Çfarë mund të gatuaj me qepë


Qepë është e pasur me vitamina A, B6 dhe C, kalium, fosfor, të paqëndrueshme. Sheqer, vaj esencial. Bow rrit oreksin, stimulon sekrecionet e stomakut. Për shkak të qepë paqëndrueshme është përdorur si një gjermicid fuqishme. Veçanërisht i mprehtë në shumë varieteteve të paqëndrueshme të qepëve. Ndihmon përkulet në hipertension, atherosclerosis, trajtimin e edemë dhe ënjtje. Ajo është e njohur edhe roje hark pronë kundër infektimit me epidemitë e gripit. Në ushqimin e konsumuar qepë të freskëta, të ziera, të skuqura, djalë, turshi dhe të thata. Për të qepëve nuk shihen rastësisht është e mundur të gatuaj diçka!

Pate me qepë. Për të gatuaj byrek qepë, zagotovte 3 vezë, 3 qepë, 1,5 gota qumësht, 1,5 cent. l. yndyrë shkrirë, 2 tbsp. lugë njëpasnjëshëm krisur, 60 g maja, piper dhe kripë për shije. Bluaj qepë, skuqura atë në yndyrë shkrirë, lidhur me krisur njëpasnjëshëm, qumësht, para-përhapur atë erëza dhe maja dhe thith këtë peshë deri të trasha në zjarr. Vlim vezë të ziera e vështirë, yolks pure dhe shtoni në peshë. Byrek Garniturë grimcuar bardhë veze. Onions në Boston në salcë djathi. Zgjidhni një liber lukovok të vogël, 1 gji fletë, 1,5 litra ujë, 2 orë.


l. kripë 2 karafil. Për salcë djathi: 250g 250ml qumësht krem ​​djathi 4 feta hollë e proshutë, 1 çikë fllad terren piper i bardhë. Onions pastër. Vlim me ujë me kripë, fletë gji dhe karafil, e vënë atë në qepë dhe kuzhinier për 10 - 15 minuta (qepë duhet të jetë i butë, por jo të copëtuar). Prevede: qumësht të ngrohtë, shtoni krem ​​djathi dhe shkrihet rreth ngrohjes ulët, nxitje të vazhdueshme dhe piper. Skuqura yndyrë në një tigan deri formimit freskët. Përkulet ikjen, e vënë në një pjatë ngrohur, pour salcë djathi dhe llokoçis. Dekoroj me proshutë skuqur. Qepë i mbushur.

Për të përgatitur onions zakonisht nuk e le atë zafarshiruem. Për këtë zagotovte dlinnozernovoho 100 gram oriz, 2 qepë të mëdha rozë, 3 domate, 250 ml perime supë të nxehtë, 1 tbsp. lugë melchennoy e gjelbër dhe të njëjtin majdanoz, 150 gram proshutë, 1/2 h. lugë piper të bardhë dhe kripë, 125 g krem ​​djathi 40% yndyrë, 1 majë e piper të nxehtë të kuqe, 0,5 h. lugë piper i kuq, 3. lugë qumësht. Qepë Peel nga lëvore. Pritini një kurorë të tretë. Prerë nga brenda e qepë trupit dhe gatuaj atë për 20 minuta, qelqi gji e ujit të kripur.

Cook oriz në supë perimesh. Pritini qepë letra të vogla të mbetura. Të njëjtat bëjnë me proshutë, feta porizavshy dhe domate - prerë vija-vija. Sezonin me kripë, sasi e vogël piper të kuq dhe të bardhë, shtoni oriz dhe trazim. Dele në onions grirë dhe bashkangjitni një formë, greased me vaj.
Nxehtësia deri 220 ° C furrë. Hidh qumësht në kovë, vihet në zjarr, shtoni djathë të shkrihet, shtoni herbs, piper i ëmbël i kuq, derdh mbi onions. Piqem për 15 minuta në furrë. Carolina


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!