetër ilaç popullore në trajtimin e adenoids - vaj peshku.

Pini atë për të ngadalësuar zhvillimin e adenoids. Kur adenoids duhet të angazhohen dhe sëmundje shoqëruese. Pra, para se ju trajtoni mjetet juridike popullore adenoids, shkoni te mjeku! Alexander,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!