Çfarë margarinë të dobishme ose vaj për shëndetin dhe pronat e tyre


Për shumë vite, mosmarrëveshje nutritionists nuk ndalet: margarinë ose gjalpë të shëndetshme për shëndetin? Të dy produktet kanë mbështetësit e tyre, kundërshtarët e saj. Ne jemi të gjithë konsumatorët, të gjitha duan të blejnë ushqime të shëndetshme. Por industria e ushqimit është një burim fitimi për ushqim, kështu që ata nuk do të kursejë para për të reklamuar mallrat e tyre. Ata pretendojnë se produkti i tyre është më i mirë, e dobishme, e shijshme. Ky informacion është futur në kokat tona nga faqet e gazetave, në televizion, reklamat postera. Kjo është se si lindin mitet për ushqimin e duhur. Nënshtrim ndaj kësaj deklarate, ne nuk të vërtetë të dëgjojnë nevojat e kërkesave të trupit tonë, vetëm blej "modë" në këtë pikë në produktet kohore.

Margarinë dhe gjalpë janë ndër produktet më të popullarizuara në tryezën tonë. Disa preferojnë të naftës, të tjerë argumentojnë se margarinë është e shëndetshme dhe më e mirë absorbohet nga trupi. Le të harrojmë për një kohë reklamat prodhuesin, dhe më të përpiqet për të kuptuar këtë pyetje duke përdorur vetëm faktet shkencore dhe profesionistëve kërkimore nutritionists. Së pari, të shqyrtojë kush ka veti margarinë se ajo është e dobishme. Pronat ushqyese e margarinë Pengesë më e madhe e margarinë - prania brenda saj e yndyrë trans. Ato janë fituar nga shkrirja yndyrna vegjetale të lëngshme dhe konvertimin e tyre në një të ngurta.


Kjo është se si prodhuesit e bëjnë margarinë. Këto yndyrna trans bëjë margarinë të shijshme të vazhdojë jetën e saj raft. Por, sipas kundërshtarëve të këtij produkti, yndyrna trans janë shumë të dëmshme për shëndetin e njeriut. Megjithatë, biokimistë argumentojnë se çështja e fundit e yndyrna trans zgjidhur me sukses. Shumica e këtyre ndotësve përfshijnë durum margarinë. Në varietete të buta janë shumë më të vogla. Prandaj, nutritionists rekomandojmë të përdorni një sasi të vogël të ditës butë margarinë. Veç kësaj, produkti është bërë nga material bimore. Kjo do të thotë se ajo përfshin një përmbajtje të lartë të mono dhe poli i ngopur yndyrna, nuk ka kolesterol i keq, sa gjalpë.

Për më tepër, gjalpë përmban një sasi të madhe të yndyrave shtazore të ngopura. Tepërt i tyre provokon shfaqjen e arteriosklerozës dhe infarkt miokardi. Por, konsumi i rregullt i sasive të vogla të margarinë ndihmon në zvogëlimin e nivelit të kolesterolit në gjak. Tani le të shohim se çfarë ka veti të dobishme gjalpë. Pronat ushqyese e gjalpë Oil - një emulsion yndyrë fituar nga përpunimi krem ​​të rënda. Produkt përmban në% yndyrë e saj përbërja 80-85. Nga këto, rreth 60% - një yndyrna saturirovannyh që ndihmojnë për të rritur nivelin e kolesterolit të keq dhe grumbulluar atë në muret e enëve të gjakut, arteriet.


Por produkt yndyrë të qumështit ka cilësitë e veta pozitive. Për shembull, ajo përmban vitamina D dhe A, proteina, përmbajtje të lartë të mineraleve: kalcium, fosfor, kalium, natrium, magnez. Mjekët rekomandojnë të hani çdo ditë 30 gram gjalpë për të parandaluar kancerin. Për të zvogëluar dëmin nga përdorimi i gjalpë, mos rrisë normën e rekomanduar e konsumit, ha ajo lyhet mbi bukë, ose duke shtuar në rrëmujë Megjithatë, nutritionists këshillojnë që të mos përzihen në sanduiçe të shpeshta të hahet me gjalpë. Ky ushqim është shumë e kënaqshme: 100 copë gram gjalpë përmban deri në 750 kalori.

E pra, siç kemi thënë, ky produkt i bërë nga qumështi i lopës, një shumë të ngopur yndyrë, jo të shëndetshme. Pra, çfarë është akoma më mirë për shëndetin e gjalpë ose margarinë? Në trajtimin e kësaj çështjeje duhet të udhëhiqet nga sens të përbashkët, moderuese dhe shije preferencat e familjes tuaj. Gjëja më e rëndësishme për të mbajtur mend është se të hahet yndyrna duhet të jetë i kufizuar. Shumë vendosën çështjen, duke refuzuar të gjitha këto produkte, duke zëvendësuar ato me vaj perimesh. Vaj perimesh sigurisht që është shumë i dobishëm. Por pa gjalpë trupit është gjithashtu i pamundur, dhe margarinë në pjekje i domosdoshëm. Nuk është një opsion i tretë - përhapet Përhapjen - vaj dhe margarinë të butë në një, kështu që është një përzierje e perimeve dhe qumështit yndyrë.

Zgjidhni këtë produkt për përmbajtjen përqindje paketimin e yndyrave shtazore. Çfarë është përqindja më e lartë - produkt i afërt me gjalpë dhe anasjelltas. Gjithashtu, kur blerja e lexoni me kujdes përbërjen. Në përhapet premium jemi vajra bimore nga farat e lulediellit. Ajo që ka rëndësi është se prodhimi i produktit nuk është përdorur palme ekzotike dhe vaj kokosit. Sigurisht, produktet do të jetë në tryezën tuaj darkë - ju zgjidhni. Për ushqimi juaj të jetë i shëndetshëm, ju vetëm duhet të ndjekin moderim në të hahet. Përdorimi i tepruar i ka, edhe produkti më i dobishëm, nuk i japin shëndetin.

Kjo vlen edhe për gjalpë dhe margarinë. Përveç kësaj, në qoftë se shëndetin e yndyrave tuaja kundërindikuar shtazore, ju lehtë mund të zëvendësojë gjalpë me margarinë. Margarinë lehtë mund të zëvendësojë një përhapje të lehta. Nëse shëndetësore e lejon, ajo është mirë të përdorni të gjitha produktet ushqyese vetëm në moderim. Cheers! Svetlana,