Dietë të shpejtë për të humbur peshë minus 7 kg në javë për 7 ditë


Pas një dimri të gjatë, shumë prej nesh mori paund shtesë dhe është i fuqishëm duke u përpjekur për të humbur peshë. Është e qartë sapo të hips vëllimit, bel dhe noton folds shëmtuar në stomak, natyrisht, nuk do të na bëjnë të yndyrë, por duken të pengonte të lirë, tërheqëse në veshjet e lehta verore. Sigurisht, fillimi më i mirë për të humbur peshë gradualisht, pa pushuar vetë dietat ngurtë që shpesh ndikojnë negativisht në shëndetin. Por në qoftë se keni nevojë për të humbasin peshë më shpejt, për shembull, para festës, ajo është mjaft e mundur për të bërë në 7 ditë. Ne mënyrë specifike specifikuar numrin e ditëve gjatë javës, si një herë në javë ishte 10 ditë (China epokës Shang), dhe Maya - 13 ditë ....

Shtatë pajisje në një kohë ishte sqaruar javë fjala ruse. Javë - një afati shumë e vërtetë për eliminimin e paund shtesë. Megjithatë, për të duhet të ndjekë të gjitha rregullat, në mënyrë që mos të shkaktojë dëm të pariparueshëm. Pra, sot në vend, ne do të flas me ju në lidhje me diçka që mund të jetë dietë të shpejtë për të humbur peshë minus 7 kg në javë për 7 ditë. Minus 7 kg në javë - ose ndoshta në qoftë se ju dëshironi? Nëse ju vendosni për të humbur peshë 7 kg për 7 ditë, ju keni për të mbledhur vullnetin e tyre në një grusht, siç kanë shumë mënyra për të kufizuar veten. Ajo duhet të mbahet mend se gjatë humbjes së peshës në javë duhet të harrojmë për palestër dhe sportive.


Dietë të rreptë është e vështirë për të trupit dhe aktivitetit fizik që ju të ndjehen keq. Mënyrë shumë popullor dhe efektive për të humbur peshë të shpejtë dietë është i shpejtë në hikërror. Ajo është përdorur i njomë (të papjekur) hikërror gjitha shtatë ditë. Rregullat Ushqimi: Opsioni 1 mbrëmje derdh hikërror tselnozernovuyu ujë të vluar në një raport prej 1: 2. Mbylle pan me një kapak elbi, të mbuluar me një peshqir çaj, të lënë gjatë natës. Posnidayte këtë qull në mëngjes. Kjo nuk është që të shtoni kripë, gjalpë, asnjë përbërës të tjerë. Me këtë metodë të hikërror gatim ruan të gjitha pronat e saj të dobishme.

Kështu që ju duhet të hani hikërror papjekur gjithë ditën, të gjitha 7 ditë. Customize ushqim mund të jetë duke shtuar në dietën e 1% ose pa yndyrë kos, mollë jeshile. Ju gjithashtu duhet të mbajnë në mend se vakt i fundit duhet të jetë jo më vonë se 4 orë para gjumit. Në natën ju mund të pini një gotë kos ose hani gjysmë një mollë. Pesha humbje në këtë modalitet të ushqyerit është 7 kg, natyrisht, në qoftë se ju ndiqni të gjitha rregullat. Përparësia e një dietë të tillë, përveç duke u shpëtoj peshë të tepërt është pastroj efektiv trupin e toksinave, të normalizuar presionin e gjakut dhe me kosto minimale. Pas javës së dietës hikërror, mbani një dietë është e papranueshme.

Trupi ka nevojë për pushim dhe ushqim të diversifikuar për të marrë substanca të tjera shëndetësore të nevojshme që nuk gjenden në hikërror. Pas pushimit ju mund të "rri" në dietë hikërror për një tjetër 7 ditë, por atëherë ju keni nevojë për një dietë krejtësisht të ndaluar, të vazhdojë për të ngrënë normalisht, duke u përpjekur për të ruajtur rezultatet normale. Jo t'i qëndrojnë një dietë të tillë, është e rëndësishme që të hidhet siç duhet. Para dietë për disa ditë më parë, fillojnë të përfshihen gradualisht në dietë, perime, sallatë frutash vitaminë, supë perimesh të lehta, kos. Opsioni 2 (lite) Nëse dietë është shumë e vështirë për të duruar, ju mund të lehtësojë dietë.

Për këtë qëllim, përveç drithëra, kos, mollë mund të shtohet në dietën e përditshme të djathë të ulët yndyrë, kos natyral, lëng perimesh. Për mëngjes gatuaj hikërror siç përshkruhet në metodën e parë. Shto në atë pako mëngjes 1/2 filxhan pa yndyrë vilë djathë ose kos. Për drekë ju mund të hani drithëra me disa feta djathë, sallatë me perime të freskëta. Por darkë duhet vetëm drithëra dhe kos para se të krevat ose supozojmë mollë gjysmë të gjelbër. Në këtë mënyrë, pushteti mund të humbni deri në 5 kg apo evropiane Week 7 kg Egjiptasve javore lashtë. Për të mbajtur në rezultatet e arritura dieting, dietë hikërror shpenzojnë 2 herë në vit për 7 ditë.


Në këtë rast, ju ruani peshën tuaj të dëshiruar, të shëruar dhe për të forcuar shëndetin ndihmon tretjen e ushqimit. Nëse ju ngut, ajo është e mirë për të humbur peshë gradualisht, veçanërisht në qoftë se ju keni një shumë e peshë të tepërt. Humbje peshe në 2 javët më të rehatshme dhe të jep një rezultat të qëndrueshme. Me të shpejtë, humbje peshe ekstreme, trupi fituar peshë shumë shpejt. Ai fillon të vënë off yndyrë "në rezervë", të përfshirë programin e mbijetesës natyror në rast të vdekjes së papritur. Dhe kjo nuk mund të bëjë asgjë - kjo është natyra kështu hedhur. Prandaj, dietë afatgjatë rindërtimin e rehatshme sistemin e tretjes, gjatë së cilës kohë trupi do të rivendosur metabolizmin tuaj, ajo do të jetë një zakon për të ngrënë në mënyrë të ndryshme.

Lose peshë në një javë i ashpër, javën monoton është e vështirë, sepse ky proces duhet të shoqërohet me dështime, përshtatet e lakmi, për të cilat ne vetë pa mëshirë layemo dhe të fillojnë të gjithë përsëri. Pra, në afërsi të një avari nervor! Përveç kësaj, agjërimi, ndërprerje të tilla të shkaktojë dëme të mëdha për shëndetin. Nuk është dietë të rreptë për 1-2 muaj nuk përqëndrohet në reduktimin e vëllimit ngrënë për ditë, dhe në një dietë të rreptë. Parimi është i thjeshtë: për të ngrënë vakte të vogla, por shpesh. Dhe niveli i duhur i energjisë së ushqimit gjatë ditës. Në mëngjes, hani karbohidratet komplekse në mbrëmje - bardhë dhe përzierje e tyre gjatë ditës.

Por në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë për 7 ditë, përdorimin e propozuar të dietës hikërror, por nuk e teproj dhe ndiqni rregullat. Good luck në këtë çështje të vështirë! Svetlana,