Çfarë mund të bëni me Kastrati


Në Kastrati përmbajnë një sasi të madhe të micronutrients, veçanërisht të tilla si kobalt, mangan dhe bakër. Pelte boronicë të përgatitur, pije frutash, lëng, shurup vlim, bllokim.
Boronicë rrit shijen e ushqimit, ajo ndihmon për të tretet më mirë dhe kurat për shumë sëmundje. Zgjidhni diçka për veten tuaj të asaj që ju mund të gatuaj me Kastrati. Supë me boronica të kuqe dhe mollë. Për të përgatitur supë, të marrë mbi 300 gram e Kastrati, të larë, pure në një tigan dhe i hedh ujë të valë 5 litra. Përmbajtja e pan dhe llokoçis të mbuluar, dhe pas 10-12 minuta filtër nëpërmjet garzë. Vendos një tigan me lëng boronicë mbi zjarr duke i shtuar 1 filxhan sheqer, 500 gram gdhendur feta mollë, me thelbin e largët dhe të zhvishem.

Pas vluar supë, pour 1 tbsp. l. holluar në ujë, miell patate. Hani supë të ftohtë duke shtuar atë për shije krem ​​ose krem ​​kosi. Boronicë Komposto. Merr mbi 1 kg manaferrat Kastrati, duke hequr papjekur, twigs dhe e lë, e larë në ujë të ftohtë. Hidh fruta në një sitë, pikoj, dhe pastaj të vënë një 0,5 litër kavanoza sterilizuar dhe të mbuluar me 50% (1 kg sheqer per 1 litër ujë), 90 ° C shurup sheqeri. Bankat po pasterizuar për 10 minuta në ujë të valë. Boronicë Morse. Për të përgatitur lëng, merr mbi 60 g Kastrati, lavazh, shtyp MASH druri në një tenxhere smalt.


Shtrydh lëng me napë dhe ngrij. Spin pour 200 gram 90 ° C ujë të nxehtë, vlim 10 minuta, filtër. Në supë pastrohet, shtoni shtrydhur lëng, 60 gram sheqer ose 38 g mjaltë, llokoçis dhe cool. Lëng pije ftohtë. Krijoj boronicë. Lahen 1 kg manaferrat Kastrati, merr përsipër, dhe pure me një shtyp prej druri mbush 4 litra ujë. Vendi peshë mbi zjarr, të sjellë një çiban. Cover pan me një kapak dhe le të qëndrojë për masë 03:00. Kullimin e ujit përmes napë, shtrydh tul. Shtoni lëng të sheqerit në normën prej 70 g për 1 litër, lëvore limoni dhe pjekje maja 50 g për 1 litër e Wort.

Mix pure, të mbuluar pan me një kapak dhe të lënë në 08:00 në temperaturë dhome në 24 ° C. Përzierje Strain me napë, duke hequr prej saj shkuma dhe derdh në shishe. Zakuporte atyre qafë kravatë tela dhe të bëjë një vend të ftohtë. Disa ditë boronicë kvas - gati! Boronicë Mousse me bollgur. Për të bërë mus boronicë, të vënë në një tigan 1 filxhan boronicë zgjedhur. Pure atë me një lugë druri, i hedh 1/3 filxhan ujë të valë dhe thahet me napë. Lëng boronicë pastruar, e vënë në një vend të freskët. Hidh 3 gota e manave squeezing ujë dhe vlim për 5 minuta dhe pastaj tsedite dhe shtoni 3 tbsp.

l. bollgur me nxitje të vazhdueshme dhe valë. Pas 20 minutave të çiban rreth ngrohjes ulët, Put 1 filxhan sheqer, çiban dhe le peshën off zjarr. Hidh e shtyrë në fillim të lëng dhe lëvizje edhe rim. Pas rritjes peshë 2 herë, derdh atë në lojë me birila dhe vendin në një vend të freskët. Cranberries, pure me sheqer. merr përsipër manaferrat dhe 1 kg zbardh ato në ujë të vluar për 10 minuta. Rënia e tyre në një sitë dhe pas 2 minutash, fshij nëpër një sitë me çelik inox. Mix pure kokrra të kuqe me 1 kg sheqer, ngrohur në 95 C, nxitje dhe të paketuara në kavanoza nxehtë sterilizuar.

Pasterizuar ato në ujë të valë. 0,5 litra - 20 minuta, 1 l - 25 minuta. Boronicë pilulë. Për të përgatitur paste, shtoni të pan 1 kg e pure manaferrat Kastrati, shtoni 1 / 3-1 gota me ujë dhe vlim tyre deri tenderit. Hekura manaferrat nëpërmjet një sitë dhe shtoni 1 kg sheqer. Uvarov përzierje, të përkthyer dhe të dërgojnë tabaka në furrë për tharje në masë. Kastrati ngjyhet. Të shpërndarë në 10 litra ujë 200 gram kripë dhe 0,4 kg sheqer, shtoni karafil dhe kanellë. Vendos Kastrati mëdha Berry dhe disa ditë - provoni. Carolina