Çfarë të gatuaj fruta kulpër


Kalina është gjetur pothuajse kudo - në pyje mjaft lagështi të përziera qumeshtit dhe përgjatë lumenjve dhe liqeneve, burimeve pyjore. Frutat e saj piqen në shtator-tetor, por tani ata janë të hidhura. Ky hidhërim zhduket pas acar dhe ata janë të përshtatshme për ushqim. A nuk e shpenzojnë kohë kulpër - raspberries? Populli shkon një thënie: "A nuk e shpenzojnë kohë kulpër - raspberries! ". Por kjo nuk ka të vërtetë të pasqyrojnë gjendjen e vërtetë të punëve. Në kulpër saj dobishmërinë shumë më superior ndaj raspberries zakonshme. Për shembull, përmbajtja e hekurit është raspberries më të pasura në 1,5 vjet, përveç frytit të kulpër përfshira në 1.5 -. 2 vjet më shumë acid Askorbik (vitaminë C).

Kulpër hekur në sa më shumë që një të egra u rrit. Nëse kulpër krahasoni me limon, mandarin ose portokalli, atëherë përmbajtja e fosforit, provitamin A, vitaminë C, ajo tejkalon ato! Pra kulpër! Pra, kjo nuk është për asgjë që fillimi i kulpër pelte manaferrat barishte dhe jam gatuaj! Gjeti aplikimin e saj në marrjen e bukës. Fara e saj pjekur të pirë në një zëvendësues kafeje. Në parim, çdo pjatë bërë nga frytet e kulpër është ende ilaç! Konsideroni disa recetave që mund të përgatitura nga e njëjta kulpër fruta. Lëng i kulpër. Pas acar e parë obirvit kulpër me ridges, hiqni kërcellin, lani me ujë të ftohtë.


Fryti i përgatitur vendoset në një tas smalt, hedh ujë në mënyrë që ajo të mbuluara fruta dhe kuzhinier në një zjarr të qetë deri tenderit. Me lëng frutash gatuar përmes napë dhe shtrydh të qëndrojë për 2 - 03:00. Pastaj lëng, shtoni sheqer (në 1 litër lëng - 125 g) u ngrohur në një ngrohje të qetë deri sa të shkrin, filtruar përmes napë, të sjellë një çiban, dhe derdh në kavanoza nxehtë, të mbyllur kapak steril, mbyllur hermetikisht dhe cool. KISSEL nga kulpër. Përgatitja frytin e kulpër - pelte! Për këtë ju do të duhet: 250 gram fruta kulpër, 150 gram sheqer, një litër ujë, 50 g niseshte.

Manaferrat kulpër merr përsipër, pije, shtrydh ujin lëng dhe tul oblyyte të valë. Të gjitha të vlim. Supë thahet me napë dhe derdh lëng në të. Holluar me ujë të ftohtë dhe i hedh niseshte patate në supë. Pastaj shtoni sheqer. Mix mirë dhe të sjellë një çiban. Derdhje gati pelte në kremanki në tryezë dhe për të shërbyer i ftohtë, spërkatën me sheqer të lartë. Jelly me mbledhje. Jelly është përgatitur nga lëng i kulpër ndriçuar. Lëng është derdhur në një tas smalt, shtoni sheqer (në 1 litër lëng - 800 g) dhe të nxehta me nxitje të vazhdueshme deri në shpërbërjen e saj të plotë, atëherë filtruar nëpërmjet napë dhe kuzhinier për 40-50 minuta.

Pelte gati paketuar në kavanoza nxehtë, hermetikisht të mbyllur dhe të ftohur. Jam me mbledhje. Nga mbledhje mund të gatuaj jam fruta. Kjo është jashtëzakonisht e shijshme, ngjyrë e kuqe e thellë. Dhe ajo është gjithmonë e përdorin - një mbushje e mirë për pancakes, pies dhe ëmbëlsira. Ndara 3 kg e frutave twigs kulpër, të larë dhe dele në një enë për gatim. Hidh manaferrat me ujë për të vetëm të mbuluar ato dhe vihet në zjarr. Manaferrat duhet të zier deri butë. Gatuar përzierje ftohtë pak dhe fshij nëpër një kullesë. Lëng i shtrydhur me tul derdh në pan, pour 2 kg sheqer dhe vënë në vlim.

Pas të valë zierje 10 min., Dhe fik zjarrin. Dërgo bllokim për të ftohur dhe të përsëritur procedurën. Përsëri, të lënë tenxhere për një kohë, dhe pastaj e vënë atë në zjarr, le të vlim, pastaj të paraqitura në një bankat e pastër dhe rrokulliset ato. Kalina në mjaltë. Rrushi e kulpër pije ujë, le ikjen e ujit, pastaj thahet. Mjaltë ngrohjes për hollim, dip në vete twigs kulpër dhe thatë e tyre. Kalina në mjaltë i ruajtur deri në gjashtë muaj. Mbushje për pies me djathë dhe kulpër. Përgatitja e mbushjes për pies nuk është e vështirë. Për këtë kulpër manave përzierje me djathë krem, sheqer dhe vezë e verdhë veze deri qetë.

Çaj me lule kulpër.
1 ch. L. lule të thata kulpër derdh ujë të valë dhe le të qëndrojë për 3 minuta. Pini me mjaltë ose sheqer. Kafe nga fara e kulpër. Lani farat nga marc e frutave, ajrit të thatë, dhe pastaj të skuqura deri Browning në furrë dhe mish i grirë në një mulli kafeje.