Çfarë duhet të bëni nëse fëmija juaj shkurtuar dhëmbët


Kur dhëmbët e fëmijës shpërthejë, ajo jep siklet për fëmijën dhe prindërit. Çfarë duhet të bëni nëse fëmija juaj shkurtuar dhëmbët e tij si kompetencë të ndihmojë fëmijën tuaj? Për fëmijët kjo mund të prishin ethe, dispepsi dhe fle. Kur fëmija është në barkun e nënës, dhëmbët e tij janë të dhëna në gratë dytë tremujore. Dhe kur fëmija është i lindur, ai ka zhvilluar dhëmbët e qumështit. Çfarë mom hahet, duke qenë shtatzënë, dhe këto ushqyesve të shkojë në trupin e fëmijës. Kështu që dhëmbët e fëmijës janë të shëndetshëm, ju duhet të hani, të tilla si ushqime të hahet të pasura me vitamina dhe kalcium, të cilat janë element të ndërtimit të zemrës.

Ajo duhet të mbahet mend më në lidhje me të humb një shumë të fluoride dhe kalcium për fëmijën. 1. Kur fëmija teething? Dhëmbët fillojnë të shpërthej fëmijës 6 - 8 muaj. Ndonjëherë fëmijët janë të lindur tashmë me një çift të dhëmbëve të fëmijës. Për fat të keq, që nuk kanë pasur probleme me dhënien e gjirit, nganjëherë ata janë hequr nga një dentist. 2. Si mund të dini se dhëmbët e fëmijës janë të prerë? 1. Ënjtje dhe skuqje të mishit të dhëmbëve. Në të fëmijës mishrat itchy. 2. pështymë bollshme nga goja. 3. temperaturë të lartë dhe shkarkimi i hundës. Por ai gjithashtu mund të jetë simptoma të gripit.
4. diarre të shpeshta dhe vanitet. 5.


Ulur oreksin, si fëmija ndjen dhimbje kur përtypet ose gjiri. Së pari, dhëmbët më të ulët e para të shpërthejë në 6 - 8 muaj. Foshnja shqetësuar jargëzim bollshme, ethe, ënjtje e faqet dhe mishrat, gjumit të dobët dhe të oreksit. Nëse ethe baby, dhe ajo do të rritet, ka një nevojë të dinë saktësisht se çfarë duhet të bëni teething kur fëmijës. Së pari - kjo fshij një leckë të lagur dhe të bëjë një kompresë të ftohtë në sipërfaqet flexor e duart dhe këmbët. Shumë mirë hedh fëmijët e temperaturës shurup Nurofen. Më mirë të mos lyej drogë të qarta të tilla si Kalhel sepse fëmija mund të gëlltisë atë.

Ju duhet të ofrojnë fëmijës tuaj një gome ose hapëse silikoni, kjo është e gjitha farmaci. Kur fëmija ka një skuqje të lëkurës duket, i mbushur me lëng në pikën ku dhëmb fillon të shpërthejë, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj. Kur dhëmbët e parë, fëmija duhet të blerë furçë dhëmbësh fëmijë dhe pastë dhëmbësh dhe lahen dhëmbët tuaj dy herë në ditë. Rritje deri fëmijë duhet të mësojë pavarësinë, por të kontrolluar procesin brushing fëmijën, si ajo mund të gëlltisë pastë dhëmbësh. Për të dhëmbëve u rrit dhe i formuar si duhet ju duhet për të ngrënë dhe ujë i pasur në fluorit, e cila mbron dhëmbët nga prishja. 3.

Si për të ndihmuar fëmijën tuaj kur dhëmbët prerë? Foshnja mund të lehtësojë dhimbje dhe parehati plotësisht. Por ju mund të lehtësojë vuajtjet e tij. Nevojë për masazh mishrat pas një ore pas një vakt apo 30 minuta për të. Për ta bërë këtë, ngjyhet në ujë të ftohtë me një fashë sterile duhet të prishet mbi gishtin e tij, pastaj të mbajë në mishrat lëvizjet e butë. Gjithashtu, pjesë e akull mbështjella në një leckë të pastër mund të shërbejë si një mjet për një procedurë të tillë. Masazh është e rekomanduar për të blerë një farmaci e mjete të përshtatshme për fëmijën e mishit të dhëmbëve. Blerë në një hapëse farmaci duhet të zier dhe të vënë në të ftohtë, atëherë ju mund të sigurtë të jepni fëmijën tuaj.

Copes me hirit siklet copë të ftohtë e mollës. Kini kujdes të mos për të lënë fëmijën pa mbikëqyrje. Të gjitha fondet për çamçakëz sigurt për të larë rregullisht dhe çiban. Përndryshe, infeksioni mund të depërtojnë mishrat. Kur inflamacion i mishrat dhe temperaturë të lartë konsultohuni menjëherë me mjekun. Për të korrigjuar pickim formuar fëmijën duhet të: * vazhdojë dhënien e gjirit aq kohë sa të jetë e mundur. Si ajo zhvillon nofullën e fëmijës. * Futja ushqime të ngurta sipas moshës së tyre. * Dhënia nibbling krisur, mollë gjatë teething. * Deri në një gjysmë viti duhet të largoj nga dalë. * Për të hundës mënyra fëmijë u konsoliduan.

Frymë përmes gojës formon një malocclusion. * Për të Flini fëmija është vënë në duart e faqe, apo formuar ndër-pickim. Dashuria juaj për fëmijën, durim dhe kujdes për të ndihmuar më të lehtë për të duruar fëmijën vuajtjen. John Kaverzin,