Boronicë Forte, manaferrat, bimë pronat e dobishme e blueberries


Boronicë forte, i bërë nga blueberries fruta - një shtesë në modë kohët e fundit. Ajo është përdorur për të përmirësuar mprehtësi vizuale, sy parandalimin lodhje dhe përmirësimin e adaptimit të saj në errësirë.
Ajo është me anë të reklama televizive të dinë çdo gjë. Por jo të gjithë e di se dhe boronica forte, dhe, natyrisht, boronica shumë të ndihmon për të jo vetëm pamje, por nuk merr vjetër të shpejtë, agjent antioxidant dhe për këtë arsye është efekt i dukshëm forcimi në të gjithë trupin. Ju nuk e dini?! Kjo është arsyeja pse nuk është një arsye për të folur sot në lidhje me faqen boronica përgatitjes Forte, manaferrat, bimë, pronat e dobishme e boronica, të cilat janë të dobishme për njeriun.

Well i parë i blueberries forte si përgatitje farmaceutike që përmban ekstrakt boronicë, mund të përdoret si një burim ushqimi e zink, acid Askorbik dhe vitamina B1, E, B2, B6. Kjo dozë korrespondon me tableta të tyre Allowance përditshme. Antotsyanozydiv përmbante gjithashtu aty, përmirëson qarkullimin e gjakut enëve të gjakut jo vetëm në retinë, por tërë trupin dhe gjithashtu rrit elasticitetin e membranave qelizore në muret e anijes. Përveç kësaj, substancat boronica, pjesërisht edhe antioksidantë, e cila ju lejon për të ruajtur indet e syrit nga efektet e radikaleve të lira plakjes. Pra, shkencëtarët janë vazhdimisht në kërkim të fondeve për të ndihmuar trupin për të gjetur moshën më ngadalë një asistent të denjë - boronica.


Kjo shërimin pronat e blueberries dhënë atij nga përbërjen kimike të saj, blueberries dhe të lejojë BAA "Blueberry-Forte" ka të bëjë me një duzinë sëmundjet. Pra, le të shohim kush tjetër ka një veti bimore. Që nga kohët e lashta, boronica konsiderohet si ilaç shumë i parë. Dhe nuk është çudi! Përveç se boronica kalorive të mjaftueshme, ata kanë shumë të ushqyesve. Ato ndihmojnë për të parandaluar ulcerat stomak, shumë sëmundje të sistemit kardiovaskular, si dhe sëmundje të ndryshme venoz. Lëng boronicë është e pasur në carotene, thiamine dhe niacin, gjithashtu shtoni shëndetin e trupit. Nuk do të rritet e vjetër dhe mangan, e cila është gjithashtu në fruta të saj.

Ajo është e përfshirë në sistemin e formimit të gjakut, e cila është arsyeja pse ajo është e domosdoshme për trupin. Gjithashtu fruta barishte boronicë ul sheqerit tuaj në gjak, parandalon diabetin. Ai përbëhet nga flavonols dhe phytochemicals, nuk lejojnë trupin dhe indet e saj, qelizat e moshës. Këto komponente në të njëjtën kohë përmirësimin e vëmendje, kujtesë, kanë një efekt stimulues në rigjenerimin e fijeve nervore. Boronica e rekomanduar në çrregullime të natyrave të ndryshme në traktin gastrointestinal dhe reumatizma, gjithashtu ka një efekt baktericid në proceset inflamatore. Shkencërisht provuar se kokrra të kuqe parandalon plakjen e organizmit, sepse të gjitha substancat e pranishme në përbërjen e tij, të ndihmojë për të zvogëluar numrin e përgjithshëm të qelizave të vdekura të trurit, të cilat mbeten të rinj për një kohë të gjatë.

Përveç boronica lartpërmendura pjesë janë citric, sucinik dhe acid malik, si dhe një shumë të fosforit dhe hekurit. Shkencëtarët kryer një eksperiment në të cilin ata shpjeguar efektin e blueberries në tru. Ai ishte vënë në një rats pak, të cilat për një kohë u administruara boronice ekstrakt. Si rezultat i këtij eksperimenti tregoi se minjtë injektuar vazhdimisht ekstrakt, qelizat e trurit plakur shumë më e ngadalshme se sa gjithë të tjerët. Në mënyrë të ngjashme, ekstrakt vepron mbi trurin e njeriut. Kjo është arsyeja pse ajo është e nevojshme për të futur boronica të freskëta dhe të ngrira në dietën tuaj. Gjithkush e di se bimët Berry para nesh është bërë obligim për sëmundje ose lodhje të syve.

Shumica komplekset vitaminë, të tilla si blueberries dhe forte, boronica përmbajnë në përbërjen e tij. Farmacitë mund të marr sistemet për përmirësimin e komponentëve të ndryshme, por pothuajse të gjithë prej tyre do të jetë i pranishëm dhe boronica. Ajo rrit mprehtësi vizuale dhe përmirëson qarkullimin e përgjithshëm. Veçanërisht e dobishme për pritjen e saj në mbrëmje, në fund të ditës së punës, kur sytë më të lodhur. Më shumë substanca Revitalizing është vetëm një druri të blueberries, ajo është më e dobishme në krahasim me shtëpi. Megjithatë, boronica dhe kopsht shumë e dobishme. Ushqyesve kryesore në të, si në paraardhësi pyjeve është anthocyanin.

Kjo është në sajë të tij dhe kjo ndihmon për të zvogëluar numrin e radikalëve. Për shkak të sasi të madhe të antioksidantë, boronica të dobishme projektuar ekspertët do të shpejt mjet të shkëlqyer për parandalimin dhe trajtimin e kardio të ndryshme - sëmundje vaskulare. Jo shumë kohë më parë, shkencëtarët kanë gjetur një tjetër tipar interesant të saj. Pra, doli se prona ka boronica nxjerr kripë. Në fund të fundit, të gjithë e dinë se mbajtja kripë në trup çon në një pasoja jo të mira dhe jo të favorshme. Prandaj, që nga shkencëtarët dhe të rekomandojë për njerëzit që strazhdayut