Çfarë nëse tumor sy


Nga vetë, nuk ka sy shtohet, nëse nuk ekziston ndonjë sëmundje serioze të brendshme. Zakonisht, ne jemi të interesuar në atë se si për të trajtuar inflamacion të syve, në të cilën një ose të dy shekull i fryrë dhe i lënduar, ka dhimbje, skuqje, ndjenjë e "rërës në sy", por është e ndryshme në fushatë për asnjë arsye, nuk ka arsye papritmas tumor puçërr sy ose nëpërmjet një pickim mushkonje. Për shkak se këto simptoma janë zakonisht sëmundjet akute inflamatore të syrit, le të flasim për sot konjuktivit dhe elb. Zakonisht ajo është në këto sëmundjet e zakonshme ne jemi duke kërkuar për një përgjigje për pyetjen: "Po në qoftë se syri tumor?" Së pari, le të shohim në simptomet e tyre dhe e konsiderojnë me trajtimet më efektive për njerëzit: Konjuktivit.

Simptomat. Trajtim Kjo sëmundje është shumë e zakonshme. Në qoftë se syri u kthye e kuqe dhe bymehet, është ndjesi trup i huaj, qepallat fryrë, ndjeu dhimbje, dhimbje, kruarje, djegie - me ankesa të tilla në kapërcyell okulist mbi një e treta e të gjithë pacientëve me sëmundje të syrit. Konjunktiviti (inflamacion i mukozën e syrit) ndodh kur marrja në infeksionin e tij. Kjo qepallat bymehet, nuk është një ndjenjë që të gjithë sytë të bymehet. Në këtë rast, në qoftë se ju nuk mund të shihni një specialist, dhe trajtimin e sëmundjes është e nevojshme, ju mund të ndihmojë receta e mjekësisë tradicionale. Disa prej tyre unë do t'ju them: Mjekimi me herbs: * Një lugë gjelle e barit të thatë ochanky derdh filxhan me ujë të valë, të mbuluar, të lënë për 10 minuta.


Cool, tendosje. Hidh infuzion në një tas të gjerë ose filxhan, të ulët mbrapa pomorhayte të syrit 20 herë, me hapjen e saj të gjerë. A e procedurës së larje disa herë në ditë, çdo herë me një pjesë të freskët e infuzion. * Hidh një lugë gjelle lule kamomil gotë me ujë të valë, kuzhinier për ngrohje të ulët për një minutë. Pastaj afër fort, të lënë në 03:00. Tendosje dhe pije sytë përflakur rrjedhë e fryrë me një llambë gome (microclysters). Procedura kryhet të paktën 6 herë në ditë. Gjithashtu mbrëmje e mirë për të bërë locion, bashkëngjitur shekullore swabs ngjyhet në këtë supë për 10-15 minuta.

Në të njëjtën mënyrë është e mundur për të trajtuar urtë. * Mix 2 lugë çikore, gjysmë një lugë gjelle e rrit petals. Hidh një gotë me ujë të pastër, të sjellë një çiban dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 1 minutë. Atëherë të mbuluar, të lënë për 3:00. Tendosje supë me lëng mishi, pije sytë i përflakur i fryrë të paktën 4 herë në ditë. Trajtimit Bimor konjuktivit është zakonisht një javë. Nëse çdo gjë është bërë si duhet, sëmundje kalon pa lënë gjurmë. Përgjithësisht automjetet zyrtare Blerje në pllakat farmaci acid borik furatsillina ose Permanganat kaliumi (Permanganat kalium). Bëni një zgjidhje të dobët të larjes, gjysmë lugë çaji acid borik në një gotë me ujë të zier, tabletë furatsillina në një gotë ujë ose një zgjidhje të dobët të Permanganat kalium trëndafili.

Turret syrin me një llambë gome. Kjo qepallat gjerësisht veç e veç dhe të bëjnë zgjidhje të drogës ujitjes. Procedura kryhet 5-6 herë në ditë. Lumë i dardha nuk të jetë mjaft e fortë për shkak se trupi është sy butësisht ... Dhe ajo gjithashtu ndodh të zgjoheni në mëngjes, dhe tumor sy. Çfarë nëse pas fjetur tumor sy? Të gjithë të njëjtën gjë, në varësi se si. Në rastin më të thjeshtë, do t'ju ndihmojë atë të përsëritet larja, brewed në mënyrë të zakonshme, por ostyvshim çaj të zi (pa sheqer!). Me më shumë opuhlosty zakapayte 2 pika "sulfatsil." Ky agjent antimicrobial për të ndihmuar nëse ënjtje - rezultatin e sytë fërkim me duart e pista mbrëmje.

Pika mund të përdoret në blepharitis, konjuktivit dhe sëmundjeve të syrit të tjera të rriturit. Së pari ju ndjeni një ndjesi djegie, pastaj të fillojë me kruhet sytë e përlotur, thread në sytë mund të fillojë të dalë jashtë nga mukusit tyre të bardhë ose të qarta.
Pije atë me ujë sy përsëri zakapayte. Më shumë nga përdorimi i drogës lexoni udhëzimet e saj. Atëherë konsultoheni me mjekun! Elb. Simptomat. Trajtim Kur sëmundja është inflamacion akut purulent i dhjamor shekullit gjëndër. Shenja e parë e sëmundjes është një ënjtje të dhimbshme të vogël të kuqe-rozë. Disa ditë ënjtje rritje në vëllime, ka një ndjenjë se tumor sy.

Ka qelb, dhimbje, djegie, kruarje, dhe dhimbje. Në disa raste ajo mund të rritet temperatura. Trajtimi me herbs Çfarë nëse syri tumor? Para së gjithash, të bëjë një infuzion me lule kumak. Për këtë qëllim lugë gjelle lule të thata derdh një gotë me ujë të vluar, të përfundojë, të lënë për gjysmë ore. Strain, thith një top pambuku në infuzione të bollshme, të bashkangjisë në shekullin e përflakur në 15 minuta. A procedurën sa më shpesh të jetë e mundur, Calendula - një mjet shumë efektiv për trajtimin e elbit. Në locion disa herë në ditë hani 2-3 lule të verdhë tansy (në dispozicion në barnatore), me ujë.

Ky mjet është shumë e thjeshtë, por mund të ruaj gjithmonë njerëzit nga elbi. Goditi një aloe shpejtë multi, larë atë, pres dhe pastaj derdh një gotë me ujë të freskët të pastër. Le infused përmes natës dhe në mëngjes për të bërë kremra sy të ënjtur. Ju gjithashtu mund të holluar lëng të freskët aloe ujë të zier 01:10. Përdorni zgjidhje edhe për kremra. * Për të shpejt të të shpëtoj prej elbi 5 gjethe gji derdh një gotë e gjysmë ujë të valë, të mbajë orë, pastaj pije. Ky është një ilaç shumë efektiv për elb. Dhe së fundi, çfarë të bëni nëse sytë e fëmijës bymehet nga një pickim mushkonje? Nëse fëmija është i vogël, atëherë ai ka nevojë për të ndihmuar të shpejtë.

Pra, përdorni "xhel Fenistyl" - ënjtje furçë tri herë, le të brenda "pikat Fenistyl" - tri herë në ditë për 3 pika. Në përgjithësi, në qoftë se sytë e tumorit të një fëmije, atëherë tregojnë atë në pediatri. Unë shpresoj se këto recetave do t'ju ndihmojë të kuruar sëmundjet e tua të syrit. Cheers! Svetlana,