Oriz Black egra


Edhe pse bimët dhe kokrra si orizi, por kjo nuk do të ... kokërr oriz zgjatur oriz e zezë egra është në fakt një farë bari Zizania Aquatica, e cila rritet në Amerikën e Veriut. E pra, tani që ata ishin kështu që ne e quajmë atë, ajo mbetet vetëm për të marrë atë. Për shekuj me radhë, oriz indian i egër ushqehet në dimër, kur gjueti nuk ishte vetëm dhe lumi ishte e mbuluar me akull. Për fushat me oriz të egër ata nuk kishin kohë madje shpërtheu luftë! Megjithatë, ai ende rrugë, si ajo rritet në zona të vogla. Oriz i zi i egër ka një aromë të veçantë të ëmbël me një aromë të lehtë të arre. Ajo përmban një shumë të proteinave, 18 aminoacidet, vitaminat B

Përmbajtja e folate egra oriz pesë herë përpara edhe oriz ngjyrë kafe. Total - oriz i egër filxhan përmban normën e saj të përditshme. Ai gjithashtu përmban një sasi të konsiderueshme të fosforit, magnez, mangan dhe zinkut. Në oriz i egër dy herë më pak sodium sesa oriz të zakonshëm të bardhë dhe yndyra absolutisht asnjë ngopur dhe kolesterol. Vërtetë proteina oriz i egër i mungojnë dy aminoacidet - glutamine dhe asparagine. Por ju mund t'i merrni ato duke ngrënë oriz i gatuar zezë me thjerrëza, fasule apo arra nutom ose melchennymi ose fara. Si të gatuaj oriz të zi të egra? Nëse keni kohë, pastaj derdh atë mbi shumë natën me ujë të ftohtë.


Nëse koha nuk është, atëherë zaley oriz (1 në 3) me ujë të valë në orë. Ky ujë duhet të zbrazen dhe pastaj oriz e zezë Vendos në ujë të kripur të vluar (1 deri në 3), reduktimin e ngrohjes në karakteristika të ulëta dhe vlim protomytysya nën kapuç për rreth 40 minuta. Kjo shifër, e cila është e gatshme për të "hapur" dhe të jetë më shumë papërpunuar në 3 - 4 herë. Ka shumë të ulët kalori dhe oriz shijshme e zezë. Për të përmendin si një shembull, vetëm një recetë. Pilaf me lëng pule me erëza e zezë me oriz të egër. Për ta bërë këtë, ju do të duhet: selino melchennyy, hudhër karafil melchennyy, copëtuar 2 karrota unaza, 1 tbsp. l. vaj, gotë para-ngjyhet oriz të egër, Kastrati thata ose një pjesë të vogël të Kastrati, perime filxhan ose supë pule, një xhami e musht molle, fletë 1 gji, piper dhe kripë - për shije.

Karrota, selino dhe hudhër rreth ngrohjes ulët vdiq poshtë në vaj. Shtoni ato të gjitha komponentët e tjerë, të sjellë në vlim dhe zierje 45-60 minuta në një zjarr të qetë duke mbyllur kapakun derisa orizi të gatshëm të zi. Barberry, ziru dhe qimnon më mirë për të mos shtuar: ata nuk përzihen me boronica të kuqe dhe musht. Ju bëftë mirë!