Çfarë duhet të sjellë në spital për të lindur


Shfaqja e një foshnje në botë - një nga ngjarjet më të rëndësishme në jetën e një nënë e re. Edhe në qoftë se ju e dini datën e parashikuar gjatë dorëzimit, ju duhet të konsiderojnë se ata mund të pothuajse papritmas të fillojë në çdo kohë të ditës apo natës, pas javës 38 të shtatzënisë. Sidomos në qoftë se është 2 apo 3 breza. Të gjitha lindjet fillojë në mënyra të ndryshme, por në mënyrë të qartë spital duhet të shkoni nëse: Përleshjet filluan sistematik; ishin gjakderdhje; shkoi lëngun amniotik; Por çfarë për të marrë në spital për të lindur në këtë pyetje. Edhe pse ... është e nevojshme për të përgatitur gjërat që ju duhet atje.

Vënë ato në një qese dhe e vënë atë në një vend të shquar në shtëpi, kështu që ata nuk kanë pasur pastaj shpejt, por kërkimi të gjatë. Ju gjithashtu duhet të mbledhë gjërat e nevojshme për të kryer ju dhe fëmijën tuaj. Trego ku ata do të jenë në familjen tuaj për të afërmit para shkarkimit harruar asgjë. Pra, këtu janë gjëra që ju duhet të marrë në spitalin e mendimit tim: * Pasaporta, politika mjekësore, kartë këmbimit, certifikatë generic nga kontrata e spitalit (nëse vendoset), kontaktoni shikojnë tuaj mjek dhe mami; Notebook dhe stilolaps për të dhënat (emrat e mjekëve, mamitë rekomandimet për kujdesin e fëmijës tuaj, informacion tjetër); * ndryshueshme këpucë të pastra x \ b dhe mëndafsh çorape; * Bathrobe, që ju do të duhet në repartin e maternitetit; * Dy mantel që do të nevojiten në departamentin pas lindjes; Përhapur short x \ shirt b që duhet në repartin e maternitetit dhe dy nightgowns me ushqimin; Ujë që ju duhet në repartin e maternitetit, ndoshta karamele për të njomet zgavrën me gojë gjatë punës pijshëm; * Dy x \ bra b për ushqimin; * tualetin e kërkuar (sapun fëmija më mirë, grumbull, peshqir mëdha dhe të vogla, shampo, dush xhel, sfungjer, letër higjienike, vend disponueshme tualet, një grup i dhëmbëve pastrimit, ju mund të përdorni një grup të "paguar" chapstick, krehër) ; * Fëmijë lagur fshin; Shami e disponueshme letër, pads pambuku; * pelena Flakshëm; Convenient 5 x \ b ose brekë e disponueshme panty - rrjetë, të cilat e lejojnë lëkurën të "frymë", e cila është e rëndësishme në periudhën pas lindjes; Peshqir disponueshme sanitare absorbimi maksimal (2 paketa); * Gaskets për gjoksin; Pelena e disponueshme (kategoria 2-5 kg ​​ose 6/3 kg); * pads Silicone mbi gjoks, e cila do të marrë ju në kur një çarje biberon apo keni vështirësi në të ushqyerit e foshnjës përmes thith zvarritur formë; Krem "Bepanten" për trajtimin e thith plasaritur ose lëkurën e fëmijës; * Rights Watch, një sasi e vogël e parave, Libri, të rehatshme, por jo të shtrenjtë telefon celular me ngarkuesin; Enë kuzhine (pllaka, gota, lugë); * qese plastike për rroba të pista; Mblidhni 2 grupe të liri krevat dhe mbi counter femër kit higjienës personale për ofrimin (nëse kërkohet).


Bizhuteri dhe të çmuar gjërat më të mirë lënë në shtëpi. Por çfarë për të marrë në spital për fëmijën: LELY s Këndi \ jenë të hollë (2 copë.); Ngrohjes Lely ose bluzë me mëngë stitched ose doreza "tsarapky" (copë 2.); * Diaper x \ jenë të hollë (copë 2.); Vegjël (copë 2.); Pelena e disponueshme (copë 2.); * pelena fanellë (copë 2.); * Çorape leshi apo x \ b (në varësi të sezonit); * Bonnet x \ b; Bonnet me fanellë apo kapak; Batanije në batanije (në varësi të sezonit) ose zarf; * Gjatësia Tape 3,5 m; * Vend makinë Child; Unë shpresoj se ju do të bien dakord me listën time, i cili përcakton që, të shkarkohet nga spitali, për të mbledhur një sërë rroba për veten tuaj, mbani në mend se menjëherë pas lindjes ju mund të veshin çfarë ju veshur para se të shtatzënisë.

Do të gjeni diçka shembull i lirë dhe i lehtë që ju të ishin 4-5 muaj shtatzënë. Gjithashtu, mos harroni të grim për kozmetikë ditës. Ajo duhet të thuhet se një nga opsionet mbledhjen për në spitalin - është për të blerë të gatshme kits nevojat. Elena, www.rasteniya -lecarstvennie.ru


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!