Nenexhik i dëmshëm dhe balsam limon për burra


Pak njerëz e dinë, por kjo lloj melysa ndryshe nenexhik - nenexhik ose myatochnik limon. Nga veprimi i saj është i ngjashëm me nenexhik. Disa healers besoj se nenexhik dhe balsam limon të ketë një efekt negativ në trupin e mashkullit. A është kjo e vërtetë? Nenexhik i dëmshëm dhe balsam limon për burrat? Pyetjet e justifikuar, sepse sot ata janë përdorur gjerësisht në pasta dhe do të thotë për ftohjet, hundë i lëngshëm, një çamçakëz, fresheners ajrit, kozmetike, balms dhe pije. Le të flasim me hollësi rreth pronave te tyre, peshojnë të gjitha "pro" dhe "kundra". Ndonjëherë ju do të takoni një njeri, i cili kurrë nuk u përpoq çaj me nenexhik apo ca balsam, oe limon.

Ata janë të njohur për efektin e tyre freskuese, aftësia për të qetësuar sistemin nervor, presion më të ulët të gjakut, të normalizuar gjumin, të zvogëlojë dhimbjen pak nëse është e nevojshme. Kur aplikuar topikale në formën e vajrave ose salves ata mund të ndihmojnë me radiculitis, artritit dhe osteokondroza. Bate këtyre bimëve janë në gjendje të ndikojnë pozitivisht në sistemin nervor, lehtësimin e mbrapa dhimbjen, të ju ndihmojë të relaksoheni, hiqni acarim, të ndaluar inflamacion. Po burra të dëmshme ose nenexhik? Burrat nenexhik veprim Në traktatet Ayurvedic nenexhik përshkruar si një kokë mjet mund të ofrojnë qartësi, të rritur tonin e brendshme dhe energji e përgjithshme të trupit.


Megjithatë, nga një këndvështrim tjetër, ajo është në gjendje për të qetësuar sistemin nervor dhe relaksohuni trupin. Ai vijon se nëse përdoret siç duhet ajo mund të çojë në harmoni të përgjithshme të trupit, jashtë dhe brenda person do të ndjehen të sigurt, por ajo do të jetë i ngarkuar me energji dhe energji. Nëse përdorimin e përditshëm të nenexhik në TEAS pakufizuar, broths dhe media të tjera, ajo me siguri i jep një efekt negativ në trupin e mashkullit. Duke përfshirë edhe potencë. Instituti Amerikan i të ushqyerit dhe Ushqimit, kryer një studim në të cilin minj eksperimentale përdorur sistematikisht çaj nenexhik.

Si rezultat, me kalimin e kohës meshkujt në mënyrë dramatike reduktuar nivelin e testosteronit në gjak, dhe një kohë ishin mosfunksionim i pandreqshëm testicular. Frikshme, nuk është ajo? Por, të jenë të vetëdijshëm për faktin se minjtë laboratorike zëvendësuar plotësisht çaj nenexhik të ujit të pijshëm. Është e sigurt të them se në moderim nenexhik ka vetëm një efekt pozitiv në trup, dy meshkuj dhe femra. Dhe me përdorim të moderuar nuk do të ndikojë ose potencë ose për ndonjë funksione tjera të trupit. Balsam Veprimit për burra Dhe kjo dëmtojë trupi mashkull është gjithashtu shumë e ekzagjeruar. Edhe pse Melissa ka kohë që konsiderohet si "bar i grave", sepse fitoandrohenov të saj anëtare, duke e përdorur atë si një çaj, nuk mund të jetë frikë se ajo do të shkaktojë trupin pse ndonjë dëm.

Vajra esenciale të përfshira në këtë fabrikë kanë theksuar veti antibacterial dhe antivirale. Balsam Balm përdorur nga njerëzit si një kurë për baldness. Këto vajra janë jashtëzakonisht të dobishme për sistemin kardiovaskular. Gjatë nuhatës balsam limon ul presionin e gjakut, norma e zemrës zvogëlohet. Për shkak të këtyre pronave edhe pastërvitur me dush ose sauna dhe njerëzve të tolerojë temperaturat e larta dhe, pavarësisht nga të nxehtit, ata përmirësuar ritmin kardiak është restauruar funksionimin e duhur të pas ngarkesave të gjata. Pas një seancë në sauna ose Aromatherapy dush në trup ka lehtësia, përmirësimin e gjendjen psiko-emocionale.

Paracelsus quajtur balsam eliksirin e jetës për shkak të pronave të saj unik. Duke shtuar herbs të thata në çorape pambuku e saj dhe i veshur ato gjatë natës ju mund të shpëtoj nga këmbët erë të keqe. Një përzierje me mjaltë mund të hiqni fryma e keqe, ashtu si edhe romakët e lashtë. Për të përmbledhur. Nëse nenexhik krijoj ose çaj balsam limon vetëm në mbrëmje, ajo nuk do të sjellë absolutisht asnjë të keqe ndaj burrit të saj. Në të kundërtën - Gjendja ngrihet, heq lodhjen, për të përmirësuar gjendjen e përgjithshme.

Dhe unë do të jap disa këshilla për përgatitjen e tyre. Nenexhik dhe balsam limon duhet ruajtur ato në qershor në lulëzim. Gjatë kësaj periudhe mineral përmbajtjen e vajrave thelbësore në to maksimale.

Por pas lulëzuar, ata fitojnë një karakteristik e "mete" urryer erë. Menjëherë pas korrje ato thatë në hije për të shmangur rrezet e diellit direkte, në një dhomë të ventiluar mirë apo të derdhur. Nëse bari i thatë nën rrezet e diellit, të gjitha substanca medicinale që ata janë të shkatërruar ... Pas bimët thata, ato të shpërndara në qese ose mbështjellë në letër. Mbani të inkurajuar për të shmangur dritës në një dhomë të ventiluar mirë me lagështi të ulët. Denis Vorobyov,