Nxit PYAT - trajtim për Popullit


Takë Spurs janë gjetur kryesisht në njerëzit që vuajnë nga këmbët e sheshtë. Kjo sëmundje të pakëndshme në fazat e hershme mund të trajtohen në mënyrë efektive në shtëpi pa ndërhyrje mjekësore. Gjëja e parë që ju duhet të dini se ka një numër të mjaftueshëm të recetave që ju lejon për të kapërcyer thembrën Spurs. Trajtimi i mjeteve juridike popullore do të ju ndihmojë lehtësimin inflamacion, lehtësimin e dhimbjeve dhe ndihmon të shpëtoj i nxit takave për një kohë të gjatë. Megjithatë, ballafaquar herë me sëmundje, ju keni për të vazhdimisht ndiqni këshilla të përmendura më poshtë për të parandaluar zhvillimin e saj të mëtejshëm. Mbani në mend se duke filluar një trajtim për spurs takave duhet të veshin këpucë të rehatshme butë vetme, pa një avion pa këmbë.

Në ditën e parë pesë metra në ana e tij duhet të lyej "Kontratubeks" dhe "mustaqe artë", për procedurën e madhe efekt duhet të përsëritet çdo 1,5 - 02:00. Vënë re se është efikas vetëm alternuara ointments përdorim. Megjithatë, sipas udhëzimeve në 3 intensitet ditë vajosje gishtin ndaluar ata duhet të reduktohet në 3 herë në ditë. Nëse rregullisht përdorni këto ointments dhe për të zvogëluar ngarkesën në këmbë deri në minimum, dhimbje në këmbë për një javë duhet të ndalet. Pacientët me spurs takave duhet të dini për të drogës "xhel Dolobene". Ajo është përdorur si një agjent të pavarur në përputhje me udhëzimet e saj pa mjekim shtesë.


Ku dhimbje nuk shkon larg dhe zgjat për një javë, ju keni nevojë për të kaluar në një trajtim të plotë që mund të bëhet në shtëpi. Si të merrni nxisë shpëtoj në thembër? Së pari ju duhet të vazhdojë përgjithmonë veshin këpucë të rehatshme me një lartësi thembra e 3-4 cm më të mirë me zgjedhje -. Atlete. Së dyti, për të marrë efekt të menjëhershëm mjekësor, është e nevojshme të mbështetet në përdorimin e bimëve medicinale Comarum kënetë. Infuzion i saj - ilaç më i mirë i atyre që mund të ofrojnë mjetet juridike popullore nga Spurs thembra. Ajo nuk trupi dyfishtë - tregon kripën e trupit njerëzor dhe ka efektin anti-inflamator.

Trajtuar me tretësirë ​​prej rreth 20 ditësh, duke marrë atë para ushqimit tri herë në ditë për 1 lugë gjelle a xhami të ujit. Kur ju merrni infusions efekte anësore të mundshme - dhimbje 3 ditët e para. Së treti, efekti terapeutik mund të parashikojë petë ushqim ngjitur me pesë për shirit. Krepjat atë një ditë, duke ndryshuar çdo ditë për 30-45 ditë. Trajtimi i metodave të lartpërmendura mund dhe duhet të kombinohet me të veshur insoles ortopedike. Përveç përdorimit të barnave, rezultate efektive në trajtimin e nxit në shtëpi mund të arrihet duke ndjekur këto këshilla. Çdo ditë para se të shkojnë në shtrat është e rekomanduar për të ngrohtë dush këmbë me urinë.

Për ta bërë këtë për çdo kuart të ujit të shtoni gjysmë gotë me urinë e tyre. Këmbët janë mbajtur në dush për rreth gjysmë ore, laget, të përfundojë, të shkoni në shtrat. Ju mund alternative banjot një ditë dhe të ngrohtë këmbët tuaja në ujë me kripë. Për çdo litër ujë të nxehtë derdh kripë 2 lugë të rregullt ose të detit. Këmbët janë mbajtur për rreth 30 minuta, thith ato mbështjellë, të shkoni në shtrat. Për kripë me gjiri gishtin, bashkëngjitni ato sallo pakripur. Për të rregulluar sock veshin, një qese plastike dhe një goditje. Për trajtim Brenda janë 10% infuzion -ing e vodka me pisha arra grimcuar, të qëndrueshme 10 ditë.

Merrni atë para ushqimit tri herë në ditë. Por infusions recetë. Mix 2 shishe me sanëz, sa më shumë jod, 1 shishe kolonja dhe 5 pods e piper. Qëndroni në një shishe të errët gjatë ditës. Grease pesë brenda natës për të kuruar. Nuk janë Këshilli Kombëtar, duke ofruar lyej steaming biliare këmbë. Ju mund të përdorni knotweed bar. Vendoseni atë në këpucëve dhe të ecin deri në fund të ditës. Bëni një vë llapë e lakër dhe mjaltë. Në një letër marule Përhapjen një lugë mjaltë dhe të sigurojnë një letër në vend lënduar për një natë. Në mëngjes ai larë lart. Ndiqni procedurën tri herë për të gjetur se si e efektshme, kjo është për ju.

Kur dhimbje në këmbë ndihmon balta obmazuvannya për disa orë këmbët para-steamed. Efektivisht trazim këmbët gatuar me pastrimin e patate patate (rreth një orë). Pas asaj pesë vënë rrjetë jodit. Trajtim për çdo ditë gjatë javës. Ju mund të gatuaj përzierje, e cila përbëhet nga kripë, jod flluskë dhe një lugë mjaltë. Të gjitha komponentët p