Çfarë mund të hani drekë në punë nuk janë ushqyese për të shmangur marrjen e yndyrë


Me zhvillimin e qyteteve të mëdha janë më pak dhe më pak njerëz shkojnë në shtëpi gjatë pushimit të drekës. Kjo është për shkak se nga shtëpia në punë mund të jetë disa orë ecje ose madje ngarje. Në të njëjtën kohë, ha drekë në kafene dhe restorante, jo të gjithë mund të përballojë. Këtu jetojnë shumë punëtorë zyra dhe punëtorët snacking, paragjykimeve dhe figura, dhe shëndetin. Por ka mënyra për të ngrënë një të plotë dhe të balancuar gjatë orarit të punës. Dhe se si të duhet dhe plotësisht të ngrënë në punë ne do të diskutojnë në këtë artikull. Ndjehen të lirë për të gatuar drekën për punë në sudochkah. Në punë mund dhe duhet të hajë në shtëpi.

Edhe nëse ju nuk jeni në punë të miratuar këtë praktikë, atëherë ju mund të jetë nxitësi i një tradite të re. Për të marrë më të mirë në punë, me kalori dhe ushqyese ushqim sorazmerte vlera me orarin tuaj të punës. Nëse ju jeni një nëpunës tipik zyrë - pastaj përgatit drekë vakt të pasur me proteina. Përndryshe kjo mund të jetë mish ose peshk me perime pjekur apo i gatuar në një sallatë. Nëse ju punoni në punën e natës - vakt kryesor duhet të bjerë vetëm natën. Trupi juaj do të vlerësojmë këtë mbështetje të energjisë. Organizimi i një ushqim për snacking. Çfarëdo aktivitet ju ende do të hotitysya ndërpres diçka-të shpejtë.


Mos më mundo në stomak, më shumë ajo dëshiron të mos ndikojë në cilësi të mirë të punës dhe gjendjen e përgjithshme të traktit gastrointestinal. Por mos tufë për biskota gjalpë dhe rrotullon ëmbël. Pini kafe me një çokollatë të mirë të errët. Kjo do të shtojë vitalitet për trupin tuaj dhe për të rritur nivelin e endorphins në gjak. Si rezultat, puna do të valoj vetëm në duart tuaja. Por mos kombinohen kafe me cigare - nuk pozdorovytsya jo stomakun tuaj ose sistemin kardiovaskular. Shumë shumë kafe nuk mund të konsiderohet si i dobishëm. Gjithashtu ju lutem të krijuar në desktop disa saucers tuaja me fruta të thata dhe arra.

Çanta e tyre mund të vendosen në qese. Kjo - rostiçeri përsosur. Ju gjithashtu mund të përdorni dhe baret me drithëra dhe fruta të thata. Këto ushqime përmbajnë karbohidratet slozhnousvaivaemye sepse ata janë në gjendje për të kënaqur papritmas u zgjua uritur për një kohë të gjatë. Rezistoni tundimit dhe për të mbajtur vëmendjen e karamele. Ata befas dhe shkurtimisht të rritur nivelet e sheqerit në gjak, pa i dhënë kuptim të duhur të ngopje. - Nuk është një vend për kufizime të forta ushqimore. Nëse ju jeni vazhdimisht duke menduar për ushqimin - kjo me siguri do të ndikojë shëndetin tuaj dhe cilësinë e punës. Nëse ju jeni i zënë me punë fizike - të harrojmë salads dietë në kohën më paqësore.

Për një trup të ndërlikuar të punës me siguri do të kërkojë shpenzimet e energjisë. Ju lehtë mund të përballojë ushqime të lartë kalori pa frikë për formën e tyre. Punë e vështirë, sidomos gjatë sezonit të ftohtë dhe me ajër të pastër, trupi shpejt bëjë ata të shpenzojnë. Yndyrna të luajë këtë rol në mënyrë efektive ju mbrojtur nga hipotermi. Nuk është një tjetër alternativë për të hahet në vendin e punës. E ashtuquajtura ushqim alternativ. Kjo është një përzierje e thatë, e cila i përgatitur kokteje. Ata mund të zëvendësojë plotësisht dietë normale. Zgjedhje e madhe dhe lehtësinë e përgatitjes bën ata të domosdoshëm në zyrë, në rrugë, mungesa e kohës dhe të mundësive.

Përbërja e tyre me kujdes të balancuar, ata mund të japin trupit me të gjitha vitamina esenciale dhe minerale. Kjo pjesë mund të rregullohen lehtë për nevojat tuaja, zgjedhjen e përshtatshme për ju shije. Varg i tyre ndryshon nga supë me fruta të ëmbël. Picking Kokteji përshtatshme që ju, ju mund të mbani peshën tuaj nën kontroll dhe ushqyer plotësisht. Ju mund të bashkëpunojnë me homologët e tyre dhe të përfitojnë nga shumë kompani të cilat janë të angazhuar në furnizimin me ushqim te zyrave. Diversiteti i tyre do të ndihmojë të marr një të tillë që do të përshtaten biznesin tuaj. Ata ofrojnë menu për t'ju ndihmuar të ngrënë drekë në shtëpi dhe kjo mund të jetë enët japoneze, kombëtar, apo ushqim të veçantë diete.

Çfarë mund të hani drekë në punë nuk janë ushqyese për të mos marrë më të mirë ju e dini tani. Dhe mos harroni se puna është pjesë shumë e rëndësishme e jetës tuaj. Ju punoni për të siguruar një jetë të plotë. Pa i duhur & Pije