Nxit në pyatah - si për të trajtuar shkaqet,


Nxit në këmbë, deri më sot, një sëmundje të përbashkët të sistemit musculoskeletal. Shfaqja e parë e simptomave të sëmundjes janë të shoqëruara me dhimbje të fortë dhe ndonjëherë të mprehtë në thembër. Duke ecur dhimbjen gjithmonë e bën vetë ndjerë. Në përmbledhur statistikat e kërkimeve mjekësore të njohura që kjo diagnoza është prekur kryesisht 80% të femrave. Prandaj është e nevojshme të marrin në konsideratë më shumë të flasim për spurs në këmbë të tij, si trajtohet, shkakton nxit. Çfarë është nxitje thembra? Thembra e nxit - rezultat kockëmadh që i ngjan një sqep ose një gozhdë në faqen e lidhjes së pjezë Akilit ose në calcaneus.

Në fazën e parë të sëmundjes, pacienti ndjen dhimbje, veçanërisht në ngarkesa të forta. Gjatë ditës, dhimbje qetësua pak, dhe në mbrëmje është përsëri i dukshëm dhe me fuqi më të madhe. Natyrisht, jo aksident, jo me veten e tyre shfaqen nxit në këmbë të tij, arsyet për lindjen dhe rritjen e tyre mund të jenë të ndryshme. Grupi i parë i rrezikut janë njerëz të cilët janë mbipeshë, kanë këmbët e sheshtë. Ata shpesh shfaqet me sëmundje të shpinë dhe nyjeve të mëdha të këmbëve, gratë në takë të lartë shumë. Pain, thembra e nxit në është inflamacion i indeve të plagosur ngjitur vetëm.
Shpesh rezultat kockë shfaqet në njerëz që pothuajse asnjëherë nuk janë ankuar për dhimbje në thembra.


Normal anatomike tipar individual. Identifikimi nxisë nuk është shumë e vështirë. Mjaftueshme për të bërë rrezeve X, përkatësisht radiolog përshkruan dhe diagnoza. Nëse nuk kthehet në kohë për të parë një mjek dhe kanë ardhur me simptoma të dukshme të nxit thembra, pastaj format e avancuara të sëmundjes, ndoshta kirurgji. Trajtimi i diagnostikuar mjeku të caktuar, por ajo në qoftë se personi nuk dëshiron të gëlltitni pilula ose të marrë akupunkturë intramuskular kimikate të panjohura? Për trajtimin e kësaj sëmundjeje mund të kthehet për të mjekësisë tradicionale dhe të recetave tradicionale.

Si për të trajtuar nxit në këmbë? Në kohët e lashta, pacientët të kthehet për mjekët popullorë për të gjitha llojet e sëmundjeve receta, dhe është thënë se ajo është shumë e mirë dhe nuk ka dëm për të metodës trupit të trajtimit. Mënyra e parë për të trajtuar dhimbjet në thembër - ajo fasha dhe banjot: 1. tabaka duhet të përgatisë krepkovatyy infuzion i gjelbër lëkurës arre dhe poparyty për të ftohur me ujë, nuk gëlltit këmbët. Pra, për të bërë 10 ditë rresht. 2. Gjithashtu i përshtatshëm dhe dush me një infuzion të fortë nga kripa e detit, rreth 2 - 3 lugë për 1 litër ujë. Procedura duhet të bëhet në gjysmë ore, pastaj veshin çorapet në shtrat dhe ju mund të relaksoheni. 3.

Në ujë të nxehtë të shpërndajë 100 gram kripë 5 lugë sodë buke dhe 8 pika të jodit. Mbani këmbët tuaja në zgjidhje për rreth 15 minuta, pastaj fshij me të këmbët e naftës. Gjithashtu nxit mbi trajtojnë paketat takë ndihmë. Për përgatitjen e tyre: 1. hekura hudhër për të bërë një slurry dhe ngjesh në 03:00. Në natën, kjo paketë nuk duhet ta bëjë atë, ajo do të digjen. Për të marrë kujdes të shpëtoj mund të shtoni disa pika të naftës. Para se të aplikoni para-vajos këmbë yndyrë krem. Kjo paketë duhet të mos bëhet e herë herë, por shumë, deri në kohën derisa dhimbja zhduket. 2. Mix 1: 1 shkumës pluhur dhe llapa gatuar me hudhër.

Compress bashkëngjitni për këmbët steaming. Merrni atë deri në pikën derisa të vijë dhimbje. 3. Kjo paketë, e cila i jep fuqi menjëherë. Çfarë duhet të bëni? Në natën në një rende gjobë hekura patate të papërpunuara "Kështjella e bardhë", sepse ajo ka një shumë të niseshte. Merrni topat dhe të vënë në shtresën e poshtme e patate gjobë qull me miell misri. Vënë atë në këmbë, kravatë balona në dosjet lëng në shtrat. Në krye ju mund të vishni çorape në krevat dhe pjesa tjetër. Në mëngjes, të lani këmbët tuaja dhe të bëjnë çdo ditë në jod. Pra, bëni të përsëritet derisa dhimbja zhduket. Nëse lëkura në këmbë do të kthehet patate ngjyrë kafe - mos u shqetësoni.

Nuk ka problem atje, përfundimisht del me të larë. Likuytesya dhe jo të marrë të sëmurë. Have fun! Eugene,