Çfarë të gatuaj receta pule


Chicken mish - është tani një nga ushqimet më të zakonshme. Së pari, ajo është relativisht i lirë, dhe së dyti, mish pule - produktet ushqimore me përmbajtje të ulët yndyrë dhe tretshmërinë të lartë, dhe së treti - të shpejtë dhe të lehtë për të përgatitur me një minimum prej përbërësve shtesë. Duke e bërë atë një produkt popullor kuzhinës dhe shumë veten se çfarë të gatuaj me pule, receta për këtë po kërkoni. Ndihmuar ata! Për të filluar kuptoj pse pulë është bërë kaq popullore dhe pronat e saj me të cilin ajo është konsideruar aq i dobishëm. Së pari, ai përmban shumë proteina lehtësisht të tretshëm (më shumë se çdo mish tjetër), dhe përveç kësaj aty janë polyunsaturated acide yndyrore.

Kjo e bën atë një masë parandaluese kundër goditje, sulm në zemër, ishemi dhe hipertensionit. Gjithashtu pule përmban shumë pak kolesterol, të dytë vetëm për produktet e peshkut. Hekur, fosfor, selen, kalcium, squfur, bakrit dhe magnez - Kjo përmbajtje të lartë të mishit të pasura me vitamina, elementet dhe minerale dhe gjurmë. Chicken treguar në çrregullime të ndryshme dhe sëmundjet e sistemit të tretjes, pavarësisht nga niveli i aciditetit. Pavarësisht nga sasia e lartë të proteinave ajo përmban kalori minimale, dhe ajo është e rekomanduar për ushqim diete për trashje, diabeti, sistemin kardiovaskular. Të gjitha këto avantazhe të këtij produkti janë shënuar në pjesën e jashtme, në zbatim të tij.


Chicken promovon gjendje të mirë e flokëve dhe thonjtë, vizion normale dhe figura të pakta. Si të shijshme dhe të shpejtë për të gatuaj pulë? 1) Pritini fileto në kube të vogla - diku në centimetër. Bëni një tas të thellë, shtoni vezë dhe vrasin nja dy lugë majonezë. Përzierje tërësisht, duke shtuar kripë dhe piper, dosypte pak miell për përzierje të dhënë nga një qëndrueshmëri të trashë. Nxehtësia vaj vegjetal në një tigan dhe përhapjen e lojë me birila të gjirit si oladochki. Të skuqura tyre në të dy anët deri artë ngjyrë kafe. 2) Pritini fileto në shirita, në një tas të veçantë përzierje e bollgur me kripë dhe erëza.

Roll në gjoksin e saj. Në këtë kohë, të vënë në pan zjarr me vaj dhe ngrohjes atë. Teach mish polosochky mbi të dhe skuq deri artë ngjyrë kafe. Pastaj ulët të nxehtit dhe le jashtë potomytysya shkopinj gati. Vënë ato në një pecetë për të fshirë të yndyrë të tepërt. 3) Merrni një pulë pak dhe prerë ata në copa të vogla për reflektim. Në mënyrë që të luftuar off pulë - përdorin kapem film. Në shtresën e filmit të vënë një copë të mishit dhe të mbuluar me një shtresë të lartë. Pra, ajo nuk do të rrinë në asnjë armë ose për të bordit apo për të rënë dakord.

Mish Vidbyyte. Hotel pjatë vezë lëvizje, në një tjetër - Mix kripë, piper dhe erëza të tjera nëse e dëshiruar, në një tjetër - Përgatitja krisur grimcuar. Hidh bërxolla e marra me kripë dhe erëza, pastaj obmoknite të parë në vezë, pastaj në crumbs bukë, pastaj në vezë. Tani ato të skuqura në një tigan derisa të gatuar. Në parim, ata mund të hahet menjëherë, por ju mund t'i bëjë ata edhe tastier. Për ta bërë këtë, të prerë në unaza hollë domate dhe djathë rende hekura në. Vendos reflektues në një fletë pjekje, sasi e vogël djathë në rrethin e lartë dhe vend domate. Dërgo në një furrë preheated 180C për disa minuta - deri atëherë, deri sa të shkrihet djathi. 4) Të marrë pulë dhe prerë në copa të vogla.

Vënë ato rastësisht në kallaji pjekje. Mes tyre vë feta feta thinly patate. Ju mund të shijoni luledielli. Duke rezultuar në masë pour krem. Kati Vendos atyre lugë domate paste, pa nxitje. Ju gjithashtu mund të spërkasë bujarisht me lëng limoni në krye. Dërgo pan në furrë me një temperaturë prej 180C për gjysmë ore. Atëherë hiqni, sasi e vogël me djathë integruar dhe dërgoni atë në momentin kur ai është i shkrirë. 5) Pritini fileto në sheshe të mëdha. Nadrizhte çdo anë të kutisë që shkoi diçka si xhep. Ai vuri një para-gatuar mbushje - kërpudha copëtuar nevojë për përzierje me djathë integruar, kripë dhe erëza dhe bimëve - për shije.

Xhepat e mbushur me kujdes të vënë në një kallaji pjekje dhe pour salcë kosi përzier me erëza. Piqem në furrë në 180C për rreth njëzet minuta. 6) pulë Boil dhe tre vezë. Pritini ato në kube dhe të bëjë një tas sallatë.
Gjithashtu prerë disa domate të mesme dhe fshij 200g integruar. djathë. Hap një bankë e bizele të njoma. Mix gjithë përbërësit me majonezë dhe shtoni kripë për shije. Kjo sallatë është shumë ushqyese dhe vakt të shëndetshme. 7) Chicken shpejt mund të piqem në furrë, atë hudhër vetëm natershy dhe kripë. Ju mund të shtoni ato në majonezë ose ndonjë condiments.

Nëse lëkura e gjirit do të - ajo do të jetë juicier. Nevoja Piqem për kohë të gjatë - nga 45 minuta deri 20mi në varësi të trashësisë dhe cilësinë e mishit. Ajo është përdorur më mirë për të përgatitur paketa të veçanta për pjekje, të cilat mund të blihen në çdo dyqan. Se ju e dini se çfarë të gatuaj me pulë për veten dhe të shpejtë dhe të shijshme. Unë ju tregoi se si në çdo mënyrë ajo mund të jetë e kombinuar me përbërësit e ndryshëm. Ky produkt i dobishëm dhe i përhapur, dhe kështu ajo meriton një përfshirje më të shpeshta në menynë tuaj të përditshme. Catherine