Çfarë ju duhet për të fituar peshë


Pesha e pamjaftueshme mund të jetë parësor - për shkak të kequshqyerjes dhe të mesme - çrregullime metabolike detyruar dhe sëmundjeve të ndryshme. Pesha e pamjaftueshme mund të jetë për shkak të: • kequshqyerja vullnetar apo jovullnetar, përdorimi i dietat ulët kalori, vegjetarian apo të veçantë të furnizimit me energji. • Sëmundjet e mëposhtme: tretjes (ulçerë, pancreatitis, enterit, sëmundja Crohn), çrregullime mendore (depresioni, anorexia nervosa, etj), ndryshimet hormonale (diabet, tirotoksikozë). • duke marrë disa ilaçe që mund të dëmtojnë drogës oreks kimioterapia, laxatives, glycosides kardiake.

Si rezultat i këtyre faktorëve në trup pa marrë parasysh se e nevojshme për funksionimin normal të indeve dhe ushqimit. Përballja me problemin e peshës së pamjaftueshme testuar për të ndihmuar në mjetet juridike popullore. • Çfarë ju duhet për të fituar peshë? Kur dispepsia (stomak dhe përçarje e tretjes) ilaç të thjeshtë: një gotë lëng patate të papërpunuara me stomak bosh në mëngjes. Një orë më vonë ju mund të ha mëngjes. Siç të gjithë e tretjes do të përmirësohet dhe do të hani mirë! • Një litër e mjaltë, lëng limoni 10, 10 dhe terren të parët e përzierje hudhër. Pini 4 teaspoons. Rezultati: rrit performancën, një oreks të mirë.
• Mbledhja: tufë, arre, elderberry, rodhe, lë thupër dhe luleshtrydhe, HOPS kone, vervain, jamball, dunishnik, shurdh hithër në mënyrë të barabartë.


Pini një tretësirë ​​në mes të ngrënies. • rrënjë Fresh comfrey, njëpasnjëshëm në paste-si masë, të përzier me mjaltë, të marrë 10 р. • Pije me kënaqur të ndihmojë për të fituar peshë. Larë thekon kënaqur ose të sjellë një çiban, gjallëri Vendos limon, rrush, Kastrati, kulpër dhe buckthorn, shtoni thata karrota integruar. Insistojnë orë. Tendosje dhe pini një orë para ushqimit. • Në vend të çaj dhe pini kafe pije frutash dhe lëngje nga mollë, limon, rrush pa fara e zezë, buckthorn, kulpër boronicë. • pije carotene, mjaltë dhe lëng e karrota, limon dhe portokall. Stimulon oreksin, të pasuruar me vitamina trupi. • Të jetë i sigurt për të ngrënë mjaltë.

Ky produkt kalori dhe tretet mirë. Për të fituar peshë gjatë natës hani një sanduiç me gjalpë dhe mjaltë. Shto mjaltë shijshme tarifat e hidhura apo acid shije multivitamin në vend të sheqerit. • Mann qull efekt të mirë në traktin gastrointestinal, do të shtojë peshë. Sidomos në qoftë se ju hani atë me një sanduiç me gjalpë. • Ear shumë e dobishme pas një sëmundje, të gjithë i dobët dhe i dobësuar, kështu që përmban sasi të mëdha të natriumit dhe fosforit. • Pini një përzierje e qumështit të ngrohtë dhe vezë. Mix mikser. Mjet jep rezultate të mira. • ilaç universal popullore për lodhje dhe anemi: Topit 500g dhjamë derri në furrë me gjashtë mollë të mëdha të gjelbra.

Tendosje përmes një sitë dhe shtoni yolks dhe 12 bar të çokollatë. Shpifjeve për bukë dhe të pijë qumësht para shtrat. Ju shpejt fillojnë të fituar peshë në javën e parë. Hidhur (shijshme) tarifat e bimeve Krijoj 15 g të lëndëve të para, të marra në pjesë të barabarta, 250 LM ujë të valë, të pini një orë para ushqimit. • centaury, pelin, të shikojnë trigjethësh. • dragua, rhizome ëmbël flamur, tërfil, fruta qimnon. • rrënjë Luleradhiqe, pelin, të shikojnë trigjethësh. • Yarrow, pelin, centaury. Tarifat multivitamin për të oreksit. • rrush pa fara e Zi, u rrit hips. • Rowan aronia, u rrit, lë Kastrati.

• fruta Rosehip, kulpër, hirit malore. • Të frytet e butë, boronicë, lë rrush pa fara, u rrit. • Rosehip, rrënjë karrota, fruta e zezë rrush pa fara, hithër. Bitter peshë ndihmë fitim. Merrni një pjesë të peshës së lëndës së parë në katër pjesë vodka, insistojnë javë. Pranimi: 20 pika para ushqimit. • Air kënetë ndihmon me dispepsi. • buds Birch janë të dobishme në dispepsi, stomakut kundër krimbave të vogla. • Xhensen është më efektive për të bërë dimrin apo pranverë. Një tonik i mirë, të kuruar sëmundje të ndryshme, rrit efikasitetin, oreks, rezistenca e stresit, përmirëson veprimtarinë funksionale të organizmit.

• Grass centaury është përdorur si një oreks të hidhur, rrit sekretimit të gjëndrave të tretjes, rrit sekretimit biliare, ka veti protyhlysnymy. • fruta apo lule gështenjë mori e çrregullimeve kronike të tretjes. • pelin përmirëson oreksin pas vuajtur sëmundje efekte të mëdha negative, ndihmon me gastrit ndodhin me aciditet të ulët. • platanolistnaya sterkulii (gjethe) është përdorur si një tonik dhe fondet emocionuese oreks në sëmundjet efekte të mëdha negative, lodhje. Në përdorimin e natës nuk është i rekomanduar. • Kopër (farë) ilaç popullore padëmshme për të normalizuar tretje.

Hani drithëra, mish, arra. Dieta duhet të jetë e ndryshme dhe kalori. Helen Shane,