Çfarë mund të bëni me kumbulla


Frutat kumbulla të përmbajë mangan, kalium, vitamina B, C dhe tartaric dhe acide malic.
Kumbulla varieteteve të ëmbël përmbajnë shumë sheqer. Fruta Plum pushojnë zorrët, shtyer stomak, forcimin e mëlçisë, të nxitur formimin e gjakut, pastruar e toksinave. Ato janë shumë efektive në të nxehtit dhe sëmundjet e biliare tepërt, është e dobishme për të ngrënë ngathtësi zorrë. Siç e dini ilaçi më i mirë është se njerëzit nuk e pranojnë për të tillë. Pra, kjo do të trajtohet ëmbëlsirat e përgatitura me kumbulla! Çfarë mund të bëni nga një kumbull? Pjatë frutash me mjaltë. Përgatitja e një spoonfuls pak e mjaltë, 100 gram arra dhe 500g i frutave, ndër të cilat duhet të jetë gjë shumë e mirë.

Mollë zhvishem, kumbulla dhe dardha, prerë, dele në një tas, derdh mjaltë, sasi e vogël me melchennymi arra. Karamel djegëse kumbull. Përgatitni 150 ml ujë të vluar, 150 ml ujë të nxehtë 140 gram sheqer, 8 dushe të mëdha, 2 tbsp. l. Fara mustardë dhe 2 tbsp. l. fara koriandër. Shkrihet sheqeri në ujë, pastaj ta sjellë atë në një çiban dhe le vlim larg pak. Hiq shurup nga të nxehtit, shtoni 150 ml ujë të ngrohtë Vendos grurit mustardë dhe koriandër. Kumbulla në gjysmën e ndarë ose të shkurtuar dhe dele e tyre në supë, vlim për një nxitje të qetë zjarri, derisa të butë dhe të lënë gjatë natës në shurup. Kumbulla në verë të kuqe.


Ju do të duhet 100 gram sheqer, 100 ml verë e kuqe, 500 gram kumbulla, 1 tbsp. l. bajame pjekur, 2 karafil, një kanellë pak. Hiq nga të tubave ikjes. Shto verë e kuqe dhe sheqer shpërndajë atë, lidheni karafil dhe kanellë, derdh kumbulla dhe kuzhinier për ngrohje të ulët për 10 minuta. I ftohtë dhe për të shërbyer me krem ​​whipped dhe bajame. Dushe në krem ​​me rum. Peel e 1 kg kumbulla të përzgjedhura të mira. Për të përballuar më mirë me këtë problem, të përfundojë atë në garzë dhe zhyt në ujë të vluar, pastaj hiqni dhe përkthyer ujin minutë ftohtë. Ky ndryshim temperature do t'ju lejojë të shpejt dhe me lehtësi të hequr zhvishem nga kumbulla.

Hiq fara, shtoni kumbulla në një tenxhere smalt dhe të vendosur në të ftohtë. Për të përgatitur krem ​​në një të ndara yolks pure enë 4 vezë 100 gram sheqer, derdh një gotë rum. Pastaj shtoni 4 proteina dhe trajtoj një fshesë të tërë shumë për të marrë krem, të cilat ju mund të plotësoni kumbulla. Ëmbëlsirë me manaferra dhe kumbulla. Bëni 250g manaferra, kumbulla dhe 275 gram 3. l. mjaltë të lëngshme në një tenxhere smalt, shtoni 2 tbsp. l. ujë të ftohtë. Cover pan dhe të ngrohjes përzierje në ngrohje të ulët për 2 - 3 minuta derisa kumbulla të tenderit. Turn off pan zjarr mënjanë mënjanë, prisni derisa ajo është ftohur plotësisht.

Bëni një 75 gram cookie "Amaretto" ose fjalë të ngjashme në një paketë plastike, palos me një okllai deri crumbs. 2 tbsp. l. crumbs parakohshme dhe derdh të mbetura 0,5 kg kos. Gjysma Përhapjen e përzierje e kos në 4 gota, është përhapur një shtresë e manaferra dhe kumbulla, i hedh mbetjet yohurtno ëmbëlsirë, sasi e vogël me thërrimet. Unë shpresoj se unë e di se i recetave do të kënaqet, edhe pse sigurisht kjo nuk është e gjitha që mund të jetë i gatuar me kumbulla. Carolina