Çfarë mund të bëni me mish pule


Për të filluar, një pulë të vërtetë e shijshme jashtë, në qoftë se ju blej atë në tregun e fermerit. "Farmer" fileto ndryshon nga "dyqane" në ngjyrë, ajo është më e artë se një të veçantë fileto rozë britmë nga dyqani. Mish Pink ngjyrë thotë se pulë ishte rritur në "ushqime të zgjeruara" që nuk e natyrisht në kundërshtim me parimin e "furnizimit të veçantë të energjisë." Edhe ju duhet të dini se pulë është shumë e lehtë për të përgatitur, dhe për këtë arsye ju rekomandojmë që ju mund të gatuaj pulë dhe më të shpejtë ... Recetë "strips pule me susam" 1) Pritini pulë në shirita gjatësore, 1 cm të trasha, sasi e vogël me lëng limoni (1 limon quarter në treqind gram fileto).

Vendoseni në një bord prej druri apo tavolinë të pastër për 2-3 minuta përthithëse lëng limoni. 2) Vendos pan në sobë, ngrohjes dhe pastaj derdh në vaj perimesh. Çfarë vaj të përdorur - kjo varet nga shijen tuaj dhe preferencë personale, por mos harroni se ju nuk mund të skuqura pulë në vaj ulliri "ftohtit të parë presion", ose gjellë jashtë "të hidhur".
Më mirë të marrë vaj të rafinuar luledielli ose ndonjë vaj perimesh rafinuar, misër, ulliri, oriz, etj 3) Promarynovane fileto në lëng limoni nxjerr në një peshqir letre për të "u lagur" larguar aq shumë nga produkti i lagështi të tepërt.


Kjo parandalon splashing vaj të nxehtë nga pan kur tiganisje ardhmen. 4) Për të shmangur "djegien dhe" Vendos copa pule në vaj ngrohur. Jap atyre "zakolerovatsya", që është, blej një ngjyrë të theksuar të artë në njërën anë. Ajo merr rreth 2 minuta, pastaj - Shake pan - të gjitha pjesët e fileto duhet të tip mbi. Kjo është ajo që punon në gatuan profesionale të kuzhinës. Por ju mund të rrokullisje e tyre me kujdes dhe të përdorin shpatull. Fileto pjekur një tjetër 2 minuta nga ana tjetër, atëherë - Shtoni dy lugë salcë soje. Energjikisht përzierje. Është e rëndësishme të mos humbasë një moment si salcë soje avullohet shpejt!

Kjo përpjekje për të mbuluar gjithë sipërfaqen e salcë mishit. Pasi avulluar salcë soje, në mënyrë të barabartë të spërkasë pulë susam dhe vihet në një pjatë, zbukuruar me perime të freskëta. Recetë "Chicken pres marinuar në birrë" Ju do të duhet 0,3 litra birrë i çelët (birrë është fibrave razmyahchytely me origjinë natyrale). 1. Filloni me reflektimit fileto. Për pjesë të pulave nuk janë të shpërndara në të gjithë kuzhinë dhe nuk kate të kontaminuara dhe muret, të përfundojë ato në kapem film ose qese plastike transparente. Mundohuni të arritur një çekiç druri kuzhinë, duke siguruar një uniforme formë të sheshtë fileto.

Vazhdo në "punë" në një trashësi prej 0,7 mm të mishit. Kjo metodë është përdorur në të cilat reflektimin e mishit ose shpendëve. 2. fileto copë reflektuar (rreth 300 g) është vendosur në një enë dhe derdh birrë. Jepni të qëndrojë për 30 minuta, pastaj fileto "i papërshkueshëm nga uji" në peshqir letre, ngrohjes pan, hedh vaj dhe skuq mish deri kafe e artë në njërën anë. Shpatull flips copë, i kalitur një anë me kripë, piper dhe erëza për pulë gati "Santa Maria", i dyti në këtë kohë skuqur për rreth 2 minuta. 3. Pastaj, të mbuluar mish kapak, fik sobë dhe jepni atë një "arritur" për 2-3 minuta, jo më shumë, përndryshe ajo e tharë.

Gati për të përhapur pulë në një pjatë, dekoroj me herbs freskëta. Garniturë i përkryer i zier oriz basmati "". Ju gjithashtu mund të shpejt të gatuaj pulë "tredh në qëlloj." Urdhëroni recetën. Recetë "tredh në qëlloj" 1. Pasqyron fileto (metodën e përshkruar në recetë 2), spërkat me kripë dhe piper, spërkatet me lëng limoni. 2. Përgatitja e brumë "qëlloj". Në 300 gram mish, 3 vezë, 100 ml qumësht, 100 gram e birrës, krem ​​kosi - 50 g miell - 200 g Ndara yolks nga proteina. Mix vezë e verdhë veze me qumësht, birrë, salcë kosi, kripë për shije. Pastaj shtoni miell analizova. Llokoçis me një lëvizje apo dorë.

Beat bardhë në një shkumë homogjene. Me kujdes të shtuar të bardhët në qëlloj, përzierje butësisht me dorë nga lart poshtë, pa trokitur. 3. roll fileto në miell. Dip në qëlloj. Fileto në një pirun më të ulët ngrohur vaj të pan. 4. Sear nga të gjitha anët deri artë ngjyrë kafe, shërbeu në një pjatë dhe zbukuroni me perime të freskëta. Zbukuroj - pure patatesh. OlgaW,