Frigorifer shpërthim për perimet e dimrit të teknologjisë e drejtë


Çështja më akute e vitaminave në ushqim rritet në dimër. Çmimet e tregut për perime të freskëta dhe fruta shoots deri në qiell, dhe cilësia është dyshime të forta. Në vitet e fundit të bëhet shumë e famshme perime ngrirje shoku për dimër në mënyrë që të vazhdojnë jetën e tyre dhe të sigurojë njerëzit me vitamina esenciale. Ashtu si me çdo gjë në ngrirje perime në shtëpi ka avantazhet e tij, dhe, natyrisht, disavantazhet. Fruta dhe perime Canning të thotë trajtim të ngrohjes, preservatives të tilla si uthull, kripë, erëza, etj, si rezultat i këtyre dhuratave të natyrës në masë të madhe zvogëlon sasinë e vitaminave. Gjithashtu në vitet e fundit kanë vënë në dukje gjithnjë ndikimin negativ që njerëzit kanë në solucion fiziologjik ose perime turshi.

Pas kripësi të ndryshme dhe marinades nuk ndihmojnë për të përmirësuar tretje, por në vend të saj i ngadalshëm, duke rënduar ulçerë stomakut, cholecystitis, pancreatitis dhe të tjerët veç e veç në këtë listë është lakër turshi në të cilën vitaminë C rrit gjatë magazinimit të zgjatur. Ngrirja perime - pluset dhe minuset Nëse fruta të freskëta dhe perimet janë më të dobishme gjatë pjekjes së tyre dhe ruajtjen vret shumicën e vitaminave, ngrirjes është një kryq në mes të dy. Sot ajo është provuar se perime dhe fruta që janë të nënshtruar ngrirjen e duhur mbajë ushqyesve më shumë se sa homologët e tyre që kanë mbetur në bodrume apo depo.


Në ngrirë mbetet rreth 90% të vitaminave dhe mikroelemente 100%. Gjithashtu një avantazh është ruajtja e plotë e shije, ngjyra dhe aroma. Ata nuk kanë preservatives, kështu që ata janë të përgatitur aq e thjeshtë sa i freskët. Teknologji moderne ngrirë perime produkte të mendjes frigorifer shpërthim. Për shkak të temperaturave të ulëta dhe periudhë të vogël të ndikimit, fruta mbajë të gjitha pronat dhe strukturën e tyre. Ujit në këtë rast thjesht nuk ka kohë për të formuar kristale të mëdha që shkatërrojnë shell. Pas shkrirjes këto manaferrat, fruta dhe perime është shumë e vështirë për të dalluar nga të freskët, si në pamjen dhe shije.


Disavantazhi i vetëm i perimeve të ngrira është se ata do të thotë rregulla shumë të rrepta të ruajtjes. Ata nuk mund të jenë të ngrira në mënyrë të përsëritur dhe të shkrirë përsëri. Ata janë të dizajnuara për një shkrirje të vetme, pasi që ata duhet menjëherë të përgatitur. Ngrirje të shumta dhe shpërbërjen gjatë magazinimit në dyqane dhe në trafik të reduktojnë ndjeshëm sasinë e vitaminave. Ajo gjithashtu mund të çojë në formimin e baktereve të dëmshme, dhe madje edhe të shkaktojë helmim. Me blerjen e një produkt të ngrirë, të përpiqen për të sjellë atë në shtëpi sa më shpejt që të jetë e mundur kështu që ai nuk kishte kohë për të shkrihet. Dhe të jetë i sigurt për të paguar vëmendjen për ruajtje në dyqane.

Të gjitha kërkesat e specifikuara në paketim duhet të përputhet plotësisht. Që perime të ngrira në shtëpi vetë, në vend që të ndjekin disa rregulla të thjeshta. • Të jetë i sigurt për të larë dhe të pastër perime. Ngrirja është e mundur si feta dhe gjithë fruta. • Recommended sistem «No Frost». Temperatura duhet të jetë më pak se -24 ° C. • Kur ruajtjen shpërbërjen duhet të shmanget. Shtëpi ngrirjes perime dhe ruajtje e duhur siguron që ata nuk do të humbasin pronat e saj të dobishme për 10 muaj. • Ushqimi është vendosur në qese plastike pa vrima. Paketa mbyllur arritur ngjitje ose i lidhur një litar.

• Shuma maksimale e vitaminave të ruajtura, nëse nuk jap razmerznutsya ushqim krejtësisht të ngrirë, dhe madje edhe kuzhinier ngrirë. • Nëse keni ndërmend ngrënë fruta të freskëta dhe perime, atëherë zhbllokimin shmangur përdorimin e ene metalike. A nuk e vënë enët në diell ose në afërsi të baterisë. Ideal është raft fund të frigorifer. • Mos harroni se fruta gatim ngrirë ajo merr rreth dy herë më pak se të freskëta. • Shuma maksimale e vitaminave mund të shpëtohet nëse përdorimi aplikim gatim. Si për të zgjedhur ushqime të ngrira në dyqan?

• Vëmendje të paguajë për datën e paketimit. Maksimale të dobishme këto fruta që janë të mbushura gjatë maturimit të tyre. • Zgjidhni produkt, i cili nga fundi i zbatimit është të paktën 6 muaj. • Mundohuni të shkundur produktin. Nëse perime ngrirje ishte korrekt dhe ata janë gjithashtu të ruhen siç duhet, përmbajtja e paketës nuk rrinë së bashku, duke formuar një top, por ende thërrmueshëm. • «mashtrojnë» ambalazh tregon integritetin e saj. Paketimi i errët, crumpled me kristale bore sugjeron se produkti ka razmorazhyvalsya. • Me blerjen e një produkt të ngrirë, të jetë i sigurt për të vënë atë në një qese dhe ta lidhë atë fort.

Kjo krijoi një qese ajri, dhe për të sjellë në shtëpi produkt do të jetë shumë më e lehtë. Duke pasur konsiderohen të gjitha të mirat dhe të këqijat e duke i kushtuar vëmendje për të, është e sigurt të them se perime ngrijë dimrit, manaferrat dhe perime është një mënyrë e mirë për të ruajtur vitaminat dhe për të siguruar dietën tuaj të dimrit dietë e shumëllojshme. Olga,