Çfarë ju duhet për të blerë për një foshnje e porsalindur


Në jetën e një gruaje shtatzënë nëntë muaj arritur në një fazë krejt të re - foshnjen shfaqjen dashur. Para se ky gëzim i madh duhet të përgatiten paraprakisht për të shijuar çdo minutë shpenzuar me fëmijën jo, e drejtuar në dyqane. Kështu që ju duhet për të blerë për një foshnje e porsalindur? Foshnja e porsalindur deri imagjinon veten e tij përveç nga nëna e tij. Pra, shumë moms natë çdo orë, nëse jo më shumë, kap për të ushqyer fëmijën. Në këtë situatë nëna më e lehtë për të marrë fëmijën me vete në shtrat të rritur, ndërsa fëmija juaj do të ndjehen më të rehatshme dhe të sigurt, dhe ju të menaxhuar për të fjetur.

Kështu që ju duhet për të blerë një shtrat të madh të familjes. Megjithatë, nuk janë kundërshtarët e kësaj qasje, kjo nuk është ëndërr një ngjarje e rrallë pridavlivaniya fëmijës ... Përveç disa kohë për të largoj fëmijën tuaj do të fle me prindërit e tyre. Atëherë ju patjetër nevojë për një krevat fëmijësh. Të krevat fëmijësh do të duhet për të blerë një dyshek, batanije hypoallergenic fëmijë dhe të paktën 2 grupe të liri krevat. Jastëk porsalindur është e nevojshme. Buzë e një krevat është edhe gjë shumë e nevojshme: ai e mbron foshnjën nga bruises dhe abrasions, dhe pastaj e juaj afat-Kremlini të jenë të kota. Shpesh, të plotë me linens janë të gjitha llojet canopies, ryushky, shirita, harqet.


Kjo sigurisht e bukur, por ata të grumbulluar një sasi të madhe të pluhurit që do të marrë frymë fëmijën tuaj! Prandaj, ajo është konsideruar vlerë nëse ato janë të nevojshme në të gjitha? Për t'u kujdesur për do të jetë i nevojshëm një foshnje e porsalindur ndryshimin tavolinë. Kjo është gjë thjesht i pazëvendësueshëm, veçanërisht në qoftë se ajo është e kombinuar me një gjoks të mbathje. Në tabelën në ndryshim ju do të jetë në maskim shumë i përshtatshëm baby, pastruar atë hundë, veshët, etj Për ushtrimit jashtë keni nevojë për një karrocë fëmijësh. Topi duhet të jetë i gjerë, në lulëzim-off. Në endacak qetë ritëm fëmijë, dhe në qoftë se ju jeni një parti ose në vend, ajo do të zëvendësojë shtrat i fëmijës.

Nëse ju nuk dëshironi të shkëpusni veten nga fëmijët e tyre për një moment, ju do të duhet hobe. Ajo do të lirë duart tuaja dhe në të njëjtën kohë fëmija juaj do të jetë atje, dhe është më e lehtë, më e lirë dhe më endacak kompakt. Fëmija i porsalindur duhet të lahet çdo ditë. Për ta bërë këtë ju duhet dush baby. Ajo është shumë më i përshtatshëm dush i madh, ju mund të merrni me vete tek gjyshja në vend. Kjo foshnjë do të ndiheni shumë më të rehatshme se në një vaskë të madhe. Fëmijët e vegjël ndonjëherë të duhet të fsheh natë. Të nëna ime mund të shohë fëmijën, ju duhet të blini një dritë nate. Me rrobat tuaja Kremlinit sigurisht nevojë shtëpi kombinezonchyky.

Kjo është një gjë shumë i dobishëm, i cili kombinon nosochky, xhaketa dhe sliders. Sidomos për shkak se ata janë shumë të lehtë për të veshin dhe të marrë jashtë. Nëse fëmija juaj ka lindur në verë, moti i nxehtë do t'ju duhet trupin e fëmijës. Për ushtrim në natyrë duhet të blini kombinezonchyk për rrugë. Ai është i përshtatshëm, sepse ajo është e ngrohtë fëmijën në çdo mot. Përveç kësaj, fëmija juaj duhet të blej disa bluza hollë dhe sorochechok, sliders, xhaketa të ngrohtë, çorape, kapele apo mbulesa të kokës për në shtëpi dhe kapelë të ngrohtë për rrugë. Vetëm mos të blej një bandë e gjërave të së njëjtës madhësi! Fëmijët e vegjël rriten shumë shpejt, kështu që është e kufizuar në një çift të gjëra në secilën prej këtyre kategorive.

Kanë fëmijën tuaj duhet të jetë kit juaj e parë e ndihmës, e cila do të jetë e nevojshme për atë mjekim. Gjëja e parë për të blerë këtë lugë për mjekësi. Kjo është një gjë e domosdoshme, si ju shpesh duhet të përdorin atë. Gjithashtu, ju duhet leshi si steril si jo-sterile. Pambuk shkopinj të nevojshme për procesin plagën kërthizës, pastrimin veshët dhe hundën. Për të trajtuar plagën kërthizës ju vetëm duhet zgjidhje e ujit të gjelbër të shkëlqyer, Permanganat kalium, zgjidhje 3% e peroksid hidrogjeni. Është gjithashtu e dëshirueshme për të blerë vetëm fëmija laxatives qirinj nga glicerinë klizmë dhe fëmijët për të luftuar kapsllëk. Përballja me dhimbje barku duke përdorur tub gazit.

Nëse papritmas fëmija juaj do të mundosh undead, është që të përdorin një të veçantë shkarkesë hundës thithje me një tip të hollë. Për të matur temperaturën e trupit fëmijë termometër nevojë. Vetëm kit juaj e ndihmës së shpejtë duhet të përmbajë barna esenciale baby. Këtu janë një listë e alinea më të mirë me pediatrin tuaj. Kjo sipas mendimit tim pretendim prioritet
gjëra okupky të nevojshme për një fëmijë të porsalindur. Julia Ermolenko,