Çfarë duhet të bëni kur malcim nullesh


Ju pastruar dhëmbët tuaj dhe të ujit, i cili larë goja është e kuqe? Është koha për të marrë me gojë! Çfarë ndodhi - rezultat i kujdesit të papërshtatshëm. Thjesht pllakë papërpunuar përfundimisht provokuar inflamacion në mishrat. Çfarë duhet të bëni kur malcim nullesh, ju kërkoni? Përdorimi sens të përbashkët dhe rekomandime tradicionale të mjekësisë. Së pari - të shkojnë dhe lahen dhëmbët tuaj siç duhet, por jo si dje dhe tërësisht për 5 minuta, dhe më shumë se një herë - në mëngjes dhe tri herë në ditë. Blej një furçë për të punuar dhe të lahen dhëmbët tuaj dhe atje. A nuk i kushtoj vëmendje askujt - dhe pastaj dhëmbët tuaj me ta dhe ata nuk bëjnë ... Në rast përflakur mishrat mix njëpasnjëshëm rrënjë ëmbël flamurit dhe pluhur dhëmbit.

Aplikoni mbi furçë dhëmbësh dërgojnë atë kur brushing dhëmbët tuaj në një kënd prej 45 gradë deri në dhëmbë, të bëjnë lëvizje të drejtë dhe rrethore. Pas brushing, të pastër dhe gjuhë. Ndërtesat përdorni dy brushat - një për brushing, pastrimi një gjuhë tjetër. Për shpëlarje gojën dhe për të hequr bakteret në mënyrë të barabartë përzierje të ujit dhe peroksid hidrogjeni 3%, pastaj pije gojën 20-30 sekonda, splyunte. Kur malcim nullesh rënie 20 pika tretësirë ​​të Propolisi në një gotë me ujë. Pije në mënyrë të ngjashme. 1 tsp lëng aloe një gjysmë gotë me ujë do tu lejoj ju të përgatitur për shpëlarje me gojë që redukton inflamacion, vret mikrobet.


Për trajtim i malcim nullesh copëtuar 1 lugë L.. Gabim i lartë dhe rrënjë gotë oblyyte e ujë të vluar, vlim për 10 minuta mbi një zjarr të qetë, thith 04:00, shpëlarje gojën për 3-5 minuta. 2 tbsp. l. rizomat fragmentuar tolstolystnoho Bergenia oblyyte 250 ml ujë të vluar, gjysmë ore Gray në një banjë me ujë të vluar, të filtruar nxehtë, studiot dhe shpëlarje gojën. Ujë të ngrohtë kënetë calamus ekstrakt është përgatitur nga derdhje ujë të vluar 1 filxhan 1,5 h. L. melchennoho rhizome që mund të përballojë ujë të vluar në 2:00, atëherë filtruar. 2-3 tbsp. l. Hypericum derdh 500 ml ujë të vluar, le të qëndrojë, dhe tsedite shpëlarje gojën.

Për të përmirësuar furnizimin me gjak për të ngrënë bukë dhe perime fruta më të fortë dhe pas pastrimit çamçakëz dhëmbët gishtat masazh në të dy anët e dhëmbëve. Mix 20 g mjaltë dhe 10 gram kripë, prisni derisa të shpërbërjes së saj, pastaj fshij përzierje në mishrat e përflakur, duke i bërë ata një masazh. Filloni të pijshëm vitamina komplekse shtuar në dietë në kalcium parë dhe vitaminë C, zvogëlon gjakderdhje kur malcim nullesh. Ndalo pirjen e duhanit dhe të pijshëm. Kur malcim nullesh mund të rekomandojë lakër turshi. Hani atë më shpesh! Duke filluar për të bërë përparim në trajtimin e malcim nullesh, edhe pse, të marrë një sy të mjeku specialist për ekzaminohen dhëmbët dhe gojën dhe procedurat e caktuara.

Carolina