Çfarë mund dhe nuk mund të hani, bëni në foshnjat të qumështit të gjirit


Tani në lidhje me përfitimet e ushqyerjes me gji dinë çdo gjë. Kjo metodë e fëmijëve të ushqyerit është konsideruar të jetë më e dobishme, më e natyrshme dhe tregtohet nga shumë si i vetëm të jetë e mundur. Por, megjithatë, pak gra shtatzëna kanë një kuptim të saktë të problemit dhe rregullat e ushqyerjes me gji. Ajo do të duket se tani, kur promovimi aktiv i mediave, nënat duhet të dini më shumë për ushqyerjen me gji bebet e porsalindur dhe nuk përsërisim gabimet e prindërve të tyre. Por në të vërtetë në kokat tona ulet paragjykimet masive të lidhur me fëmijët të ushqyerit. Pra, të ofrojë për të folur në këtë faqe për çfarë mund dhe nuk mund të hani, bëni në foshnjat të qumështit të gjirit.

Shumë rishtas nënë beson se është e domosdoshme para se të ushqyerit Zemrat lahen , mundësisht me sapun dhe ujë. Ky mashtrim i shkaktuar nga frika dëmtojë fëmijën dhe ritëm atij disa infeksion. Në fakt, veprime të tilla mund të dëmtojë veten dhe fëmijën tuaj vetëm. Së pari, vazhdimisht larë larg gjoksin me nipples ju fshini një lubrifikant natyral, duke krijuar kështu kushte të favorshme për thatësi dhe plasaritje. Së dyti, është e rëndësishme për fëmijën të erë trupin tuaj, e jo aroma e detergjentit. Gjithashtu mikroorganizmave që janë të pranishme në lëkurën tuaj për të ndihmuar fëmijën në formimin e hershme të imunitetit. Të njëjtat rrënjët dhe një ide e gabuar se sapolindur gji të ndaluara në qoftë se ju keni ndonjë .


Në rast të ndonjë virusit të sëmundjes është transferuar në fëmijën e tij edhe para se ti e kupton se i sëmurë. Tani, me qumësht ai merr imunitet i prodhuar nga trupi juaj. Kjo punë mëson imunitetin e tij, e cila nuk është formuar ende. Ushqyerit Pezullimi gjatë sëmundjes ka kuptim vetëm kur ju keni për të marrë medikamente që janë të kundërindikuar gjatë ushqyerjes me gji. A nuk e besoj numrin e gabimeve dhe qumësht. Nëse keni dëgjuar diku se fëmija duhet dopoyuvaty përfundojë të ushqyerit ose pas ushqyerjes gji, mos harroni se qumështi i përshtat nevojave të fëmijës tuaj.

Nuk është e nevojshme ztsidzhuvatysya , për të vlerësuar sasinë e qumështit - ju do të jetë në gjendje qumësht Express gjirit është gji dhe në qoftë se ju kulloj kur një fëmijë ka ngrënë - kjo është e ngjashme me cheating trupin. Ajo do të prodhojë më shumë qumësht dhe më shumë, duke besuar se nevojat e këtij fëmijës. Fëmija mund të marrësh gjoksin për disa minuta vetëm për të shuar etjen, por disa minuta përsëri pyes është i uritur. Edhe Frekuenca e të ushqyerit nuk ndikon furnizim të qumështit. Nëse ju ushqyer fëmijën tuaj mbi kërkesën - trupi juaj do të prodhojnë saktësisht sasinë e duhur të qumështit, jo më shumë dhe jo më pak. Kjo gjithashtu shpjegon absurditetin dhe të ushqyerit në orar - kur fëmija i tyre do të thith çdo herë shuma të ndryshme të qumështit dhe trupin do të jetë në një humbje.

Nuk është e nevojshme gjatë të ushqyerit ndryshojë gjoks , qumësht në qoftë se ajo nuk është e gjatë. Fëmija duhet të thith mbrapa të ashtuquajturën qumësht - ai përmban sasinë më të madhe të ushqyesve. Sa për vakt gjatë të ushqyerit - janë gjithashtu të humbur gabim. Shumë këshilltarë të nxitojnë nga ekstreme në ekstrem, duke argumentuar se nëna e të ushqyerit duhet të hani për dy ose hani vetëm në dietë të rreptë për të mos shkaktojnë alergji në fëmijën. Të dy shikime nuk janë të sakta. Në qumështin e prodhimit ishte i prekur nga numri dhe futje nënës kalori dhe reaksion alergjik ose refuzimin e fëmijës shpesh është një ose dy produktet që mund të zbulohen lehtë dhe të hiqen nga dietë.

Gjithashtu, nuk do të dëgjoni se të nevojshme për të pirë qumësht, shumë e lëngjeve apo edhe birrë për të përmirësuar prodhimin e qumeshtit. Këto deklarata gjithashtu janë pa tokë. Përveç kësaj, pije të gazuara, alkool dhe qumështi i lopës mund të dëmtojë fëmijën.
Nëse ju ka vazhdimisht të ushqyerit dhimbje - Kjo nuk është normale. Dhimbje maksimal javën e kaluar pas të ushqyerit. Nëse ajo është më e gjatë - që do të thotë se ju jeni duke bërë diçka të gabuar, dhe ju do të më mirë të konsultoheni me një specialist për të ushqyerit me gji. Gjithashtu parregull kur fillon fëmija kafshoj Ju gji në pamjen e dhëmbëve të tij.

Ajo mund jo vetëm zakon i mirë, e cila nuk është e nevojshme për të dhënë rrënjë. Fëmija fiziologjikisht sucks pa ndihmën e çamçakëz sepse ajo "thumbues" mund të ndodhë pa dhëmbë, për shkak të pozitës jo të saktë të fëmijës apo gji. Shumë nëna gabimisht besojnë se b kalimin e kohës cilësia e qumështit dhe dobitë e tij për fëmijën janë ulur. Kjo është edhe një gabim - Përbërja e qumështit ndryshon në varësi të moshës së fëmijës dhe në interesin tuaj më të mirë për të zgjeruar atë në kohën maksimale të mundshme për ju. Mos kini frikë se gji fëmijën e porsalindur ndikim i keq mbi gjoks tuaj . Frika nga zemrat sagging, shënon shtrirje dhe ajo ndryshon formë e veçantë për shumë gra.

Por mos harroni se gji ka nevojë për vëmendje të veçantë dhe kujdes nga ana juaj. Seti i saktë i stërvitjeve, të ushqyerit e duhur dhe kujdesin e procedurave të gjirit të siguruar që ju të ruajtur bukurinë. Gjithashtu, të jenë të vetëdijshëm se nuk gji ndikon në gjendjen e trupit tuaj si një e tërë. Që nga qumështi përmban një shumë të ushqyesve, trupi ka nevojë për të marrë atë nga diku. Komplekset Pranimi vitaminë dhe dietë të organizuar siç duhet do të japë me ruajtjen dhe kujdesin e flokëve, dhëmbëve dhe lëkurën. Shpresojmë që ju jeni tani më mirë të imagjinojmë se çfarë të bëni dhe jeni ushqyer, por në qoftë se keni ndonjë problem - mos hezitoni dhe menjëherë të kërkoni ndihmë profesionale.

Kjo do të lehtësojë shumë jetën për ju dhe fëmijën tuaj. Brandy,