Çfarë mund të bëni me ijet


Rosehip është shumë e pasur me vitamina. Më shumë vitamina gjilpërë, kafe, rrudhur dhe Daurian më pak - një qen i egër, por jo pa to. E pra, se vitamina hips mund të përgatiten për të ardhmen në formën e bllokimit dhe marmalades, çaj nasushyty fruta, pini një birrë ose komposto. Për të përgatitur enët e kuzhinës nga ijet dhe fruta të përshtatshme të thatë dhe të freskët. Ky kalë është mbledhur vetëm të ngurta, manaferrat dark-kuqe. Unë do të ju tregojnë se së pari si të përgatisin vitaminë pije nga ijet thata rose. Lahen dhe thatë hips podrobyty 100g. Hidh 0,5 litra ujë dhe vlim për 15 minuta. Një ditë supë qartë dhe shtoni sheqer dhe acid citric.

Dhe tani - pi me të egra u rrit me lë nënën dhe njerka, 30 g të manave të thata hips bluaj dhe të lidheni me 20 g gjethe njerkë e nënës Y-. Pastaj oblyyte 0,5 litra ujë të valë dhe le të qëndrojë 20 minuta. Pastaj derdh të lëngshme në një protsidzhuyuchy veçantë enë, dhe gjethet e mbetura dhe fruta përsëri pour 0,5 litra ujë të valë. Prisni 10 minuta dhe përzierje të dy infuzion, shtoni mjaltin. Për të mësuar se si të përgatisin një birrë. Për të gatuaj me të larë rosehips krijoj 1 kg fruta, të pastër nga kockat, të prera në copa me gërshërë, dhe pastaj fshij me 1 kg sheqer dhe të mbuluar me 10 litra ujë të ngrohtë. Vendos ujë 30 g maja e thatë dhe një copë bukë thekre.


Vendos në nxehtësi, me fillimin e fermentimit filtër dhe derdh në shishe, të mirë-vulosur dhe të vënë në një ditë të ngrohtë. Leviz shishe në bodrum. Për të mësuar se si të gatuaj bllokim. Për të gatuaj me bllokim rosehip, lani 1 kg e manave, kuzhinier deri tenderit në 0, 5 litra ujë në ngrohje të ulët. Fshij ato nëpërmjet një sitë për të ndarë fara dhe qime. Për çdo 0,5 kg fruta pure, shtoni 200-250 g sheqer dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për rreth 40 minuta. Shtroj reçel nxehtë në kavanoza djegur, kapele djegur vidë. Për të mësuar se si të përgatisin hips komposto. Vlim 1 litër ujë, të shpërndajë 1 kg sheqer, larë dhe prerë në gjysmë 1 kg pjekur manaferrat hips.

Hiq qime dhe farat e frutave larë në ujë të ftohtë dhe pastaj zhytem në shurup nxehtë sheqerit në 10:00. Vendos fruta në kavanoza djegur dhe pour shurup, pokipyatit 2 - 3 minuta. Unë kujtoj gjysmë litër kavanoza në vluar pasterizuar ujë - 12 minuta, litër - 15 minuta. Hidh bankat supë menjëherë mbyllura dhe të vendosur me kokë poshtë për të cool. Për të mësuar se si për të përgatitur një zierje e hips. Hiq me 50 g thata manaferrat flokëve, shpëlaj me ujë të ftohtë, pres, dele në një tenxhere smalt dhe Gjirit 0,5 litra ujë të nxehtë, vlim për 10 minuta me kapak me radhë.

08:00 zhytem në një vend të ftohtë, atëherë tsedite para përdorimit dhe shtoni një lugë sheqer per filxhan. Për të mësuar se si të gatuaj hips shurup. Lahen 1 kg e manave, hiqni farat dhe qime, zhyt për 2 minuta në ujë të vluar, tilting në një mulli mishit. Përzierje pure marra nga 1 kg sheqer, të ngrohtë, të shpërndara në kavanoza nxehtë dhe pasteurized në ujë të valë. Për të mësuar se si të gatuaj hips bllokim. Lahen manaferrat të mëdha të pjekur, të prerë në lagjet, hiqni fara, gjeth dhe gjeth thes. Nakipyatit 0,5 litra ujë, shtoni 1 kg sheqer, lëkurat 1 kg të ulëta të fruta në shurup valë. Le ta vlim për 10 minuta.

Gatuaj bllokim në 3 orë, i dhënë sajohem 4, 6, dhe 08:00. Turning off zjarrin, shtoni 2-3 g acid limoni. Carolina