Harm dhe përfitimet e hikërror qull


Buckwheat - është një nga drithëra të preferuar të popullit tonë. Ky familjaritet me njerëzimin e saj ka më shumë se pesë mijë vjet. Hikërror Homeland konsiderohet Indi. Më shumë gjasa, promovimi i drithërave në tokë ishte duke shkuar nga lindja në perëndim. Në Evropë, hikërror, kur ajo u quajt turke, kokrra arabe. Dhe sllavët e quajti atë grek, hikërror, pasi ajo u soll nga Bizanti. Dhe, ndërsa Greqia ishte në përbërjen e tij. Linear natyralist i famshëm Charles i Suedisë në shekullin e XVIII ajo e ka caktuar emrin "Hard hyjnor", që në latinisht do të thotë fahopirum. Pastaj hikërror në shumë vende evropiane filluan të kërkojnë "grurin ahu".

Megjithatë, në ditët e sotme ajo mbërthyer në një emër dhe ajo është e ndarë në standarde kemi përdorur për të ngrënë, dhe Tatar - specie të egra që rritet në Siberi. Interesting një - përse e bëri kaq shumë vite kjo rrëmujë si njerëz? Për të kuptuar këtë, ne duhet të kuptojmë - çfarë është dëm dhe dobi hikërror qull. Le të mos vonojë atë! Cilat janë përfitimet e hikërror qull? Buckwheat në trupin e njeriut merr shumë elemente i dobishëm gjurmë - kalcium, fosfor, hekur, zink, mangan, bakër. Rastësisht, bakër dhe hekur në proceset komplekse të përfshirë gjakun dhe formimin e hemoglobinës, si dhe trajtimin e anemi.


Zink siguron thithjen normale të sasive të mëdha të substancave të ndryshme, veçanërisht në rrezatim të lartë. Si pjesë e hikërror shumë acide organike - maleic, menolenovaya, limoni, oxalic, që përmirësojnë tretjen, veçanërisht në sëmundjet e sistemit të tretjes. Në hikërror paraqitur në një shumëllojshmëri e përbërësve biologjikisht aktive që ofrojnë një proces me cilësi të lartë të rritjes, metabolizmit dhe rinovimin e qelizave dhe indeve në përgjithësi. Substanca të tilla janë tocopherols, pigmente, phospholipids dhe vitamina të ndryshme. Mirëmbajtje Buckwheat të tilla si vitaminë E, PP, B1, B2, është shumë më superiore në kokrra të tjera.

Vetëm përpara hikërror konkurrencës dhe numrit të rutin (vitaminës P). Dhe ajo ka pronat e rutin zvogëluar pėrshkueshmėrisė dhe forcimin e enëve të gjakut, dhe ende ai redukton koagulimit të gjakut, të muskujve tkurrje të rritet shumë me zemrën, kontribuon në akumulimin në acid Askorbik trupi njerëzor ka efekte të dobishme në gjëndrën tiroide. Vitamina P është i domosdoshëm në trajtimin e hipertensionit, dështimi i zemrës, sëmundje rrezatimi, diabeti, toksemisë të shtatzënisë, nefrit, ethe reumatike, sëmundjet virusale, sëmundjet e caktuara të lëkurës dhe djegiet dhe ngrirja. Rastësisht, i gabuar për të besuar se e vetmja kokrra të dobishme hikërror.

rutinë shumë e tërë e bimëve, dhe shoots, dhe lule, dhe rrjedh, dhe fara. Proteina përbëhet nga hikërror konsiderohet unike ne tretshmërinë e trupit njerëzor. Por karbohidratet në hikërror nuk është shumë, dhe ata kanë tendencë për të asimiluar kohë sa hikërror është produkt i shëndetshëm. Kjo është një nga arsyet për të cilat futjen e drithërave në dietën e foshnjat mjekët këshillojnë për të filluar me hikërror qull. Ruajtur hikërror më të gjatë dhe shumë më mirë se drithërat e tjera. Buckwheat si dhe është një nga bimët më të rëndësishme të mjaltit dhe Buckwheat mjalti ka veti unike dhe shije, e cila ka asnjë nga varietetet e tjera të mjaltit.

Buckwheat këshilluar që të përfshijë në dietë dhe në sëmundje të tilla si hemorroide, artrit, reumatizmi, sëmundje të sistemit nervor, diabet, sëmundje të mëlçisë dhe shumë sëmundje të tjera. Ka kohë që janë vënë re se qull hikërror me shumë e dobishme me humbje të konsiderueshme të gjakut. Ajo gjithashtu ka një antitoksik që ndihmon largimin e metaleve të rënda nga trupi e kolesterolit të tepërt, zvogëlon rrezikun e sistemit kardio-vaskulare. Gjithashtu, hikërror është i ulët në kalorive, kështu që mund të përfshihen në dietë, është e lidhur me humbje peshe. Për pesë mijë vjet, ka mijëra të ndryshme qull recipes hikërror, dhe këto enët janë të shijshme dhe ushqyese.

Për shembull, për hikërror ishte e lirshme, ne rekomandojmë versionin e faqes kur gatim vëzhguar proporcionin e mëposhtme: një nga hikërror shtuar dy pjesë ujë. Pasi avullon të gjithë ujit, ju mund të hiqni rrëmujë nga të nxehtit, pastaj të përfundojë një peshqir të trashë dhe të presin. Nëse prisni fare ndonjëherë, ajo mund të jetë i gatuar hikërror ndryshe në përmasa të mëposhtme: një miell i bluar trash pjesa e shtuar tre pjesë ujë. Është e rëndësishme që kur gatim nuk është e nevojshme për të hapur derën, le të vetëm - intermixing