Belly Përse burrat në rritje


Në rininë e tij, burrat pothuajse të gjithë të shëndetshëm kanë dinjitoz shifër. Trashje në rinjve është shumë e rrallë, si shumica e kalorive trupi plotësisht riciklon. Por me moshën, situata ka filluar të ndryshojë, dhe një ditë një njeri zbulon se ai nuk mund të shohin këmbët e tij. Dhe duke parë atë gjithë të drejtë, vetëm parandalon stomak të rëndësishëm size. Pse barkun në rritje në meshkuj dhe se si të shpëtoj prej tij, ne do të flasim sot në këtë faqe interneti. Sigurisht, një bark i tillë i madh në të cilin shoh asgjë shton humor të mirë. Jo vetëm që njerëzit nuk e shohin të barkut të ulët vetë, ajo ndihet siklet të madh në situata normale.

Për më tepër rrethojnë stomak marrëdhënie shumë të vështirë seksuale. Prandaj, ne duhet të marrë masa të menjëhershme dhe të shpëtoj nga kjo "tepërt". Çfarë është pesha e rrezikshme tepërt në meshkuj? Fat, në dispozicion në bel, duke bërë presion mbi diafragmë, duke ndryshuar kështu pozicionin e zemrës për horizontal. Ky është shkaku më i zakonshëm i sulmeve në zemër, sepse muskujve zemra nuk është furnizuar me gjak. Barku i madh mund të shkaktojë sëmundjet e shtyllës kurrizore, si ajo gjithmonë ndihet ngarkesë të konsiderueshme. Gjithashtu, për shkak të peshë të tepërt ul nivelet e testosteronit. Si rezultat, nuk është impotencë, gjinjtë e zgjeruar, toni në rritje të zërit.


Por, para se të zgjidhni një mënyrë për t'u marrë me një bark të madh, le të gjetur se pse ai rritet. Natyrisht, mendimi i parë që vjen në mendje në këtë pikë - birrë. Kjo është për të vërtetën. Pije Foam është tani një shoqërues të vazhdueshëm e shumë njerëzve. Si të siguroj mjekë, nutritionists, birrë përmban sasi të lartë të kalorive. Po, kjo është e vërtetë. Por kalori në birrë jo më shumë se burrat e tjerë të dashur prodhimet që ata përdorin edhe çdo ditë. Pra, birrë apo fajtor për këtë problem? Po, por kjo nuk është vetëm një gjë. Arsyet kryesore për rritjen e barkut në meshkuj Pas 35 viteve kanë filluar të shfaqen më qartë ndryshimet hormonale që shkaktojnë depozita dhjami rreth belit dhe anët.

Arsyeja tjetër kryesore është overeating banal. Ndoshta të gjithë njerëzit e shëndetshëm të duan për të ngrënë shijshme dhe shumë. Ushqim me vaj me erëza, birrë me krisur kripura, snacks kripur dhe patate të skuqura - kaq shumë ushqim të preferuar. Add to se një mënyrë jetese i ulur, yndyrë në bark akumulon shumë shpejt. Tani birrë. Fakti që ajo përmban një numër të hormoneve femërore bimore. Ata po hyjnë në trup, promovon akumulimin e yndyrës. Përveç kësaj, kripë në një numër të madh të pijeve që përmbajnë snacks, mban ujë në trup. Kështu, formimi i qelizave yndyrë të shpejtë. Gjithashtu, paraqitja e peshë të tepërt mund të shkaktojë hipertension, sëmundje të zemrës, diabet, mënyrë jetese i ulur dhe shkaqet gjenetike.

Rritje shumë të shpejtë bark në ujë. Trupi i rrotës është vendosur në mënyrë që obliques janë të qetë. Me kalimin e kohës, ata humbin tonin dhe barkun e tyre, palët fjalë për fjalë zvarriten. Megjithatë, ka arsye më serioze. Për shembull, një stomak të madhe së bashku me simptoma të tjera mund të tregojnë probleme insulinë. Nëse një person nuk pi birrë, ha normalisht nuk do të ha tepër, por ndjehen të shtohet vazhdueshme etje shpejt duke fituar peshë, ju duhet të jenë të kontrolluar për diabet tip 2. Mbipesha mund të jetë për shkak të çrregullimeve të rënda hormonale. Ky mashkull është në rritje jo vetëm barkun, por dëgjova supet, ijet.

Në këtë rast, ju duhet të shihni një mjek, endokrinolog, testuar për hormonet. Siç mund ta shikoni, shkaqet e shumë bark të madh. Por ne jemi pronarët e trupit. Prandaj, ju duhet me kujdes, me qëllim qasur problemit dhe të zgjidhur atë me sukses.
A e dini se?
Çfarë "sëmundje" bark i madh i quajtur gjerësisht pasqyrë. Është e thjeshtë - ai thekson se në mënyrë që të shohim njeriun e tyre ... këmbët të shikoni në pasqyrë. Jo qesharake?! Pra, është koha për të bërë diçka me atë! Sipas ekspertëve në Universitetin e Glasgout, meshkujt janë më të prirur për të marrë e diabetit të tipit të dytë është për shkak të formimit të depozitave yndyrore në (trashje të barkut) bark dhe bel. * Jetëgjatësia për shkak të trashje është reduktuar me një mesatare prej 3 - 5 vjet.


Getting shpëtoj të këtij problemi? Nëse stomaku juaj është shumë i madh, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Për të reduktuar volumit të saj, pesha, të fillojnë për të kontrolluar kalori të ushqimit të konsumuar. Mëngjesi fort, të zvogëlojë sasinë e ushqimit gjatë ditës dhe gjatë natës hanë vetëm enët perime. Nëse ju gjeni vështirë të heqin dorë birrë, pini atë vetëm pak më pak, por nuk ha me birrë të kripura, snacks yndyrore. Mos harroni se ndjenja e ngopjes ndodh me një vonesë prej 20 minutash. Pra, kap veten së bashku dhe të dalë nga tabela pak të uritur. Provoni më pak majonezë shije. Replace burgers sanduiçe shtëpi.


Dhe sigurisht, të lëvizë më shumë. Nuk mund të shkoni në palestër, të lëkundur shtëpinë shtyp. Në verë, asistent juaj mund të jetë një biçikletë dhe not, dhe ski në dimër, ecje në dëborë. Përveç kësaj, ju do të ulë peshën, ju merrni gaz dhe shëndetin. Pra, të gjithë burrave e dobishme të dinë se pse ata në rritje barkun. Por edhe më e dobishme të dinë se si të shpëtoj prej tij. Listuara Shpresojmë këshilla për t'ju ndihmuar të rifituar besimin. Cheers! Svetlana,